Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Onnantól kezdve, hogy jár egy...

Onnantól kezdve, hogy jár egy baba, mikortól tud az utcán normálisan, kézen fogva menni a szüleivel? Ezt erőltetni kellene, vagy egyszer csak működni fog?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapja jár, pár hete kiveszem a kocsiból is néha, de haladni nem tudunk. Kirántja a kezét, és menne, amerre ő akar, semmiképp sem előre. Úgyhogy csak játszótéren tudom kivenni, különben nagy balhét csap.
2012. márc. 10. 15:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy mennyire türelmes, nyugodt és mennyire kíváncsi a gyerkőc. Az én fiam 11 hónapos kora óta tud járni, most 17 hónapos, de maximum 200 métert, ha tudunk célirányosan megtenni. Mert közben észrevesz egy cicát a járdán, vagy kakast az udvarban és egyből megy oda. Erőltetni nem hiszem, hogy kéne, majd ha megérti, hogy most akkor megyünk valahová és hamarabb odaérünk, ha nem teszünk ide-oda kitérőket, akkor majd menni fog a dolog. :)
2012. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Jövő hónapban lesz 2 és fél éves a fiam; még most sem tudom rávenni, hogy úgy jöjjön, hogy a kezemet fogja (max. ha az úton átmegyünk). Kb. 3 hónapja jön mellettem és nem arra, amerre épp neki jól esik. (azért ezt ne szó szerint képzeld el, de normalizálódott a helyzet) Kitartás!!
2012. márc. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Születésnapja előtt egy nappal kezdett el járni a lányom. Először megrémült tőle, mint minden új mozgásformától addigi élete során, de ő saját maga erőltette a dolgot.

Olyannyira, hogy a babakocsit onnantól kezdve nem is használtuk szinte. Nem maradt meg benne, állandóan menni akart.

Poén csak az volt benne, hogy előtte 2 hónappal vettünk egy új, kényelmeseb, könnyebb babakocsit neki. Nos, nem jött össze.. egyből el is adtuk.

Mondjuk sejthettem volna, hogy nem egy "feladós" típus és nem marad meg egy helyben, ahogy rájön valamire.. minden mozgásforma megtanulásánál ez volt.

Még álmában is képes volt hátra fele mászni, mikor ráérzett a technikájára.

2012. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 xStefix ***** válasza:
100%

Mostanában járok egy (szopis) tanfolyamra, ahol ez a téma is szóba került. A pszichológus-előadó úgy mondta, hogy az a készség, hogy a gyerkőc célirányosan mellettünk huzamosabban sétáljon, komoly idegrendszeri érettséget feltételez, ami biztosan csak 2-3 éves korra várható el, de akár még később is.

Az, hogy egy gyerkőc otthon vagy a játszón a lábunk körül elnavigál, inkább lépkedésnek vehető, nem rendes járásnak (de persze ez az első lépés). Ahhoz, hogy úgy tudjon menni, mint mi, rengeteg dolgot kell folyamatosan monitoroznia: a kísérő sebességét, haladásirányát, megállását, a saját tempóját, irányát, a kísérőhöz való testhelyzetét, helyét (hogy ne kacsázzon el mindig több méterre), a környezet sokszínű, mozgalmas dolgait (látás, hallás) és a kísérő esetleges utasításait. Vagyis ezeket mind egyszerre kell csinálni, amihez, ha belegondolsz, sok idő és gyakorlás szükséges! Évekbe telhet, amíg ezt így pöccre megtanulja, 2 hónapnyi "járás" még biztosan nem elegendő.

Legyél vele türelmes és inkább ott engedd gyakorolni, ahol biztonságban elkószálhat. És inkább akkor, ha sok időd van rá - vagy szánj rá többet, ha tudsz.

2012. márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

15 hónapos kora óta jár a fiam,2 hónapja hajlandó kézenfogva jönni.

addig egy rémálom volt a séta

2012. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, én is azt érzem, amit Stefi írt, hogy nem képes még egyszerre arra figyelni, amit az utcán lát, és amit én mondok neki, mintha nem hallana, ha lent vagyunk.

Akkor majd gyakorolunk, szoktunk a napi séta után a ház elé még lemenni kocsi nélkül, aztán egyszer majd csak megtanulja.

2012. márc. 10. 16:56
 7/17 anonim ***** válasza:
A lanyom egy eves, 1,5 hónapja jár. Olyan 3 hete kezdtem el kivinni sétálni babakocsi nélkül. Addig meg hó volt meg sár, így nem mertem. Most mar elég sokat tud sétálni, ma 1,5 órát voltunk kint. És javarészt jött mellettem kezén fogva, néha egyedul is elmaszkal.
2012. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy az ő tempójában setalunk, nem az enyémben. :)
2012. márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 xStefix ***** válasza:
100%
Nekem személyesen még az az élményem volt ide, hogy a dackorszakban megint előjöhet egyfajta "sétálni nem tudás". Vagyis, ha valami nem úgy van, ahogy neki tetszik, megmakacsolja magát és nem akar tovább menni. Hogy ilyenkor mit és hogyan reagálsz, az sok mindentől függhet, de túlzottan "belekergetni" a hisztibe nem annyira célszerű. Persze nem kell hazáig cipelni, mert azért sok mindent már ők is meg tudnak csinálni, érteni, de jobb előre elgondolni, hogy hogyan tudsz ilyenkor magatokon segíteni, ha messzebbre merészkedtek. Pl. babakocsi, kismotor, neki tetsző útvonal (ha épp megy), valamilyen kompromisszum felajánlása stb.
2012. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A fiam 14 hónapos volt amikor elindult. 18 hónaposan kézen fogva mentünk a buszhoz (mentünk egy másik városba) a buszmegálló nekem 15 percnyi távolság. Vele 45 perc volt az elején. :)
2012. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!