Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megváltozhatnak-e az alvási...

Megváltozhatnak-e az alvási szokások?

Figyelt kérdés

Van egy nagylányom, ő kezdetektől külön alszik tőlunk (annak idején panelban egymásba nyíló szobákban kezdtük), soha nem volt baj az alvásával. Egész pici korában kelt fel éjjel enni, de ez természetes.

A kisfiam 9 hónapos, ő is kb. 2 hónapos koráig ébredt éjjel, szopott és aludt tovább, és kb. 3 hónapos kora óta néhány kivétellel végigalussza az éjjelt. Ez idáig szuper lenne, de...

Hétvégén voltak nálunk a barátnőmék, két 4 év alatti gyerkőccel, éjjel mi már rég aludtunk, mikor ők még masszívan ordítottak, és állítólag nem az új környezetnek szólt a nemalvás, náluk alap az alvásprobléma.

Ti mit tapasztaltok? Elképzelhető, hogy egy eleinte jól alvó baba később nehezen alvó lesz? Bár a lányom jól alszik most is, félek, hogy a fiammal probléma lesz később.

Köszönöm!


2012. márc. 12. 09:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Miért tartasz attól, hogy a fiad alvásával később gondok lesznek? Van erre utaló jel?

Szerintem az alaptermészetük az nem nagyon változik. Gondolok itt a nehezen és a könnyen elalvókra, illetve a nagy- és kis alvásigényűekre. Az én kislányom szerencsére mormota - ahogy én is. De ő jobban alszik most, mint pici korában (most másfél éves). Ha mindig megteremtitek a megszokott, nyugodt feltételeket az alváshoz, akkor nem hiszem, hogy csak úgy rossz alvókká válhatnának. Persze vannak élethelyzetek, amikor felborulhat a megszokott rend (óvoda, betegség, vendégek stb.), de szerintem a barátnődék elronthattak valamit.

2012. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!