Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti meddig mosogattátok külön,...

Ti meddig mosogattátok külön, illetve sterilizáltátok babátok cumijait, cumisüvegeit, edényeit, kanalait stb?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem erre nagyon eltérő válaszokat fogsz kapni. :) Nekem 18 hósak a gyerekeim, de még mindig sterilizálom a dolgaikat.
2012. márc. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Edenyeit, kanalait sosem syerilizaltam. A tobbit olyan4-5 honapos koraig. :-)
2012. márc. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 9 hónapos koráig sterilizáltam. Még mindig külön mossuk az ő dolgait, de csak azért mert van két kutyánk és az ő zsíros kajás edényeiket még véletlenül sem szeretném ugyanazzal a szivaccsal elmosni, mint a baba cumisüvegét, így higiénikusabbnak tartom.
2012. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

Amíg használatban lesz a cumisüveg (mostmár csak reggel-este a tápszer miatt), ezeket végig sterilizálni fogom. Hetente egyszer, amúgy csak simán elmosom, ill. a cumit havonta cserélem rajta.


Kistányér, kanál megy a mosogatógépbe, de ha kézzel mosogatok, van egy külön mosogatószivacsa. :)

2012. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
JA, 8 hónapos!
2012. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 8 honapos óráig sterilizaltam a dolgait, de akkor mar nem napi szinten.

A cumisuvegeknek meg most is van egy külön szivacs, pedig mar egy eves. De azért nem mosnam el ugyanazzal, amivel mondjuk a porkoltes edényt. A kanalat, tálat viszont siman elmosom a mi dolgaikkal.

2012. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kanalakat, tányérokat a miénkkel mosogatom, az itatópoharakat különvízben, külön szivaccsal.Havonta egyszer sterilizálom, illetve ha beteg és kigyógyult akkor közvetlenül utána.A cumikat és az itatópoharak csőreit ki szoktam főzni.Amíg kisebb volt, hetente főztem ki a dolgait, mostmár nem tartom szükségesnek, de azért külön mosogatok neki.

14 hós kiscsaj anyuja

2012. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azt hiszem úgy 8-9 hós koráig főztem ki naponta a cumikat. Most 19 hós, még külön szivaccsal mosogatok neki, de már csak akkor főzök ki bármit, ha látom rajta, hogy nem ártana... mondjuk cumiból már csak tiszta vizet iszik éjszaka. Na meg sokszor elkunyerálja, amikor együtt eszünk, a mi evőeszközünket vagy a tányérunkról ezt-azt...
2012. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam egy nagy sterilizáló. 6 hónapos koráig hetente kifőztem a cumisüvegeket, és a cumifejeket. Utána ritkábban. (nem cumizott - lehet ha cumizott volna, akkor a a cumit többször fertőtlenítettem volna amúgy)

1 éves koráig külön szivaccsal mostam el azért az ő cuccait, de ekkor már nem fertőtlenítgettem.

2012. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18 hónapos. A cumiját etetőcumikat, üvegeket naponta sterilizálom. Viszont nem mosogatok külön.
2012. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!