Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek van pici...

Anyukák, akiknek van pici babájuk és idősebb gyerekeik, ti éppúgy kimutatjátok a szeretetet feléjük mint a pici megszületése előtt?

Figyelt kérdés
Ezalatt értem, hogy a pici ugye több figyelmet igényel. Őt rengeteget puszilgatom, ölelgetem, mig a nagyobbak 9, 12 évesek, este puszi, reggel suliba indulás előtt és nagyjából ennyi. Aztán néha elgondolkodom, hogy ők ezt nem-e veszik rossz néven, bár nem látszik. Ti mennyire mutassátok ki feléjük is?
2012. márc. 10. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz néven veszik, majd 14-15 évesen fogod észre venni. Ölelést is kaphatnak nyugodtan ha a puszit nem szeretik, vagy simán napi többször megérintheted őket és nézz a szemükbe gyengéden szeretetteljesen. Minden nap beszélgess velük, külön-külön, legyen időd mindegyik gyerekedre. Hálásak lesznek érte!! A gyerekek nem szokták mondani az ilyesmit hogy valami nem jó nekik vagy nem érzik a szeretetedet, a viselkedésükben nyilvánul meg ha hiányt szenvednek a szülői szeretetből. És mindegyik gyerekedet egyformán szeresd, ne tégy különbséget!!

Én ezt nem kaptam meg sajnos pedig nagyon fontos.

Sok sikert!:)

Ha gondolod olvasd el dr Ross Campbell-életre szóló ajándék című könyvét, és a többi könyvét is. Jók

2012. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kicsit durván kezdtem bele neharagudj!!!

Biztos ők is szeretnek téged meg te is őket csak fontos hogy ki kell mutatni!!

első voltam

2012. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze hogy szeretem őket, csak ugye őket már nem csókolgatom úgy és annyit mint a picit. Ők is ezt kapták mikor picik voltak, csak most már úgy elmaradozik.
2012. márc. 10. 14:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen értelek, én nagyon ajánlom neked azt a könyvet nagyon jó! Benne van hogyan kell az idősebbeknek kimutatni a szeretetet és hogyan kell kezelni ha "rosszat" tesznek. Irigyre méltó gyerekek ilyen anyukával!!!!:)
2012. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 10. 15:27
 6/8 xStefix ***** válasza:
82%

Miért nem kérdezed meg őket, hogy mit gondolnak erről, van-e szükségük valamire? ;)

Elvégre elég nagyok már ahhoz, hogy meg tudják fogalmazni. Bíztasd őket arra, hogy elmondják, mert kíváncsi vagy, mi játszódik le bennük. Nem tippelgetni kell, ha konkrét választ is kaphatsz. :)

2012. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12 éves a lányom, és ő nagyon is kifejezi, ha gondja van. Többször megkaptam az utóbbi hónapokban, hogy nem kap elég puszit, és simogatást. Pótoltam, azóta minden oké.:) Nagyon szeretem őt, ő "anya kicsi csillaga" marad mindig, ezen semmi sem változtathat. De úgy tűnik, a koraszülött kisfiam ellátása, és az életéért hónapokon át tartó rettegés fásulttá tett, és észrevétlenül elmaradtak a puszik a lányom felé...Egyébként féltékenyebb, mint egy ovis korú gyerek, sokáig volt egyke, és kicsit el is kényeztettük...:)
2012. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából nem veszem észre,hogy esetleg ők ezt zokon vennék, vagy valami, csak én gondolom. Nagyon szeretik az öccsüket. Ők is sokat csókolgatják.

Csak arra lettem volna kiváncsi, hogy másoknál ez hogy működik. :)

Stefix,én nem pontoztalak le, nem tudom ki volt. :(

2012. márc. 13. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!