Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsőhalál: légzésfigyelő...

Bölcsőhalál: légzésfigyelő témában kutatok, mert épp venni készülünk, és sok helyen olvasom, hogy 8-9-11 hónapos babák is meghaltak (elvileg) bölcsőhalálban. De annak nem kb 6 hós korig áll fenn a veszélye?

Figyelt kérdés

Arra gondolo,hogy én úgy tudtam,hoyg kb 0-6 hónapos korig bölcsőhalálról van szó, és az ennél nagyobb babáknál már valami más baj okozza azt hogy végül leáll a légzése.


Kb 6 hós korig pedig nem vesz levegőt mert vagy elfelejt, vagy fejletlen hozzá, vagy egyszerűen annyira mélyen alszik...stb...

Olvastam a kockázati tényezőket, mint túl meleg szoba, túl sok ruha, túl puha fekhely, takaró stb....sorolhatnám..


Most akkor valójában mennyi idős korig esélyes a bölcsőhalál?


2012. márc. 10. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is csak az egészen piciknél áll fenn ennek a veszélye, de engem megnyugtatott - pl. a takarót ha a fejére húzza stb. - így 1 éves koráig használtam a légzésfigyelőt, most vettem ki a napokban alóla. Nekem jó volt, hogy ilyen sokáig használtuk.
2012. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

A klinikai tapasztalatok szerint újszülött korban szinte egyáltalán nem történik meg, 4-10 hónapos korig a "leggyakoribb" ha lehet egyáltalán ilyet mondani. A légzésfigyelő filozófiájával viszont mi orvosként nem értünk egyet, lényegében nem jó diagnosztikus eszköz, a boltban kapható semmiképp. Magyarországon a veszélyeztetett csecsemőket egyébként ellátják légzésfigyelővel a legtöbb kórházban. (Ezért majd jóóól lepontoznak...)

[link]


Machay professzor szavaival: A légzésfigyelők használata mindazonáltal megnyugtatja a családot, ezért - bár értelmetlenül! - de mégis kiterjedten használják.


Szerintem ha aggályaid vannak emiatt, akkor beszélj neonatológussal, meg fog nyugtatni.

Lebeszélni nem akarlak róla, csak jó ha tudod, hogy a megelőzésnek nem ez a legjobb módszere, hanem a rizikófaktorok kiküszöbölése.

2012. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A babám egészségesen, időre, 3600g súllyal született.

Jó minőségü, kókuszmatracos, tiszta kiságyban tiszta szobában alszik megfelelő hőmérsékletben,ruházatban, takaró nélkül, nincsenek "lomok" az ágyában. Elvileg nem veszélyeztetett.


Érdekes,hogy a lányommal anno, aki pedig kisebb súllyal született vettünk,de mivel hamar lemerültek az elemek és folyton vinnyogott, kivettük, nem szerettük, nem is volt rá szükség szerencsére,azóta már 3 éves.


De most itt van a 2 hónapos fiam, és nem tudom mi történt velem,egyszerűen rettegek. Tán azért van ez,mert mindenkitől azt hallom és mindenhol azt is olvasom,hogy a fiú babák problémásabbak, betegesebbek. RÁADÁSUL a fő aggályom,hogy a fiam szinte csak hason szeret aludni. Másképp nem hajlandó.

Lehet hogy nem ez a megfelelő eszköz a megelőzésre, és tán a diagnosztizálásra sem, de ha egy csepp esélye van,hogy tényleg működik amikor a légzés kihagy vagy leáll és tényleg riaszt, akkor már megérte.



Igaz, a szkepticizmusomhoz hozzá tartozik az a tény,hogy egyzserűen KÉPTELEN VAGYOK FELFOGNI (és elhinni), hogy egy 5-6 centi vastag kókuszmatrac alatt egy ilyen kütyü képes érzékelni hogy lélegzik-e a baba vagy sem, mikor sokszor a hátára téve a kezemet én magam sem érzek semmit az ég világon, és közben ha odahajolok mégis hallom,hogy szuszog....


Azon agyalok, hogy amit megelőzésképp lehet,megtettem, de ha mégis baj történne, sosem bocsátanám meg magamnak hogy nem vettem meg a készüléket, főképp úgy hogy anyagilag megengedhetem magunknak.Ha megveszem,és úgy történik visszafordíthatatlan baj, legalább tudom,nem rajtam múlt.

De erre ne kerüljön sor.

2012. márc. 10. 11:01
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én anno amikor nagy kutatásban voltam, azt olvastam, hogy 1 éves korig áll fenn a "veszély".


Szerencsére nem volt koraszülött, egészséges, minden oké, de azért én is nyugodtabban alszom, hogy van légzésfigyelő.


