Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosult lehetek GYED-re ha 4...

Gottacska kérdése:

Jogosult lehetek GYED-re ha 4 hjónapja dolgozom az 1. munkahelyemen? Kisbabát várok és táppénzre mennék úgy meglenne az 1 éves munka viszonyom. Lehetséges?

Figyelt kérdés
bruttó 103000 ft a fizetésem mennyi táppénzt majd GYED-et kapnék!?
2012. márc. 8. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
nem vagyok benne biztos de ha ige akkor sem kettő hanem egy évig ,amennyi ledolgozott időd van
2012. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Annyi táppénzre vagy jogosult, amennyi munkanapot dolgoztál (legalábbis ez még pár éve így volt, bár nem hiszem, hogy változott volna). A táppénz beleszámít a GYED-be, és ha azóta nem változtattak rajta, akkor a GYED a munkabéred összegétől függ, és nem a táppénz összegétől. Itt egy TGYÁS, GYED, GYES kalkulátor, mindent kiír dátumokkal együtt, hogy mennyit kapsz majd. Teljesen pontosan az OEP-nél tudnák Neked megmondani, hogy mi hogyan jár Neked. Remélem azért tudtam valamennyit segíteni. :)
2012. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Itt a link a kalkulátorhoz, az előbb lemaradt :D

[link]

2012. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha 4 hónapja dolgozol, akkor pontosan ennyi ideig járna neked táppénz is.


A biztosítotti időt a táppénz nem érinti, mert minden olyan nap, ami alatt él a munkaviszonyod, beleszámít a szükséges 365 napba, akkor is, ha táppénzen vagy, akkor is, ha ellátás nélkül vagy otthon keresőképtelenen.


A táppénzed mértéke 50%, mivel nem volt két év folyamatos munkaviszonyod (vagyis bruttó 51500).


A gyed alapját a táppénz nem érinti, csak annyiban, hogy a gyed alapja a kedvezményszabály miatt ugyanannyi lesz, mint a tgyásé.

A tgyás alapja meg a tényleges béred lesz - így a gyedé is.

2012. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Viszont gyed csak annyi napra fog járni vagyis 1 évig fogok kapni a gyerek másfél éves koráig.
2012. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nálam igy volt:januárban szültem és mindig az elötte álló évet számolják átlagul a gyedhez aszt osszák el 12 vel.Nekem is 103 volt a bruttom de mivel szeptembertől táppénzen voltam az lehúzta az éves átlagomat mert ugye a fizu 60 százaléka és eddig kaptam 55000 most pedig 46000-et az adojováirás téma miatt.Annak jo aki abban az évben szül amikor teherbe esik,mert elötte állo évet néznek és akkor a táppénz nem huzza le az összeget ugy ahogy nekem
2012. márc. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
A táppénz nem húzza le az átlagot nem számít bele semmibe, ilyenkor nem 12-vel számolnak hanem annyi hónappal amennyiben bért kaptál tehát 103 ezer x 8 ezt osztják el a napokkal majd x0.70 egy átlag hónappal x30 és így jön ki az összeg. Azelőtt volt, hogy betegszabival indult a táppénz az lehúzhatja az átlagot de ez tavaly megszünt a kismamák 9-es kóddal egyből táppénzzel kezdenek.Ha az orvos nem figyel és 6-os kódot ír az már baj mert akkor betegszabival indul.
2012. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bizony nem húzza le, utolsónak igaza van!


Az utolsó előtti válaszoló valóban nem jól tudja, ugyanis a gyed alapját nem képezheti másik ellátás (táppénz). ILyenkor úgy számolnak, hogy munkabért kaptál 8 hónapig (kb. 245 napig), akkor az éves jövedelmedet 245-el osztják, hogy megkapják a naptári napi átlagkeresetedet, ami az ellátások alapja.


Csak olyan bevételt vesznek figyelembe amiből vontak egészségbiztosítási járulékot (betegszabi, munka, szabi), ahogy az előttem válaszoló írta.

2012. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszi akkor nem jol tudtam aszthittem a táppénz miatt kapok ilyen keveset :( akkor ennyi jár.Boccs a téves informácioért
2012. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! nagyon hasznosak az információk!! akkor ahogy olvasgatom még kettő hónapot kell ledolgoznom hogy 6 hónapom legyen és akkor elmehetek 6 hónap táppénzre? sajnos minél hamarabb el kellene mennem mert denaturáltszesszel és acetonnal dolgozom ami nem valami egészséges a babának! ugye?
2012. márc. 9. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!