Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha bébiétellel kezded a...

Ha bébiétellel kezded a hozzátáplálást, hogy csinálod?

Figyelt kérdés
Milyet, mennyit, milyen gyümölcs vagy zöldség? Vagy olyat is adsz amiben 3féle van?
2012. márc. 13. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia sokmindentől függ..leírom én hogyan csináltam

6 hós koráig anyatejet kapott,kevés tápszer kiegésziteéssel.

Első pár napban csak préselt almalevet adtam pár kanállal,minden nap többet.Utána kapott egy kis almapépet..ugyancsak első nap 2-3 kanállal és igy tovább...utána jött hozzá az öszilé+gyümölcshús...aztán összekevertem a kettőt..jött hozzá kevés krumpli.Amikor elkezdtem a glutént bevezetni,kapott a gyümölcsbe egy kis kekezs örleményt.Nem kell hetekig kóstoltatni 2-3 napig elég egy ízt.Persze a fokozatosság nem árt.Én sokat "puskáztam" a bébiételkről...mármint az összetevők miatt.Eleinte csak keveset fog ezekből eszegetni,ezért érdemes a házikászitésü levet,pürét adni..utána,ahogy nő a mennyiség már jöhet az üveges is..ha te amellett döntesz.

Nekem azt eszik a lányom...kiegészitésnek néha adok a saját főztönből is..

Vigyázz olyan dolgokra ,mint a banános,almás dolgok ezek némely babánál székletfogók lehetnek..az öszibarack viszont lazitja.

Minden jót kivánok!

2012. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

olvass utána, pont ami a lényeg lenne azt vágod keresztbe azzal ha kevertet adsz.


az a lényeg, hogy fokozatosan vezesd be és ha allergiás rá akkor kiderüljön.


bármivel, bárhogy is kezded, egyszerre egy új ízt adhatsz, első nap 2 kiskanál, 2. nap 4 kiskanál, 3. 8, és 4. nap már adhatsz annyit amennyit kíván.


majd ha 7-8-9 hónapos lesz se adhatsz neki 3 új ízt egyszerre, nehogy a legelső íznek :O gondolj bele ha bedagad a babád vagy tele lesz pöttyökkel, a 3 közül hogy totózod ki melyik volt a ludas????

2012. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!