Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik egy napotok,...

Hogy telik egy napotok, mennyi a segítségetek?

Figyelt kérdés

Főleg arra gondolok, hogy hogyan-miben-mennyit segít bárki férj, barát, anyós stb.

úgy egy éves kor alatt


2010. nov. 23. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Most 10 hónapos a babám, de hétköznap szinte csak kettesben vagyunk, a babámat mindenhogy csak én látom el, de ha anyukám jön akkor ő is megeteti stb., más nem.

Az első 3-4 napban anyukám jött minden nap segíteni főzni, de utána magunkra maradtunk, bár ő most is segít amiben tud, de csak hétvégén tud jönni, de akkor sem mindig, mert dolgozik.

A férjem dolgozik, ha itthon is van, akkor is tesz-vesz a ház körül. De ha van ideje akkor vigyáz a kislányunkra, hogy tudjam a dolgomat végezni, mert mellette nagyon nehéz. Igényli, hogy foglalkozzunk vele.

Minden nap vagy másnap főzök, takarítok, és szinte minden nap megy a mosógép.

2010. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg egy év alatt volt a lányunk, párom dolgozott (amikor már hazaért, akkor viszont mindenben segített), egyik nagyi vidéki, bár nincs messze, de azért nem bíztuk rá egy év alatt. Sajnos másik nagyi (én anyukám) már nincs köztünk. Most már elmúlt egy éves és azóta már van hetente egy nap, amikor a lányunk a nagyinál van, akkor ő gondozza, én és a párom pedig pihenünk.
2010. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 1 hét múlva lesz 1 éves a kisfiam. Nálunk apa rengeteget dolgozik, sokszor éjjel is. Ha itthon van, akkor is folyton telefonál, szervezi a munkát. Anyósom dolgozik heti 5 napot, hétvégente szoktak eljönni 1 órára babázni. Anyukámék szintén dolgoznak, hozzájuk szintén hétvégén szoktunk menni ketten a kisfiammal. Már többször volt olyan, hogy a fiam ottmaradt aludni, én pedig hazajöttem, hogy kicsit kettesben legyünk a kedvesemmel.:) Más segítségem nincs. Egész nap egyedül vagyunk, már teljesen megszoktam, belerázódtam a dologba. Amíg a kicsi alszik (szerencsére még 2x2 órát), addig házimunka, főzés, netezés... Nálatok hogy van?
2010. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagylanyom nagycsoportos, 6 eves, a kisfiam 10 honapos lesz a hetvegen.

Hetkoznap szinte semmi segitsegem nincs, csak annyi, hogy a ferjem a nagyot elviszi oviba. Este olyan keson er haza, hogy sokszor mar a gyerekek alszanak. :-(

Miutan elmennek reggel, mi is feloltozunk, reggelizunk, osszeramolunk, jatszunk kicsit, majd a fiam megy aludni. Ha szerencsem van 1 orat alszik, addig fozok. Utana ebedelunk, teszek-veszek picit, majd 1.15 fele indulunk a tesoert az oviba. Hazaerunk, kicsit egyutt jatszanak, a pici megy aludni. Amig alszik foglalkozom a naggyal.Uzsi utan egyutt jatszanak, en probalok 1-2 dolgot elrendezni, vacsit keszitek. 7.30 fele furdes. Leteszem a picit, utana mese a nagynak, es o is megy aludni.

2010. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy a nagyszulok sajnos 70km-re laknak, ezert ok sem tudnak segiteni.
2010. nov. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát, az én babám lassan fél éves, és leírom, nálunk mi van.

A szüleim sajnos nekem is vidéken vannak, nem messze, de dolgoznak, így csak hétvégén találkozunk, akkor viszont nagy segítség. Az anyósomék 10 percre laknak tőlünk, viszont elég önző "páros", úgyhogy onnan egy nagy nulla a segítség. Ha rajtuk múlna, havi egyszer(sem) látnák az unokát. ...

A férjem napközben van, hogy többször is itthon van, de segíteni nem igazán tud, mert állandóan tárgyal, úgyhogy kifejezetten zavarunk néha. Mármint nem ő mondja, hanem, hülyén néz ki, egy komoly ügyfélnél, ha a háttérben gatyorászik egy baba.


Viszont én kezdek kiborulni.

Egész nap a babával vagyok, ami tök jó. Csak közben, háztartás, mosás, vasalás, mosás, főzés, pakolás, bepakolás, kipakolás, stb..(ismeritek)

És ilyenkor, este leharcoltan szeretném, ha a férjem vagy valaki megfogná a babát, és azt mondaná: menj csak nyugodtan sétálni, vásárolni, pedikűröshöz, szoliba, sportolni.

Dehát, mivel ő a kenyérkereső (nagyon sokat dolgozik), ezért nem sokszor, de ő megy el itthonról. Én meg ülök itthon tovább a 8 kg súlyfelesleggel, sápadtan...stb

Nem panaszkodom, de kezdem magam egyre kevésbé nőnek érezni. Így hogyan legyek pl szexi feleség?! Mindent megteszek érte: smink, itthon csinos rucik, dehát, aki fáradt, az mindenképpen "hervadtan" néz ki.

