Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy merjek tejet adni a...

Hogy merjek tejet adni a fiamnak, ha lehetséges, hogy még allergiás rá?

Figyelt kérdés
20 hónapos fiam 1 éve tejmentes diétán van.ekcémaszerű kiütései miatt merült fel az allergia-gyanú.Mivel eddig sosem tesztelték,és a bőre állapota sem javult,most azt mondták a gasztroenterológián,hogy néhány napig adjak neki tejet(a gyógytápszer helyett)aztán vigyem be vérvételre,hogy kiderüljön valóban allergiás-e.Kicsit félek,nem mertem még elkezdeni.Tapasztalatok valakinek??
2012. márc. 8. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, de ne a tápszer helyett add, mert lehet utána nem akarja meginni majd a tápszert, ha rákap a tejre. Ha nem javult a bőre valószínű másra allergiás, vagy nem is allergiás , csak ilyen a bőre. Ha nem iszik tejet, nem tudják vizsgálni. Adj minden nap neki 1 deci tejet nap közben, és ha látod, hogy fáj a hasa, fagy hasmenése lesz, akkor ne add. de ez nem olyan dolog, amitől nagy baja lenne.
2012. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,megnyugodtam,akkor elkezdem!
2012. márc. 8. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:

A száraz bőrre próbáld ki a neogranormon kenőcsöt, nekünk az nagyon bevált, hiába ilyen olyan gyógyszertári meg drága kenceficék, erre esküszöm, 700ft, egy próbát megér:)

Nekünk a tej allergia úgy jött ki, hogy ki pattogott a bőre, mint aki pattanásos, a frissen vágott fűtől meg csalánkiütéses:S

Egyszer túl kell esnie a tejen! És hátha nem

Allergiás rá, akkor joghurtot, túrótrudit, főzelékeket is ehet! Lányomat 10 hónaposan ütötte ki a joghurt, savanyított tejtermékek. 1,5 évesen próbáltam újra, akkor már semmi baja nem volt tőle. Aztán rájöttünk, az élő joghurt kultúrát nem bírja, mert a danonino, túrórudi, tej szelet nem okozott gondot!

2012. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha a tejre allergiás akkor vagy adsz neki olyan terméket amiben van tej (felvágottak de még az osanos zsemle is tartalmaz) vagy nem arra allergiás.


a tej 2 hét alatt ürül ki a szervezetből, ezt tudom, én is allergiás vagyok...

ne félj, a tejtől nincs durva tünet, kettőre számíts, vagy rosszabbodik a bőre, de ugye 2 hét múlva el is múlik vagy hasmenése lesz.

én is azt javaslom, hogy a tápi mellé add mert ahhoz a "vacakhoz" képet isteni finom a tej :D vagy öntsd fel még a tápit tejjel, vagy délután add a tejet vagy főzz neki tejeset, pl. tejberizs, tejbegríz, borsófőzelék...

2012. márc. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!