Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig sterilizáltátok a...

Meddig sterilizáltátok a babátoknak a cumisüveget?

Figyelt kérdés

2011. dec. 20. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt sterilizalom es kifoztem es ugy sterilizaltam,eloszor jol kimostam aztan amikor forrasban volt a viz 5 percre beledobtam ugy hogy kivul belul atlobogjon.
2011. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké azt én tudom de az is sterilizálás-Akkor mennyi idős koráig főzted ki?
2011. dec. 20. 18:49
 3/14 anonim ***** válasza:

Kb. fél éves korig szokták.

Én ezt olvastam és magam is kb eddig sterilizáltam.

Egyébként ha nagyobb lesz, akkor is jól jön a sterilizálás pl egy betegségnél vagy aftánál.

A fogkefét sem árt lecserélni vagy leforrázni egy betegség után, még felnőtteknél sem.

2011. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
elso vagyok,bocsi felreertettem a kerdest:)1eves koraig kb:)
2011. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is körülbelül fél éves koráig. De nem minden használat előtt.
2011. dec. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

fél éves koráig kb. én is. Aztán rájöttem, kúszva mászva más egyebet is összeszed, a padlót nem tudom sterillé tenni. :)

De ha beteg, mondjuk náthás, akkor szoktam még.

2011. dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2-3 hónapos koráig minden nap egyszer majd utánna kb 6 hós koráig 3-4 naponta utánna meg már csak akkor ha beteg volt!A mi dokink szigorúan kikötött,hogy nem szabad agyonsterilizálni mindent mert akkor nincs mitől kialakulni az immunrendszernek mert nem találkozik a szervezete a bacikkal!

Ismerős babájának majdnem 2 éves koráig minden nap kifőzte a cuccokat!Mondano msem kell,hogy a kislánynak konkrétan nincs immunrendszere!Az a jobbik eset ha 1 hónapban "csak" két hetet beteg!

2011. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

sokáig.

Naponta 1X, már nem emlékszem meddig, de heti 2-3 alkalommal tuti kifőztem addig, míg nem ihatott síma csapvizet, vagyis 1 éves koráig. Most szültem újra, a nő, akivel a kórházban voltam, csak vásárlás után főzte ki a cumit, a gyerekének semmi baja.

2011. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

kb. 3 hónapos koráig naponta 1x mikrós sterilizálóval, aztán olyan fél éves koráig kb hetente kifőztem.

Azóta már csak akkor, ha valami betegség, stb. indokolja.


Egyetértek azzal, amit írt már valaki, hogy felesleges túlsterilizálni, mert nem lesz immunrendszere.


11 hónapos és eddig 1x volt megfázva, azt is az unokatesójától kapta el. :)

2011. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Biztos csak én vok ilyen hülye,de amíg ők cumisüveget használnak,addig én sterilizálni fogom őket,ha nem is rendszeresen.Már 2 évesek a fiaim,és időnként még mindig kifőzöm őket.Amúgy kb. 7-8 hónapos korukig főztem ki minden nap.Én már nem annyira a fertőtlenítés végett sterilizálok,hanem azért,hogy makulátlanul tiszták,szagtalanok, és vízkőmentesek legyenek az üvegek.
2011. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!