Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anno volt egy szülésindításom,...

Anno volt egy szülésindításom, beteg lett a baba, kaptam tágító injekciót, most újra babát várok, minden rendben. Akkor most szülésnél ilyeneket nem kapok majd ugye? És mi van ha nem tágulok normálisan?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia, mi a baja a babádnak? Nem hinném, hogy a tágító injekciótól lett volna baja..viszont a nővéremnek a vákum miatt lett agyi károsodása sajnos..minden szülés más, nem lehet előre tudni, hogy szükséges e újra majd tágítani, nekem zselét tettek fel és mellette oxitocint kaptam infúzióba ,hogy gyorsabban táguljak..ez volt reggel tízkor akkor voltam két ujjnyira tágulva és éjjel fél tizenkettőkor lett meg a baba..szerencsére a tágításnak köszönhetően mivel akkorra már alig volt szívhangja,,ha nem kapok gyorsítókat akkor halva szülöm meg, tehát van amikor bizony hasznos.
2010. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Félre értettél szerintem,előző terhességemnél 20.héten észre vették,hogy beteg a baba,be kellett feküdnöm és meg kellett szülnöm,kaptam tágító injekciót(a kínok kínja volt az a néhány perc,de nem tágultam,majd kaptam infuzion keresztül is valamit,de az sem volt az igazi,végül este egy tágító tabletta és ez hozta meg a kívánt hatást.

Arra lettem volna kíváncsi,hogy mostani szülésemnél majd kapok-e ilyen tágító injekciót,vagy ilyen esetben amikor rendesen kifejlődött a baba és meg a akar születni és a folyamatok is beindultak adnak-e,vagy ilyenkor amit te írtál az van(a zselére gondolok és az oxitoxcinra például.)

Bocsi,lehet,hogy én is hülyén kérdeztem:-)))

Mi egyébként az a zselé?Azt hogy adják be?Fáj?

2010. aug. 25. 11:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nem tágulsz, most is kapsz.

Én az első fiamnál nem tágultam, kaptam zselét-amikor felteszik nem fáj--nekem nem hozott eredményt, 16 órát vajúdtam. Az utolsó 5 órában kézzel tágított a doki-fájások közben. Az kínok kínja volt.


A második szülésemnél, 2 ujjnyival mentem be-de nagyon lassan tágultam. Kaptam oxitocint. Soha többet nem kérnék---1 órán át egymást érték a fájások... És nem kelhettem fel, fekve elég gáz volt.

2010. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok ismét..sajnálom ami a babóval történt és veled:(..

mindenkire más hatással vannak ezek a szerek..nekem például nem voltak fájásaim hiába reggel tízkor kaptam meg a zselét és az oxit..csak éjjel 11-kor éreztem, hogy fájásaim vannak addig meg aludtam szinte végig:) közbe meg tágultam..tehát ez is egyén függő..a zselét a hüvelybe benyomják, nem fáj egyáltalán..

2010. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És a tágító injekció helyet nem adnak esetleg zselét vagy oxit,mert tuti ott készülök ki ha még egyszer injekciót szúrnak a méhszájamba.Iszonyat egy érzés én nem kívánom senkinek.
2010. aug. 25. 12:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na várj,várj!


Annál a terhességednél azért ment ilyen nehezen a tágulás,mert ugye félidős terhesen még éretlen a méhszáj,méhnyak.Azt a babát mesterségesen kellett kivenni úgymond.

Egészen más a helyzet egy egészséges terhesség terminushoz közel!Ilyenkor már a szervezet magától kezdi a méhnyak rövidítítését és a méhszáj érlelését.

Szóval semmi baj nem lesz a tágulásoddal hidd el.

Nem benned volt a hiba,hanem mert a szervezeted akkor abban a terhességben még nem kezdett el dolgozni az ügyön.

Remélem érthetően írtam le:))


35 hetes km

2010. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a 1. héten átestem egy indított szülésen, de én csak infúziót (Nalador) kaptam. Hát 14 órán át semmi hatása nem volt, csak a víz folyt el a 15.órában. Doki elég sűrűn vizsgált, kézzel rátágított, mert én nem tágultam. Végül a 20.órában kiszedték belőlem, mert se fájás, se tágulás. Kézzel kitágított teljesen, és kihúzta a babát:( nekem ez volt a pokol

Azóta 2szer szültem, mindkét fiút túlhordtam. Az első magától jött, semmi fájás, stb, ő az első vizsgálathoz képest 45perc alatt megszületett.

A 2. tablettával lett indítva a 42.héten.Semmi mást nem kaptam.

2010. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

35 hetes kismama,igen érthetően írtad,köszönöm.Persze tudom,hogy amikor meg akar születni a baba és a testem is felkészült erre az más mint amikor "rákényszerítik".Csak ettől az injekciótól iszonyúan parázok,na meg persze a kézzel tágítás is pokol lehet ahogyan írtátok,komolya ezektől jobban be vagyok tojva mint a szüléstől.Sőt lehet,hogy kinevettek,de az egészben már a kitolást várom nagyon,de tényleg nagyon.lehet,hogy azért mert tudom,hogy utána megkönnyebbülés jön és boldogság,nem tudom,de az sem érdekel ha az fáj.De ezek a matatások meg injekció még a gondolat is borzaszt.

Köszi még egyszer.:-)))

2010. aug. 25. 15:41
 9/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok... most látom, hiányosan írtam...


A 21. héten volt indításom

2010. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell aggódnod,hidd el annál rosszabb nem vár Rád,mint az előző babádnál,hiszen itt magadhoz ölelheted végre a Babádat!
2010. aug. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!