Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet még tejallergiás a babám?

Lehet még tejallergiás a babám?

Figyelt kérdés
Orvosi tanácsra kezdem visszaszoktatni 20 hónapos fiamat a tejtermékekre.Tejet még nem mertem adni neki,de a túróruditól meg 1-2 kanál joghurttól semmi baja.Szerintetek mikor mehet a tej?
2012. márc. 13. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orvos nem adott ütemtervet. Szerintem ezt az orvostól kérdezd meg, mivel ő ismeri a babád kortörténetét.
2012. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Orvos nem mondott semmit, hogyan csináld?

Nekem azt mondta, úgy, ahogyan pici babaként csinálnám a tej bevezetését, vagyis először savanyítottat, kevéssel kezdve és növelve az adagot, joghurt, tejföl, túró, sajt, és csak utána a tejet, arról is írt hosszan, hogyan csináljam. (Nekünk még nem aktuális sajnos, csak előre elmondta.)

2012. márc. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De,persze,mondott valamit,csak furcsállottam.Szerinte adjak neki minden nap 1.5%os bolti tejet.Na én ezt nagyon érdekesnek találtam,ezért kiváncsiskodok,hogy ki,hogyan csinálja.Amúgy én sem tudom,hogy tartunk-e már ott,mert allergiateszt nem történt még.
2012. márc. 14. 14:46
 4/4 kicsiszolo ***** válasza:

Sziasztok!

A hivatalos visszaterhelés a következő: ( most estünk át rajta a Madarászban)(gasztroenterológián)

Először megcsinálják a bőrtesztet és utána 1 milliliter adásával kezdenek tejet itatni a babával.15-20 perc múlva 5ml, majd megint ennyi idő, 15,30,50 ml, ha nem volt gond a vége 30 perc után 100 ml. Ha nem jött tünet akkor hazamehettek és másnap egyszerre iszik 150 ml tejet.A kórházban! Utána az orvos elmondja, hogy a következő napokban mennyit ihat. 2 hét után kontroll. Közben írni kell a tüneti naplót.2 hét után ha nem volt gond lehet adni más tejterméket is.

Az egész 6 hétig tart. Sajna nekünk ismét nem sikerült.Drukkolok, hogy nektek sikerüljön.

2012. márc. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!