Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1-2 éves babával gyeden lévő...

1-2 éves babával gyeden lévő anyukák, akiknek nincs segítségetek, hogy néz ki egy napotok? Mikor kelltek, mikor főztök, fér bele még egy napba? Nagytakarítást hogy végzítek? (Részletesen)

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
22 hós a kisfiam. 6-kor ébred, tápszert kap, 9-kor reggelizünk. Rendetrakok, elmosogatok és 10-11 között elmegyünk sétálni, eközben alszik, ilyenkor szoktam boltba is menni. 1,5-2 órát alszik ilyenkor. Főzni néha szoktam csak, valami gyorsat, ha hazaérünk. (hétvégén a mamáék hoznak rendes ebédet, az pár napig elég.) Ha mindennap kellene főzni, akkor nem hagynám a babakocsiban aludni. Délután szoktam mosni, teregetni, porszívózni. Vasalni nem kell szerencsére. Molyolósabb házimunkát csak akkor tudok csinálni, amikor a párom itthon van, mert ahhoz már nincs türelme a kisfiamnak. Évente kb. 2-szer törlöm le az ablakokat és mosok függönyt. Nem tudom mire gondolsz még. 2 hetente cserélek ágyneműt. Ha a párom szabadnapos, heti 2-szer, akkor vásárolunk igazán, mert autóval könnyebb, nem kell nekem cipelni.
2011. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

23 hónapos a fiam.

2 féle napirendünk van, de csak az egyiket írom le, az aktuális most, a hidegben nem csavargunk nsponta 2x órákat :)


8-9 között kelünk, ő kakaózik, én kávézom, játszunk kicsit és nekiállok főzni amit a 10óraival hozok össze, pl. akkor szeletelek húst meg ilyenek, hogy ne legyen lába alatt, mert nagy szeret segíteni :)

közben/utána kitakarítok, ebéd előtt rendet csinálok és míg ebédel a fiam porszívózok, felmosok. játszunk egy órácskát majd lefektetem, ekkor befejezem ami még van, ebédelek, netezek, stb. 3 körül felkel és megyünk csavarogni, mamához átmegyünk vagy játszóházba, piacra, stb.

7kor vacsi, fürdés, még egy órát játszunk, ekkortájt jön haza apa, néha már pancsi közben :) 10felé leteszem aludni.


nem igazán szoktam nagytakarítani. mikor még panelban laktunk megcsináltam 2-3 nap alatt, csak 1 órácskát sétáltunk és takarítottam akkor is amikor aludt, de most majd 200nm-es házban lakunk, nagy kerttel, hát nekem semmi kedvem így nekiesni, mire végére érnék kezdhetném elölről :D igyekszem minden nap csinálni egy plusz dolgot, amit nem kell minden nap, pl. ajtók lemosása, szekrények megpucolása, csempe....

2011. nov. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*láb alatt akart lenni természetesen :)
2011. nov. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ötleteket gyűjtök, hogy lehet...mit kell...Baba előtt csak amit muszály volt csináltam meg. Napi 10-12 órát dolgoztam(két hetente hétvégén is), ha szabadok voltunk a vidéki házunkban "pihentünk". Anyósom rendezte a lakást. Szeretnék jó háziasszony lenni, de egyrészt nincs gyakorlatom, másrészt nagyon eleven a kislányom. Az altatása is időigényes.

Sokszor azt se tudom hol kezdjem. Reggel akkor kell a babám, amikor én. Este, miután elalszik teregetek, vasalok, elrendezek, előfőzöm a húst, meg ilyenek. Panelben lakunk, 64nm a lakásunk. Nem nagy, viszont elég zsúfolt...Sok mindent ki kellene dobni...A férjemnek ritkán van szabadnapja...Nincs más segíítségem, csak időnként, az anyós. Jön, kivasal, elmosogat, stb. csak ciki nekem, mert ő már nagyon idős.

2011. nov. 25. 00:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a saját bőrömön kellett megtapasztalni, hogy mit hogy tudok a leghatékonyabban megcsinálni... Kemény volt, és az a poén, hogy most (1 éves a baba) már egész jól menne minden rutinból, nemsoká érkezik a kistesó, hogy boruljon minden :))).

Én tényleg a 0-ról indultam, mint háziasszony. Szegény párom rengeteget segített, csomó mindent megcsinált helyettem is baba körül is. Ez utólag nekem elég ciki...

Most úgy néz ki a napunk, hogy 9 körül ébred a bébi, vagy már fönn vagyok vagy vele ébredek, attól függ apukája épp milyen műszakban dolgozik. Kap a baba egy cumisüveget tápszerrel, én kávét. Délelőtt itthon teszünk-veszünk, játszunk. Mosni, teregetni porszívózni jól lehet vele, mert szívesen pakolja a ruhákat, és követi a porszívót. Felmosásnál beültetem a pihenőszékébe, kap vmit, amivel elszöszölhet. Most, hogy hamar sötétedik, ebéd előtt csavargunk, ami kb bevásárlás, játszótér és/vagy ügyintézés. Eszik, alszik, utána uzsonna. Főzni akkor szoktam, mikor a baba pihen délután, vagy késő este, miután letettem aludni. Délután a sötétben többnyire itthon játszunk, ha muszáj menni vhová, akkor megyünk is. 8 körül kap a bébi egy komolyabb vacsit, 9 körül fürdés, cumisüveg, altatás. 10 óra, mire tényleg vége a baba napjának. Nagytakarítást apránként csinálom, mindig épp azt, ami már leginkább "megérett rá". Másképp nem menne. A sütőt már így is halogatom egy ideje, meg némi lomtalanítást is csak tologatok magam előtt. Vasalni csak a nagyon kényes dolgokat szoktam, rengeteg időt lehet nyerni ezzel.

