Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor a legjobb külön szobába...

Mikor a legjobb külön szobába tenni? Hogyan szokja meg? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Kisfiam pont ma 1.5 éves, nyáron ha festünk úgy tervezzük, hogy átkerül a másik szobába. Nem tudom, menyire fog neki tetszeni, vagy hogyan fogja viselni. Ajtó nincs egyik szobán sem, kb. 5m van a két szoba között (az a nappali). Függöny lesz feltéve, így némi magánszférája is van. Csak nem tudom, hogy fogja viselni, hogy egyedül van egy nagy szobában, mikor eddig velünk volt? A másik, hogy éjszaka fel-fel sír, olyankor keres és ha meglát vissza alszik. De ezt a másik szobából? Akinek van tapasztalata írjon már!

2012. márc. 13. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Születésétől fogva külön szoba, én ezt vallom.

Így nincs gond később sem az átszoktatással és nektek is több nyugalmatok van.

Attól, hogy született egy gyermek, attól a két ember nem csak szülő, hanem szeretők is maradnak, szerintem sokkal természetesebb, ha a gyerek már csecsemőkorában a saját szobájában alszik (ha van rá lehetőség).

Az meg még rosszabb, ha a szülők a hitvesi ágyukba szoktatják a gyereket.

2012. márc. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az előzővel 100%osan egyetértek
2012. márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is külön szobát vallok születéstől, de nem tudtuk megoldani. 8 hónaposan kapott szobát. Egyébként egyedül elalvó volt már, de ott ez nem ment rögtön. Ringatásért nem nagyon volt oda, ezért a kiságya mellé feküdtünk a szőnyegre, vagy én vagy a férjem, úgy aludt el. Utána már nem kellettünk. 1 hónap múlva már el sem aludt, ha bent voltunk. Ilyenkor vált nagyon fontossá számára az egyik plüss állata, arra mindig szüksége van elalváshoz.
2012. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nemsokára fogok szülni, és a pici saját szobájába beviszek egy kanapét, gondolom, az első pár napban én alszom ott vele, aztán meglátjuk hányszor kel fel éjszaka, meg mikor. Anyukám ugyanígy csinálta, és kábé két hét múlva már a saját ágyában aludhatott, én meg már egyedül. Ne félj tőle! Nem fog simán menni, lesz könnycsepp meg veszekedés, de most teszel jót mindkettőtökkel! Nehéz az átállás, de megéri! Minél előbb kezded el, annál hamarabb vége. Tanuljon meg a pici egyedül elaludni, mint a nagyfiúk, anyuka meg aludjon kényelmesen a párjával. Kitartás!
2012. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem, ő egyedül alszik el pici kora óta, amíg bent vagyunk a szobában, csak játszik. Ezért gondolom, hogy nem lesz nehéz, csak azzal van bajom, hogy ha éjszaka kel és nem lát akkor sír.
2012. márc. 13. 13:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj meg fogja szokni hamar.Minél hamarabb kerül át annál jobb.Az én fiam fél évig aludt velünk azóta külön.Felébred éjjel(15hónapig szopott)de én akkor átmegyek felveszem,5-10 másodperc visszateszem alszik tovább.Ha látja hogy mész egyre ritkábban kel fel majd.Az én fiam már nagyrészt átalussza az egész éjszakát.
2012. márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk születésétől fogva külön szobában van,soha nem volt gond.Most múlt 7hónapos.
2012. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi egy hónaposan raktuk át, mert a mi szobánk penészedni kezdett. Eredetileg 6 hósan akartuk átrakni. Eleinte bébiörzőt használtunk, hogy halljam, de pár hét múlva lekapcsoltuk, mert anélkül is lehetett hallani (nálunk nagyon vékonyak a falak). Meg amíg csak nyafogott, nem mentem át hozzá, és sokszor vissza is aludt, így tudtam aludni tőle.

Így visszagondolva nem bánom. Annyira megszokta, hogy ha elutazunk nagyszülőkhöz, akkor nem bírunk egy szobában aludni, mert zavarjuk egymást: a takarónk igazgatása őt zavarja, felébreszti. Másrészt én meg résen vagyok, hogy na vajon ébren van-e még és nem merek megmoccani, hogy ne ébresszem fel...aludni meg pláne.


Most egy éves, és velünk egy ágyban nem marad meg, járkál benne, nézelődik.


Nálatok lehet érdemes szakaszosan átrakni, rakjátok messzebb, hogy még lásson, egyre messzebb, és amikor már nem lát, az nem hirtelen fog megtörténni.

2012. márc. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valószínűleg ez engem jobban fog eleinte zavarni, mint őt. Nem baj, hogy itt van, csak mindenkinek meg van a maga helye, és ha már festünk, legyen neki is egy saját birodalma.
2012. márc. 13. 15:28
 10/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Még annyit, hogy igen, engem jobban megviselt, hogy ő külön szobába költözött, mint őt. :)

2012. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!