Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Munkaviszonyban, ha a munkálta...

Munkaviszonyban, ha a munkáltatómtól igénylem TGYÁS után a GYED-et, milyen doksit kell leadni?

Figyelt kérdés
Olyan nyilatkozatot kérnek, hogy a gyerek 3 éves koráig fizetésnélküli szabit kérek. Ez normális?
2012. márc. 7. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, normális, tekintve, hogy gyedet csak akkor kaphatsz, ha nincs fizetésed, állományban meg úgy tudnak tartani munka nélkül, ha fizetés nélküli szabin vagy.


Amúgy szerintem ne 3 éves koráig kérd, hanem 2 éves koráig, mert így ha vissza akarsz menni gyed után, egyszerűbb lesz az ügyintézésed, ha meg nem akarsz visszamenni, akkor csak egy új papírt kell beküldened, hogy még egy évre kérsz fizetés nélküli szabit.

2012. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan fizetés nélküli szabadságos papír mindenkinek kell. Az igényléshez pedig ugyanazok a papírok kellenek mint ha az OEP-nél igényelnéd. De a munkahelyeden ezt el kéne,h. mondják.
2012. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Kezdek megnyugodni. :) Azt nem értem, hogy ha fizetésnélküli szabadságot kérek, akkor hogy gyújtök közben szabit, amit majd le kell töltsek és ki kell fizessenek, amikor vissza akarok menni?
2012. márc. 7. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:
A felhalmozott szabadságot a Munka törvénykönyve rendezi. Feketén fehéren le van írva, hogy rendes szabadság jár a szülési szabadság időtartamára, és a fizetés nélküli szabadság első fél évére. Úghogy emiatt ne aggódj:)
2012. márc. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Nyugi, én már túl vagyok ezen az egészen és már a szabijaimat is letöltöttem (3 éves elmúlt a lányom). Úgyhogy nyugodtan írd alá azt a papírt. :) Különben először én is értetlenkedtem meg azt hittem, hogy valami simli van a dologban és feltettem valami hasonló kérdést itt de engem is megnyugtattak, hogy ezt mindenkinek kell mert másképpen nem kaphatnék gyedet. :)

2012. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is feltettem anno egy ilyen kérdést, mert én is azt hittem, hogy simli :) Megkérdeztem még könyvelőt is. De mindenkivel aláíratnak ilyet és semmi simlisség nincs benne.
2012. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!