Utóbbi időben, hogy apukája 12 órás műszakokban dolgozik, elég sokat vagyunk egyedül, úgyhogy megvolt a nyomás is, hogy meg kell oldanom mindent, meg még neki is segítek lehetetlen időpontokban felébredni, készülődni, kaját készíteni, elcsomagolni. Majd ezután lesz igazán érdekes nálunk, ha meglesz a kicsi tesó is.

Neked is tuti menni fog, csak egy kis rutin meg gyakorlat kell, míg belerázódsz, aztán szinte magától megy minden.

Bocsi, ha túl hosszúra sikerült.

2011. dec. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

15 hós és 3 éves gyerekek. Kb fél 8-kor ébredünk, tápszer, kakaó, kávé kiosztás, ágyban henyèlés kb 8-ig. Ha megy oviba a nagy fèl 9 felé indulunk utána ha kell bolt majd 9-re itthon vagyok a kicsivel és reggelizünk. Amíg elvan az etetőszékben, max fél óra, odakészítem az ebédet. Ma pl frankfurti leves. Kb fél 10-re a gázon volt, ezután együtt beágyazunk, mosás indítás, rendrakás. Kb 2-3 naponta porszívózok, felmosás alvásidőben. Rendrakás porszívózás után kb fél 11-fél 12-ig játszunk meg a kajára figyelek. Ezután ebédel majd 12:10-kor megyünk a nagyért. 1-től 3-ig alszanak, ezalatt ebédelek majd kb fél óra házimunka pl egyik nap kád kitakarítás vagy vasalás, felmosás, teregetés,hajtogatás...csendes melók. Utána marad kb egy órám pébl netezek vagy vmelyik nap hajat festettem vagy olvasok. 3 körül ébrednek, fél 4 uzsi majd lemegyünk kb 5-ig. Utána játék, vacsi gél 7 apával, majd fél 8-ig gyerekezik addig rendet rakoj a konyhába, tusolok, ágyazok. Fél 8-tól fürdetés. Kicsi n9-kor nagy 9-kor megy aludni.

Ha a nagy nem megy oviba akkor a reggeli bolt kimarad, hamarabb teszem oda a kaját és akkor ebéd előtt kb egy órát lent vagyunk.

2011. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vacsi gèl 7 = fèl hét. Bocs az elírásokért.
2011. dec. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17 hónapos lesz a fiam. apa elmegy reggel 7 után dolgozni, kicsim felébred negyed 8kor mikor én is. redönyt nála felhuzom, kap egy könyvet, én kihamuzok, begyujtok, ha még mindig cérnával az ágyban gyorsan kávémat megiszom, ezután kiveszem, tutyi, kakot csinálunk, reklám alatt megissza (csakis), utána kakil pelusba ezt megvárom, felöltöztetem, én is átveszem a pizsit kb ez fél9 körül van. együtt rendet rakunk nagyjábol, 9 után reggelizik (én nem szoktam) utána ha kell 10 körül elindulunk a városba közben megy a mosogép, mosogatogép, segit bekapcsolni, bepakolni:9 egyedül egy percet sincs el, igy mindg a nyomomban van. városban bolt posta, ha nem megyünk, akkor udvar, kert kutyák, labda, negyed 12kor ebéd van, délelött is szoktam fözni ha nem megyünk boltba ha megyünk akkor fözök mikor alszik vagy délután, mindenn ap fözök. együtt porszivozunk, felmosok,teregetek mikor alszik, vasalni este szoktam mikor elaludt. nagytakaritás apránként, minden nap egy helység, mára ház nagyrészével végeztem, tegnap diszitetünk is, fényfüzérek hasonlok, ablak puc félévente, függönymosással, törölgetek minden hónapban mindent egyszer , mosok vasalok, takaritok, mindenap vagy 2 naponta. nem szeretm a káoszt, a koszt, pici fiam fél 1töl alszik 2-3 ig, akkor uzsi fél 4 felé, befejezzük a délelött elmaradt dolgokat, ebédelek mig alszik . apa megjön fél 5kor, megcsinálja itthon a dolgát kb 6kor ráér, kicsit foglalkozik vele mig én fürdök vagy valamit még csinálok pl fözök, varrok géppel, fél 8kor fürdetés, 8kor öltözés, és betesszük az ágyba kb negyed 9kor ,elszik simán 10 perc alatt. fürdés elött van vacsi.éjjel alszik, egyszer ébred szomjas de alszik vissza.
2011. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!