Volt amikor sokszor beriasztott tévesen, ez azért volt, mert nem jól raktuk be a matrac alá. Megigazítottuk, és minden oké, azért havonta tesztelem, jó-e, mert nem riasztott azóta.

Ráteszem a matracra a kezem, akkor villog, jelez, hogy van mozgás, majd kiveszem a kezem, és már riaszt is. Mostmár profi vagyok:)


Egy szobában aludtunk, pont a napokban költöztünk "szét", de a kiságyában aludt mindig, és ha éjszaka megébredtem, csak ránéztem a légzésfigyelőre, hogy villog, oké, és fordultam is a másik oldalamra. Engem nagyon megnyugtatott.


8 hónapos múlt a pici, de ha már megvan a légzésfigyelő, akkor használjuk még egy darabig.


Kiküszöbölő tényezők:

-kókuszmatracunk van

-hálózsákban alszik, így takaró sem tekeredhet rá

-nincs kispárna

-éjszaka 22-23 fok van, valakinek ez melegnek számít, neki sosem volt melege így:), ezt majd kitapasztalod a kicsinél (mondjuk nekünk nyári baba, a meleghez volt "szokva")


De minden elővigyázatosság ellenére előfordulhat ilyen, bár azért én mindig nyugtattam magam azzal, hogy ennek nagyon-nagyon-nagyon, NAGYON KICSI az esélye.

2012. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőmék kaptak egyet kölcsön amikor megszületett a babájuk. Egyszer bejelzett, és a gyerek tényleg nem vett levegőt. Akkor megfogadtam hogy nem érdekel mennyibe kerül majd, ha egyszer lesz gyerekem akkor én is veszek.

Vettem is AngelCare-t a kéket amibe benne van a bébiőr is. Nekem kellett hogy nyugodt legyek, hála az égnek soha nem volt probléma. Viszont soha nem idegeskedtem amikor tovább aludt mint normális esetben, amikor beteg volt, amikor már végigaludta az éjszakát, és soha nem volt attól félelmem hogy a saját szobájában van születése óta. Ha nem lett volna a légzésfigyelő akkor állandóan mentem volna be hozzá hogy ellenőrizzem minden rendben van e. Egy éves koráig használtam, most már csak a bébiőr részét használom hogy halljam mit csinál.

2012. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen megértelek, én mentőtisztként dolgoztam míg meg nem született a kislányom, tehát elég pontosan tudom mi történhet, s olyankor mi a teendő, s hozzád hasonlóan én is rettegtem, hogy baj lehet... pedig soha nem találkoztam munkám során a bölcsőhalállal (SZERENCSÉRE!). viszont az ismeretségi körömben sajnos így halt meg egy 13 hónapos gyönyörű, látszólag egészséges kisbaba :( talán emiatt is, én mai napig használom ( 9 hónapos a kislányom) , és nem is tervezem, hogy mostanában kiveszem a kiságyából - 2szer riasztott csecsemő korában, akkor azt hittem ,hogy tévesen, de azóta sem fordult elő ilyesmi, szóval valószínűleg akkor tényleg elfelejtett a kicsim levegőt venni, csak ahogy elkezdett sípolni, ill. ahogy hirtelen oda lépet a kiságyhoz elég volt ahhoz, hogy vegyen ismét levegőt...

2012. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Ja, nekünk sincsenek lomok az ágyában, azt úgy utálom, mikor telerakják plüssállatokkal + csörgőkkel, rosszul vagyok tőle.


És én örültem, hogy hason alszik, mert nagyon bukós volt az első 3 hónapban. Ahogy hallottam a büfit, rögtön pattantam, vissza ne nyelve, meg ne fulladjon és utána is mindig figyeltem a légzésfigyelőt. Mostmár álmában nem jön vissza kaja szerencsére, és napközben is csak ha sok teát iszik, mert az nagyon híg. Éjszaka nem szoktattam rá az ivásra.

2012. márc. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4-es válaszolóra reagálva, sajnos nem annyira kicsi az esélye, hogy ilyen történhet, több anyuka van itt a gyik-en a babák témakörben is, aki bölcsőhalálban veszítette el a babáját. :-(
2012. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
vissza ne NYELJE, bocs:)...(4, 7 voltam)
2012. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Húha, akkor még jó hogy nem olvastam egyet sem.

Meg azt szokták írni, -akik hülyeségnek tartják a légzésfigyelőt- hogy egészséges babának felesleges.


Én úgy vagyok vele, hogy engem megnyugtat és ezen ne múljon semmi, inkább megvettem.

2012. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!