Nagyon kivagyok....

Nagyon fáradt.

És hisztis( ezek szerint)

2010. nov. 23. 18:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem semmi segítségem nincs, csak a férjem. Szülők messze laknak, csak félévente tudunk velük találkozni. Az én férjem is sokat dolgozik, de segít is. A bevásárlást például ő végzi, hogy ne babakocsival kelljen cipekednem. Ha itthon van, akkor sokat foglalkozik a fiúnkkal, neki ez a kikapcsolódás, mivel nem jár sehová szórakozni. Annyiból szerencsés vagyok, hogy a kisfiam nagyon nyugodt gyerek, az első naptól kezdve tudom mellette végezni a házimunkát, addig lefoglalja magát. 1 éves múlt.
2010. nov. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! Ha érdekel, én is leírom egy napunkat. A fiam 10 hónapos. Apa egész nap dolgozik, ha itthon van, akkor is számlázik-tárgyal (kisvállalkozó), de pl. 2 hete egész héten nem láttuk, 300 km-re tőlünk dolgozott.

Van egy szobánk meg egy konyhánk, azon kívül egy lepukkant udvarunk, egy garázsunk, két lakatlan szobánk és egy kezdetleges fürdőszobánk. Én egyetemre járok. Egyik héten anyósom vigyáz a kicsire, másik héten anyukám. Anyukám soha nem szól bele a dolgaimba, rám hagyjha. Anyósom hajlamos elszállni, ha már sokáig vigyáz a kicsire, azt hiszi, vele könyebben fog enni, vagy ő könnyebben el tudja altatni. Ilyenkor rászólok elég csúnyán, akkor észbekap. Amúgy szeretem, csak zavar, ha nagyon ki akarja sajátítani a babámat. De ez csak pár óra egy héten, napi kb. 3 órát van nélkülem a fiam. Azon kívül mindent együtt csinálunk, együtt vasalunk, főzünk, akkor takarítok, ha a kicsi alszik, illetve ilyenkor dolgozok az udvaron, virágot ültetek, rendezek, fát vágok. A páromra kétnaponta főzök, hetente egyszer sütök, kb. 3 nap mosok, hetente egyszer van vasalós napom, akkor egész nap vasalok. Minden reggel tüzet rakok, utána összetakarítok (a konyhában van a cserépkályha). Barátom a mosogatógép, de csak akkor kapcsolom be, ha nincs kedvem mosogatni, vagy rámgyűlik a mosatlan. Magamat szombaton sozktam epilálni, kétszer mosok hetente hajat, és (vérszemet kaptam, mert sokkal idősebb vagyok az évfolyamtársaimnál és a sok csaj mind festi magát) mostanában én is előszedtem a sminkkészletemet. 7 kiló plussz van rajtam. A kávé tart életben, sokat iszok. Sokszor olvasok ponyvát, krimit, most pl. Dan Brown Angyalok és Démonokját. Csütörtökön és pénteken még plussz 2 órát vagyok távol, ilyenkor gyűjtök anyagot az államvizsgadolgozatomhoz. Szombat du. babaúszás, vasárnap templom van. A párom sokszor dolgozik hétvégén is itthon a szervízszobájában, informatikus. Ő a pénzkereső, ház+kocsirészletet kell fizetni és a házat fel kell építeni, szóval kell a pénz. Én a nyugodt légkört biztosítom számára. A kicsinek mindene megvan épeszű keretek között (úgy értem nem veszünk neki olyan dolgokat, amiket mellőzni tudunk: etetőszék, pihenőszék, hinta, stb.). Nem élünk nagylábon.

2010. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem, hogy nem megy el itthonról kikapcsolódni soha és ha itthon van, nyugodtan rá lehet bízni a picifiút.
2010. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megértem a kérdező problémáját (amit írt kommentben). Erre az egyetlen megoldás az, ha elmondod a párodnak, hogy amit te teszel, az is munka, és neked is jár a pihenés, úgyhogy biztosítsa ezt neked valamikor. Hetente pár olyan órája csak van, amikor nem dolgozik, hanem otthagyhatod vele a gyerkőcötöket, nem? A másik dolog, ami majd segít rajtad, az idő múlása lehet, mert ahogy a baba növekszik, egyre kevésbé lesz fárasztó az ellátása és egyre többször tudtok majd mindhárman egyszerre pihenni és kikapcsolódni. Teljesen megértem, amit írsz, a fél éves babák tényleg nagyon picik még és mellettük annyi minden más munka is van otthon, de nálunk pl. egy év után jött el az az idő, hogy már vannak olyan tevékenységek, amit a gyerkőc meg én is tudunk élvezni, pl játszótérre menni, beváráslóközpontban futkározni, ez nekem is jó meg neki is, és egyúttal ki is mozdultunk. Még most sem mondanám hogy rengeteget pihenünk, de azért sokkal sokkal könnyebb az élet, mint egy éve! (Most 21 hónapos) Kitartás!
2010. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!