Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kezdése kanállal...

Hozzátáplálás kezdése kanállal vagy mehet főzelékes cumiból? Ti mivel kezdtétek? Egy többgyerekes ismerősöm azt ajánlotta, hogy kezdetben nyugodtan használjak főzelékes (3 lyukú) cumit, a kanállal való etetés ráér még. Ti hogy kezdtétek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csakis kanál
2012. márc. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kanallal.

De nekem a vedono mondta hogy a gyumolcspepeket adhatom poharbol is, mert ezzel konyebben megtanulja a poharbol ivast mivel nem jon olyan gyorsan de megis folyik. En amugy is inkabb poharra akarom szoktatni mivel a cumisuveg nem is kell neki.

2012. márc. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kanállal!
2012. márc. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Viszont így felmerült bennem a kérdés, hogy akkor miért találták ki ezeket a főzelékes cumikat??
2012. márc. 7. 00:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem korababám van és nekünk azt mondta a dokink, hogy nyugodtan adhatjuk neki főzelékes cumival.
2012. márc. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pont azért találták fel őket,hogy ha minden kötél szakad és nem fogadja el a baba kanálból,akkor ott az üveg. Viszont én először mindenképpen kanállal próbálnám meg,és ha nem megy,akkor folyamodnék üveghez. Szerintem már pici korban látható,h egy babánál problémás lesz-e a kanalazás. Az én lánykám a Gripe Watert is kanálról kapta,nagyon ügyesen megette, a hozzátáplálásnál sem volt semmi gondunk a kanállal. :)
2012. márc. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet.

Mindenképp kanállal kezd, hiszen az lenne majd a természetes, hogy a főzeléket kanállal eszi meg.

Persze ha nem megy, nem szabad erőltetni, nehogy megutálja az egészet, akkor jöhet az üveg. De időnként akkor is kísérletezni kell a kanalazással!


Én egyébként kanállal adtam neki. Mondjuk az én fiam anyatejes volt, a cumisüveget nem is ismeri!

2012. márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
főzelékes?! nem is hallottam még ilyet. abból a 3 miniatűr lukból nem fog kijönni a főzelék. (legalábbis amilyen az aventes, én azt ismerem)
2012. márc. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4 gyerekes anyuka vagyok. Kanállal, minél hamarabb hozzá szokik annál jobb..
2012. márc. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kanállal etesd.Én például a Vigantolt is kezdetektől fogva úgy adtam,hogy kiskanálba tettem bekevert tápszert és ebbe cseppentettem bele.Így mire a hozzátáplálás elkezdődött már vigyorgott a kanál láttán,csak azt kellett megtanulnia,hogy miután bevette a szájába az ételt ne pucsilja ki azonnal,hanem nyelje le,mert furcsa volt neki ez a sűrű,pépes állagú "valami".:)
2012. márc. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!