Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett egyedül kanállal...

Mikor kezdett egyedül kanállal enni a babád?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
most 19 hós a lányom, néhány hete ügyeskedik. :) Ami nem leveses, azt nagyon szépen eszi. Villával viszont a banánt eszi már vagy két hónapja.
2012. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a korán önállósítók táborába tartozom, nem szeretek annyira etetni, így korán kezdték a gyerekeim. Kanalat majdnem onnantól kapnak a kezükbe, ahogy elkezdtem őket hozzá táplálni, tehát 6-7 hónaposan, vagy ahogy nyúlnak utána, és olyan 10-11 hónaposan már egyedül is próbálkozhatnak, kézzel vagy kanállal vagy villával. 12-13 hónaposan már tudnak egyedül enni kanállal, olyan 14-15 hónaposan már a leves levét is.

De ez egyéni döntés kérdése. Így viszonylag sok a maszat kezdetben, de utána meg szinte semmi.

Ismerek olyan anyukát, aki nem bírja elviselni a szanaszét hulló ételeket, ő 2 éves koráig etet, akkor ad kanalat, és addigra olyan ügyesek, hogy kb. 1 hát alatt meg is tanulják. Ez is megoldás, kinek mi fekszik jobban.

Én azt élvezem, ha együtt eszik a család, és ugye én vagy apa, attól függ ki etet, azalatt nem tud enni, amíg etet...

2012. márc. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves, és lelkesen gyakorol. De eddig csak villával eszik, arra már ügyesen felszúrja a falatokat. Néha a szájába teszi, néha meg leveszi kézzel a villáról, és a szájába teszi.

A kanál már bajosabb, ott folyton a kanál domború felével akar enni. :)

2012. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Annyit had kérdezzek hogy olyan hagyományos műanyag babavillával etettek, ami kicsi méretre, vagy van ilyen nagyobb, aminek görbül a feje. Tudnátok linket küldeni? Előre is köszönöm.
2012. márc. 5. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én fém tortavillát használok. A miénknek rendesen 4 ága van, pont olyan, mint a felnőtt villa, csak kisebb az egész.

Egyszer kaptunk ajándékba egy gyerekétkészlet szettet műanyagból. Hát annak a villája egy kanálra hasonlított, csak voltak benn ágak. Hát őszintén, én alig bírtam vele bármit is felszúrni, hát még a kicsik, akik ugye nem annyira ügyesek még...

Soha nem szúrták meg magukat igazán, egyszer-egyszer picit, de épp így meg is tanulták, hogy hogyan kell használni a villát. Persze egyedül nem hagytam őket addig soha, amíg biztonsággal nem ment!

2012. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is a süteményes villát használjuk, bár a miénk csak 3 ágú. Illetve van egy ilyenünk is, ezzel is szokott enni:

[link]

2012. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na ez sokkal jobban néz ki, mint a mienk volt. :o)

Bár ennek is olyan gömbölyűek a végei...


Ja, és még egy dolog eszembe jutott:

mindenhez mély falú tányért használunk egészen sokáig, mert abból könnyebb kikanalazni, és kevésbé hullik szét. Pl. rizs, borsó, kukorica, ami ugye előszeretettel gurul erre-arra... :o)

5

2012. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!