Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek nem olyan...

Anyukák, akiknek nem olyan fittek, nincs segítségetek és van babátok, hogy telik a napotok?

Figyelt kérdés
Én nagyon fáradt vagyok és kicsit beteges is. 1 éves babám cipelése sokszor meghaladja az erőmet és persze az egész napos tennivalók. Ti hogy csináljátok hogy könnyebb legyen?
2012. márc. 9. 13:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Párdon, már a kérdés kiírása is rossz lett, szóval akik nem annyira fittek, mint a sok tűzrőlpattant mama, és ezt most irigykedve mondom. :)
2012. márc. 9. 14:00
 2/8 anonim ***** válasza:

Hat, a rosszabb éjszakák után elég nehéz fittnek lenni. Ilyenkor előfordul, hogy nem főzök, vagy csak kikapok valamit a fagyasztobol. De amúgy nincs gond, főleg mióta enyhébb az idő. Így délelőtt elmegyünk vásárolni, utána kicsit kint maradunk, és delutan is ki tudunk menni. Sokkal könnyebb így. Egy eves az én gyerkocom is amúgy. :)

Néha ugy érzem, felkelni sincs kedvem, de mivel muszáj, nincs választási lehetőség. :)

2012. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szintén 1 éves a lánykám és 13 hetes kismama vagyok... Gondolhatod!:)

Energiám az a béka feneke alatt!


Éppen tegnap panaszoltam a barátnőmnek, hogy lelkiismeret-furdalásom van mert úgy érzem nem állok helyt,nem főzök minden nap és a lánykám is sokat játszik egyedül, sokszor ahhoz nincs erőm, hogy képeskönyvet nézegessek vele:(


Délelőtt mosás-takarítás-néha főzés, picit öltöztetem,etetem, pelenkázom, játszunk kicsit, majd ülök a kanapén és nézek ki a fejemből mert annyira elfáradok, hogy lépni sincs erőm és csak arra várok,hogy dél legyen és picur lefeküdjön.

Ilyenkor én is gyorsan lefekszem, fél 3-kor ébred, ebédelünk és kimegyünk sétálni. Este jön haza apa, akkor picit könnyebb.


De jön a jó idő, a terhességnek is a nehezén lassan túl vagyok, remélem energiám is több lesz!

2012. márc. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne is mond. :( En raadasul dolgozom is 8 oraban miota 1 eves a kisfiam. Tehat a 8 ora melo utan meg var a haztartas, fozes es a gyerekkel valo foglalkozas + az ejszakazas. Napi 5 kave nelkul ki sem birnam. :)) Neha a melohely ami regen faraszto volt szamomra most mar a pihenohelyem. :) Jelenleg 2 eves a fiam, minden vagyok csak nem fitt. :)
2012. márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb nálad is eljön az az idő, amikor tükörbe nézel és nagyon nem tetszik az, amit látsz. Ha majd már nem bírod tovább, akkor leszel elég elszánt hajnalban kelni, hogy futni menj a gyerekek felkeltése és munka előtt. Nekem fél éve jött el ez a nap. Nagyon szenvedtem az első hónapban, de azóta rutinszerűvé vált az egész, sőt talán még élvezem is. Már 25 kg-ot fogytam, kevésbé vagyok fáradt és a férjem is bejelentette, hogy szeretne egy harmadik gyereket, holott korábban nagyon elzárkózott tőle. Azt hittem, hogy minden még rosszabb lesz azzal, hogy két órával korábban kelek, de valahogy kevesebb alvással is beérem azóta, nem fáradok napközben sem annyira. Szerintem próbáld ki, veszíteni nem fogsz vele.
2012. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt tudom javasolni mint az utolsó! Hog próbalj meg egy kis mozgást beiktatni valahogy,nagyon nehéz tudom idöt szakítani rá (nekem is 1 éves és 4.5 évesek) de ettől sokkal jobban érzed mjd magad,és !! sokkal több energiád lesz.! Kezd eleinte csa azzal hogy gyorsabb tempóban sétáltok babakocsival hosszabb ideig, aztán kics tornát is beiktatsz majd,és nagyon más lesz meglátod! Elsö babámmal énis így voltam mint te, és most is hiába kb 6szor ébred éjszaka mégis jobban bírom 2vel mint anno! Sok sikert!
2012. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megszokod,hozzáedződsz,hidd el.Én kettő másfél évessel vagyok itthon,kettő mellett rendezem a háztartást.Minden vagyok,csak nem fitt,estére,mint a hulla,reggeli keléskor szintén.Néha nem érzem a kezem-lábam,mert a 14kg-os fogatja magát+futok utánuk egész nap!47kg vagyok,de asszem erősödök,izmosodok!:)kitartás!
2012. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok barátságos választ. Már ez egy kicsit több lelkierőt adott. :)
2012. márc. 10. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!