Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik 11 hónapos...

Mennyit alszik 11 hónapos babátok? Ez normális, hogy az enyém ennyit alszik?

Figyelt kérdés
Este 21-kor lefektetem, reggel úgy 8-9 órakor felébred, ilyenkor tisztába rakom, megitatom (3,5 hós kora óta nem szopizik, így szépen fokozatosan azt eszi lassan már mint mi), de mire befejezem a tisztába rakást ő már alszik is a pelenkázóasztalon...Visszacsempészem a kiságyába, és a legközelebbi ébredése 11-12- vagy tegnap pl 12:30 volt! De ennek ellenére tegnap hogy 12:30-ig aludt 14-kor, már tiszta hisztis volt, esett kélt a fáradságtól, újra lefektettem és aludt 2 óra hosszat...Semmi baja, makk egészséges, megy, nyüzsög, pakol rámol, beszélget, olyan mint más korabeli gyerkőc. Próbáltam már leszoktatni a délig való alvásról, egy hétig kínoztuk egymást, mert felkeltettem 8-9 óra közül (mikor megébredt a reggeli innivalóért), és nem tettem vissza aludni. Azok a napok hajtépős hisztis pillanatok voltak, egész nap fogni kellett, mozdulni se hagyott, még a karomban is hisztizett, ami nem szokása, mert különben nagyon kiegyensúlyozott baba..Napközben kellőképpen lefárasztja magát (már amikor ébren van..). Más manója is ilyen sokat alszik?
2009. jún. 11. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Hu hat mi a gond?Orulj neki,sok anyuka ezt fogja irni.Szerintem ennyi alvasra van szuksege es kesz.Ha mas minden rendben van akkor semmi gond!az en fiam 10hos.Ejszaka egyszer kelfel szopizni.Reggel mar 7kor kukorekol,es 2x 2orat alszik napkozben.Udv
2009. jún. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, csak aggódtam, mert az én kisöcséim annó, meg anyukám elmondása szerint ők nem aludtak ennyit..
2009. jún. 11. 08:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is egész jó alvó, de a tied túltesz rajta is:) Ő este 8-kor lefekszik és másnap 7-8ig alszik. Aztán délben lerakom és 3ig alszik, de volt már, hogy 4 órát is aludt. Szerintem jó ha sokat alszanak, fejlődik az idegrendszerük:) 11 hónapos kisfiú anyukája.
2009. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd egyszer csak egyik naprol a masikra megfog valtozni,mert nalunk is igy ment.Egy hete van kb h 2x alszik naponta.Elotte viszont 2orankent szunyalt 1orat :) ami soknak szamit masok szerinte egy 10hosnal.Semmi baj a manodal!
2009. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Enyém is elég sokat alszik (szintén 11 hós), nálunk így néz ki a nap:

8 körül ébred, tápszer, játék, kb fél 10-10-kor elalszik és kb 1 órát alszik. Dél körül ebéd, fél kettő körül megint alszik egy órát. Délután fél 4 körül gyümi, aztán általában séta. Késő délután többnyire még alszik fél vagy 1 órát, aztán este 7 körül tejpép, este 9-kor fürcsi, tápszer, alvás reggelig.

Egyébként amikor ébren van nagyon aktív, pakol, már egyedül megy, játszik.

2009. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!