Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sokszor/gyakran használ...

Milyen sokszor/gyakran használtatok már szteroidos krémet kisbaba arcára? Vettetek észre mellékhatást?

Figyelt kérdés
Ekcéma miatt kérdezem.

2012. márc. 8. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fontos, hogy ha használjátok is, az orvos próbálja meg kideríteni az ekcéma okát (valamilyen ételallergia?), és azt orvosolni.

Ne elégedj meg tüneti kezeléssel.

A szteroid nem méreg, de hosszú távon senkinek nem jó!

2012. márc. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Anyukám ragasztóval dolgozott és tenyérekcémája lett tőle. Megszűnt a munkahelye és pár hónap alatt teljesen rendbejött. Itt is az okot kellene meghatározni és attól távol tartani a gyerkőcöt.
2012. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Legalább fél éves koráig, szinte hetente háromszor használtuk, nagyon-nagyon csúnya volt nélküle az arca, nedvedzett, meg tiszta piros volt. Aztán lassan javult, az arcáról végleg akkor tűnt el, amikor egy évesen abbahagytam a szoptatást és teljes tejmentes diétát tartunk azóta is. Fél éves korától pedig azért javult az állapota, mert semmilyen műszálas dologhoz nem engedtem, hogy hozzáérjen és semmi olyan testápolót nem használtunk amiben ásványi olaj származék van. Valahogy úgy képzeld el, hogy kivittem sétálni a gyereket, ráadtam a sapkát ami nem 100% pamutból volt és mire visszaértünk bepirosodott. Csak nehéz volt erre rájönni, de visszatérve az eredeti kérdéshez, nem lett tőle csúnya az arcbőre, mert tényleg csak akkor kentük, ha kellett, engem nem zavart, ha az utcán kérdezgették, hogy miért ilyen a bőre. De ismerek egy anyukát aki állandóan kente, az ő kislányának rosaceás az arcbőre, mint a kemény alkoholistáknak. Remélem segítettem.
2012. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak akkor használd arcra, ha nagyon muszáj.

A mellékhatások később jönnek elő: pl. szőrösödés, egyebek.


Vannak modern, hatásos, nem szteroidos kenőcsök is, pl elidel, protopic.

2012. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyenlőre én nem kenem rá a pofijára, mert "csak" piros és dudros, de nem sebes, nem nedvedzik, nem látom, hogy viszketne neki (bár ebben néha bizonytalan vagyok). Szóval csak zsírozom, hogy ne száradjon ki.

De valahogy az sem lehet jó, ha állandó gyulladásban van a bőre, mégha nem is olyan súlyosan - pl. neki így is egyre több hajszálér jelenik meg a pofiján :(((

Ha van még valakinek tapasztalata, szívesen várom!

Egyébként persze, próbáljuk kideríteni mitől lehet az arca ekcémás, de nekem az az érzésem, totál vakon lövöldözünk. :(

2012. márc. 9. 08:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős és miket kap enni?
2012. márc. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
3 hónapos lesz, csak anyatejes.
2012. márc. 9. 10:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont nekiállhatsz a próbálkozásnak. Nálunk a babám 6 hetes korában derült ki a tejallergia.

Két hétig próbáld ki a teljes tejmentes diétát. Ez azt jelenti, hogy MINDEN táplálékot át kell gondolni, amit magadhoz veszel, hogy van-e benne tejszármazék, mert a legfurcsább dolgokban is előfordul. (Akinek nincs ezzel gondja, annak persze eszébe sem jut). Pl. levesgyönygy tartalmaz tejport, (tejes) kifli, felvágottak, margarin, rengeteg pékárú stb.


Ha úgy döntesz, hogy belevágsz szívesen leírom, mire kell figyelni.


Ki fog derülni hamar, hogy van-e javulás a kis bőrén. Ha nincs, akkor utána lehet próbálkozni másokkal is, szója, liszt, tojás, a "kisebb nagy allergének".


A dokik nem sokat segítenek, mi is magunk kísérleteztünk, hiszen az első megbízható tejfehérje tesztet két éves korban lehet elvégezni a kicsikkel, de a tapasztalat sok mindenre megtanít...


korábbi válaszoló

2012. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, légy szíves írd le, Te hogyan csináltad!

3-4 hetes korától kicsit hasfájós lett, ezért azóta tejterméket nem eszem (tej, kefír, joghurt, túró, sajt, tejföl...), de tejport tartalmazót igen.

Most gondolkodom a teljes hisztamindiétán is, csak konkrétan nem nagyon marad étel, amit ehetnék... Ráadásul amilyen honlapokat néztem, tök ellenkező dolgokat írnak (pedig az egyik egy allergológiai központ honlapja, a másik pedig egy kórház honlapja). Pl. az egyik szerint csak csirkét lehet enni a húsok közül, a másik szerint mindent csak csirkét nem... Öööö.

De már a teljes tejdiéta is jó lenne kezdésnek, légy szíves írd meg, Te hogy csináltad!

Köszi!

2012. márc. 9. 11:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kenném szteroidossal.

Az én lányomra pl. ráfogta a doki, hogy ekcémás az arca, amikor csak a nyáltól volt kipattogva!!

Írt fel krémet, de ki sem váltottam. Egy ismerős tanácsára teavajjal (komolyan!!) kezdtem el kenni, és gyönyörűen rendbehozta. (de ez most más téma)

Többször olvastam itt, hogy a Sheavaj jó rá. Esetleg azt megpróbálhatjátok.

2012. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!