Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor, hány hónaposan...

Ki mikor, hány hónaposan kezdte kiváltani a szopizást szilárd kajával?

Figyelt kérdés

úgy értem, hogy melyiket mikor?

mink most vagyunk 6,5 hósak. a tízórait 5 hósan váltottuk ki, az ebédet meg rá 3 hetire- a doktornéni javaslatára, mert nem nagyon akart gyarapodni...

mink most így eszünk: reggel 7-kor szopizik, 10-kor gyümölcs, 13-kor leves vagy főzelék és utána még szopizik egy kicsit, 16-kor szopi, 18:30-kor szopi, fürdetés van 19-kor és utána megint szopi, majd 22-kor kel és megint szopi, és éjjel meg +2x kel mikor hogyan cicizni... és már elégé nem bírom ezt a sok kelést, fáradt vagyok.

szeretném az egyik esti szopizást kiváltani vagy a 18:30 vagy a 19:00, melyiket? és nem lesz még túl korai esetleg? Ti mikor, hány hósan váltotáttok ki?


2012. márc. 12. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
7,5 hónaposan még nem váltottunk ki egy étkezést sem (és nem is tervezem).
2012. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Most leszünk 1évesek nekünk még mindenünk a szopi.Mindent eszünk de,még nem váltottam ki egyet sem igazándiból.Majd szépen magától elhagyogatjuk.Fogacskák miat amugy is sokat ciczünk.
2012. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 9 hónapos, s még csak a tízórait váltottuk ki teljesen, ebédre is kap főzeléket, de utána még cicizik - igazából tejet iszik, mivel nem hajlandó teát-vizet elfogadni. Jó olvasni, hogy van aki még nem váltott ki evést, mi sokszor kapunk furcsálló szavakat, amiért még ennyit szopizik a kislányom :(
2012. márc. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ... mink se akartuk kiváltani még az ebédet... én is csak olyan 7-8 hónaposan szeretem volna, csak nekem a lányom nem nagyon akart hízni a anyatejtől (pedig nagyon sok van), a tápszert meg nem akarta- akarja elfogadni (többet is kipróbáltunk), így a doktornéni azt mondta hogy nincs más lehetőség. most meg hogy kap így enni rendes kaját az éjszakák szörnyűek minden 2 órában kell és kéri a cicit, előtte csak 1x kelt éjjel. én meg már nem bírom, ezért gondoltam, hogy esetleg kiváltanám a vacsit is, de megint nem tudom nem i lenne korai.
2012. márc. 14. 13:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem 2 gyerkőcöm van, mindkettőnél másképp ment ez a dolog. A most 3 éves lányunkkal 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást, teljesen sikertelenül, 8 hósan tudtam csak kiváltani a tízórait zöldségre vagy gyümölcsre. Aztán 9 hósan már darabosan ( úgy értem nem kellett szétmixerelni, hanem szétnyomtam villával) ette a főtt ételt (leves, főzelék). Nála aztán átálltam az ebéd és a vacsi kiváltására, bár a vacsi elég sokáig kása volt (pl. Milupa, Hami stb.). Laktat és könnyen emészthető. 12.5 hós koráig szopizott, 3 hetes korától átaludta az éjszakát. 10 hósan kb. így nézett ki az étlapunk: reggel szopi, tízóraira gyümölcs vagy zöldség, ebédre sűrű leves (zöldség- vagy hús-) vagy főzelék, utána szopi. Uzsonna szopizás, este vacsorára kása. Fogai csak 13 hósan kezdtek bújni, miután abbahagyta a szopizást semmilyen tejet sem hajlandó meginni. Csak vizet iszik, a tejet sajttal, vajjal, jogurttal, tejszínnel (savanyú levesek illetve főzelék formájában) pótoljuk.

A másik kislányunk 10 hós. Vele is hat hósan kezdtem a hozzátáplálást, sikerült is, de neki még most is pépesíteni kell a kaját, másképp nem hajlandó megenni, pedig már van 6 foga. Sajnos kb. két hete abbahagyta a szopizást, hiába tettem mellre, csak sírt, pedig volt tejem, nem is kevés. Azóta ő sem hajlandó meginni semmilyen tejet (tápszerre gondolok) sem. Az ő étlapja így néz ki: reggel kása, kicsit hígabban készítem, így szereti, tízóraira gyümölcsös bébiétel (kedvence az alma, őszibarack, körte és sárgabarack), azért bébiétel, mert úgy gondolom inkább ezt veszem meg, mint az üzletben kapható vegyszertől kínjában beérő íztelen gyümölcsöt. Ha már lenne a kertben, azt kapná. Ebédre főzelék, uzsonnára bébiétel (vagy néha kiflit majszolgat), vacsora pedig szintén kása. Míg szopizott, éjjelente minimum 2x ébredt, mióta nincs cici, nincs ébredés, maximum a cumiért sírdogál. Szóval, ha tanácsolhatom, próbáld meg Te is jóllakatni estére, de nehogy túletesd, mert akkor a feszülő pocak végett nem fog tudni aludni. te tudod mennyit szokott enni, add a megszokott adagot. A második kislányunk 7 hósan csak ebédre evett főzeléket a többi szopizás volt. 8 hósan kapott estére kását, de éjjel így is felébredt egyszer szopizni.

A kérdésedre válaszolva, hogy este melyik szopit váltsd ki: szerintem az elsőt, mert ha előbb szoptatod, jóllakik a tejjel és nem fog enni a laktatóbb kajából. szerintem nem lesz korai, hisz már másfél hónapja eszik mást az anyatejen kívül és ha ebédre nem okoz neki gondot, akkor vacsira sem fog. Kitartást és jó egészséget!

2012. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ nagyon aranyos vagy hogy így leírtad.
2012. márc. 14. 14:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Én lányom 5.5 hónapos és lassan 2 hónapja kezdtük el a hozzátáplálást. Reggel 7-kor szopizik, délelőtt gyümölcs, délben főzelék és szopi, uzsonna szopi, vacsora szopi és éjszakai táp. Mióta adom neki az éjszakai tápot, azóta átalussza az éjszakát.
2012. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. 10 hónapos koráig a szopi mellé jöttek be a főzelékek, gyümölcsök, minden. Mondjuk nem túl sok tejem volt.

Utána már az ebédidőben nem szoptattam meg, csak főzelék volt, tehát a napi 6 étkezésből csak az ebédet nem kísérte szoptatás, de volt hogy ebbe meg egy kis tápszert is kevertem ízesítésnek.

Viszont fejnem kellett délben, mert a kimaradt szoptatás miatt nekem máris apadni kezdett a tejem. Ezt adtam neki oda este a kevés szopi után.

2012. márc. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az estit inkább tejpéppel váltsd ki.
2012. márc. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az 5. válaszoló vagyok. Hogy érthető legyek, a kása egyenlő a tejpéppel, amit az utolsó válaszoló említett. Olvastam a kommentjeidet, látom a te babád sem szereti a tápszereket. Nagzobbik lányunkkal mi is kipróbáltunk rengeteget . Nutrilon, Beba, Humana, ízesített (vaníliás, banános) tápszer, általam ízesített Beba - gyümölcsöt kevertem bele ... mind ott sorakozott a polcon. Még a tehéntejet is kipróbáltuk, de az sem ízlett neki. A kisebbik lányunkkal már nem játszom el ezt újra, nem kellett a Beba és a Nutrilon, úgyhogy többet nem próbálunk ki. A tejpép (kása) is tápszerrel készül, ezzel vigasztalom magam egy kicsit.
2012. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!