Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás kisbabáknál...

Tejallergiás kisbabáknál melyik tünetek esetén van nagyobb esély arra, hogy ezt a betegséget kinőjék? Azoknak akiknél bőrtünetekkel jár vagy akiknél gyomor panaszokkal?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk a tejfehérje allergia a savanyított tejtermékek bevezetésénél jött elő. Tünete: ahogy a tejtermék a szájához ért a babámnak egyből felduzzadt neki az ajka és körülötte piros foltok lettek (nem kiütés). Ez általában 2-3 percen belül jelentkezett. Mi akkora tejmennyiségig sosem jutottunk el, hogy gyomorpanaszt is okozzon. Egyből le lettünk állítva a tejtermékekről (én is mert szopizott). A célzott vizsgálat 1 évesen volt, ami alátámasztotta a tejfehérje-allergia gyanút. 1,5 éves korában kellett visszamennünk kontrollra (addig teljes diéta mindkettőnknek) és addigra szerencsére kinőtte. Most 2,5 éves és napi fél liter kakaót benyom.

Gyors gyógyulást nektek.

Üdv:

2009. jún. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, egy gasztro vizsgálat és egy év diéta után általában kinőhető. Mi teljes tej diétán voltunk egy évig, most vezetjük vissza. Nálunk atópiás bőrszárasság volt a tünet.
2009. jún. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy belekérdezek, de úgy néz ki, h nálunk is ez a betegség van. (szintén csalánkiütés a tünet 1 kanál jghurttól) Viszont anyósom is tejallergiás még mind a mai napig. Nálatok is örökölte vkitől? és így vajon kinőheti?
2009. jún. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia kedves Utolsó!


Nálunk az én édesapám a mai napig igen rosszul tolerálja a tejet. Szintén tejfehérje allergiája van. Pedig már 60 éves. Ezért én anno nem is reménykedtem, hogy a picim kinőheti. És mégis.

Sok sikert a picidnek.

2009. jún. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekem a doki néni azt mondta, ha szigorúan!!!! betartjuk a diétát, kinövi a gyerek. 1 évig NO tej. Ebbe minden tejszármazék beletartozik, az is amiben minimális tej és annak származékai vannak. Pl. ropi, felvágottak, kenyér, kenőmájas, gumicukor. Csak olvassátok el mennyi ennivalóban van tejpor, tejsavópor stb. Ha egyszer is kap a gyerek ezekből újra kell kezdeni az egész diétát! Megéri végigcsinálni!
2009. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!