Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás alatt...

Szeparációs szorongás alatt megváltozott alvási szokások kb. kinél meddig tartottak?

Figyelt kérdés

8,5 hós kisfiam 2-5 hós kora közt átaludta az éjszakát 8-fél7ig, utána indult a fogzás, amiatt néhányszor keltünk, de voltak átaludt éjjelek továbbra is. 7 hósan kibújt az alsó két foga, két hét különbséggel, azóta semmi. Chamomillát szed néhány napja, előtte dentinox-szal kenegettük. Űgy tűnik mégsem a foga miatt kel mostanában.

Kb. 11-éjfél körül ébred, csak engem akar, apát megláttva még inkább ordít, hozzám bújik egyből, és mellé kell feküdni (van a szobájában egy kanapé), hogy visszaaludjon. Két kis kezével erősen csimpaszkodik belém, úgy alszik el. Ha elaludt visszateszem az ágyába, de éjjel ez kb. 3-4- ismétlődik. Van hog inni kér, azért ébred, néha szoptatom is ha nem akar megnyugodni, bár már 3 hónapja nem eszik éjjel. De sokszor előfordul, hogy fél órát is sír (ordít) mire megnyugszik.

Ez mostmár kb. 2hónapja tart, teljesen kimerültem, reggel 6 kor ébred, nappal délelőtt fél órát, délben egy órát, délután fél órát (ez van, hogy kimarad) alszik.

Várhatóan mikor fog ez változni? Változik magától, vagy nekem kell leszoktatnom az éjjeli ébredésekről?

Azt már elfogadtam, hogy 2hóanpja csak úgy alszik el (nappal is) ha mellé fekszem, néha cici is kell, de az hogy éjjel fent vagyunk sírva fél-egy órát, többször is, az ellene tehetek valamit?

Várom a tapasztalatokat, ötleteket, esetleg egy kis bíztatást. :-)

Köszi!


2009. júl. 25. 07:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11 hónapos volt mikor már egyáltalán nem ébredt fel, előtte 8 hónapos korától 1X-2X, de szintén csak én voltam jó neki. 10 hónapos volt mikor átszoktattam a nappal 1X alszunkra, onnantól javuló tendenciát mutatott. De olvastam, hogy a 7 és 12 hónapos időszak a legrosszabb utána már csak jobb lehet. Nem ébred fel minden neszre:)
2009. júl. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom másfél hós korától átaludta az éjszakát minden erőszak nélkül a saját ágyában, nyolc hósan kezdődtek az általad leírt tünetek azzal akülönbséggel, hogy én vissza sem tudtam tenni az ágyába, vele kellett aludni. Nagy öröm volt, este héttől reggel hétig feküdni az ágyban, még wc-re se mehettem ki, t mert ordítás volt. Most 11 hós múlt, egy hete ha mellettem alszik el és teljes kómában teszem be az ágyába akkor alszik reggel hatig. Ezt én már javulásnak értékelem, igaz a saját ágyában nem hajlandó elaludni még nappal sem.

Én nem találtam rá megoldást csak azt, hogy együtt aludtunk egész éjszaka és így durmolt mint egy mormota és én is tudtam aludni.

2009. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!