Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Riasztott a légzésfigyelő, de...

Riasztott a légzésfigyelő, de mire odaértem, a gyerek már fent volt. Téves riasztás volt, vagy kimaradt a légzése mégis?

Figyelt kérdés
Úgy tűnt, teljesen jól van, csak felijedt. Nem mászott le a szenzorról, a közepén volt teljesen. Van valami teendőm? Van ilyen, h. tévesen riaszt? Babysense légzésfigyelő. 8 hós a baba. Volt valakivel ilyen?
2012. febr. 8. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:

ezt már soha nem fogod megtudni :/

nekünk is riasztott tévesen, akkor annyira befeküdt a matrac szélére, szinte már a matrac mellé túrta magát, hogy befeszült a matrac és ezért.


de írod, hogy jól volt, tehát aggódnod nem kell, nem történt baj, legrosszabb esetbe is csak hosszan nem vett levegőt.

2012. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk is sokszor jelzett a légzésfigyelő. Fel is mentünk a Madarász utcai kórházba egy teljes kivizsgálásra. Hála Istennek minden rendben volt. Sokat beszélgettem a Hölggyel aki figyelte a monitorokat és elmondta, hogy sok a téves riasztás. Ritka hogy komoly problémákat találnak a háttérben. De azt is mondta, hogy a Babysense ami a legritkábban riaszt tévesen. Ott ez van minden baba alatt. Nem riogatni akarlak, csak ez eszembe jutott. Egyébként a Babáddal minden rendben volt amikor megszólalt, de ha esetleg többször újra jelezne, szerintem vidd el Te is. Ártani nem árt :)
2012. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is beriasztott tegnap kétszer is....szerintem a vezetéket kicsit kirángatta a kisfiam,uh megigazítottam és azután már nem szólalt meg...mindenesetre afrász jött rám...teljesen leiizadtam


7 hós baba anyukája

2012. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen párszor :(Azt hittem szívinfarktus kapok olyankor.Soha nem volt baja a kisfiamnak volt olyan,hogy szuszogott mégis beriasztott.A doktornőnk azt mondta,hogy sok a téves riasztás,de ha esetleg mégsem venne levegőt a sípolástól megijed és ösztönösen venni fon.
2012. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ZsZs27 ***** válasza:
Nálunk ez viszonylag gyakran fordul elő. De megfigyeltem, hogy akkor mindig bizonyos pozícióban fekszenek a lányok. A mi légzésfigyelőnk (Babycontrol) olyan, hogy ha több ideig 3-as alatt jelennek meg a számok (0-9-ig van az érzékelés ennél), akkor már beriaszt, tehát érzékel, csak egy idő után kevésnek találja úgy látszik. Van, hogy úgy felhúzzák a lábukat alvás közben, hogy a kis hasuk, mellkasuk alig érintkezik a kisággyal, és 1-es 2-esek villognak, majd elkezd riasztani. Pedig a szoba másik felében hallom, hogy szuszognak. Ugyanez van, ha nagyon befekszenek az ágy szélére, de akkor csak úgy, ha oldalt, vagy háton. A lányaim 9 hósak. Még most sem tudom, volt-e már valódi riasztásunk. Egyébként ezt a kórházban is eljátszották egy másik fajta légzésfigyelővel. (6 hétig voltak bent, volt alkalmuk kipróbálni)
2012. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekünk is Babysense van, nálunk nem volt eddig semmiféle riasztás. Nem lehet, hogy nagyon bealudt a kicsi? A babysense akkor is riaszt, ha túl ritkán veszi a levegőt, van valami határ, ami alatt megszólal,- legalábbis ezt mondták a felkészítő tanfolyamon.Szerintem ne stresszeld magad rajta, hisz ez a dolga a készüléknek.Ha ezt többször csinálná, akkor kérdezd meg a madarász utcai alváslabort, de úgy tudom a kivizsgáláson túl ők sem tudnak semmit sem csinálni.
2012. febr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ezek szerint előfordul másnál is.

Utolsó: enyémek is ikerlányok, 8 hósak múltak. De csak az egyiknél volt ez. A másik alatt AngelCare van. Most megcseréltük a légzésfigyelőket, így kiderülhet, hogy a készülékkel van-e a gond. Egyébként ez a lányom, akinél riasztott, mostanában kezdett az oldalán aludni, lehet, hogy ez volt a gond.

Remélem, nincs baj, de ha megint riaszt alatta, az orvosnak megemlítem. Kardiolgiai gondozottak voltunk, már csak ezért is.

2012. febr. 9. 08:21
 8/9 A kérdező kommentje:
"Utolsó" utolsónak: itt van a szomszédban a Madarász, lehet, h. felhívom őket. A Babysense-et ajánlja a legtöbb orvos, az igaz, de én vaterán vettem, és ki tudja, hányad kézből? A férjem szerint az elektronikában lehet a hiba, de, kérdem én, minek a légzésfigyelő, ha nem hiszünk neki??
2012. febr. 9. 08:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Írtam korábban...én voltam fent a madarász utcaiban. A bölcsőhalált kivédeni valóban nem lehet. Megállapítani, hogy bekövetkezik majd vagy nem semmilyen vizsgálattal nem lehet. Ez sajnos tény. Ezzel a készülékkel viszont meg lehet előzni. Az alváslabor egyéb olyan rendellenességeket zárhat ki ami miatt kimarad/ritka a baba légzése. Vagy szívproblémákat...írtad is hogy voltatok kardiológián. Volt hogy szívproblémákat, agyi daganatot vettek észre. Csak ennyi :) Remélem nem riaszt többet és minden rendben lesz.

2012. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!