Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dobálja az ételt a 19 hónaposo...

Dobálja az ételt a 19 hónaposom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltam,kértem szépen,csúnyán és akkor is mindent elhajígál.Jó esetben megkóstolja,de sokszor még azt se.Beültettem az etetőszékbe eszik egy keveset (elég rossz evő)megunja és elkezd dobálni.Már teljesen tanácstalan vagyok.
2012. márc. 13. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem első körben az jutna eszembe, hogy akkor ott helyben vége a kajálásnak. Lehet viccesnek találja, hogy téged idegesít. Tudja, hogy úgy is könyörögni fogsz neki, "ujja köré csavar". Esetleg bevezethetnél valami jutalom rendszert,ha megette szépen akkor kap majd este egy kis csokit. (Nem túl jó a kaját használni jutalomnak, de ha nincs más akkor nincs választás) A jutalom mondjuk lehet más is pl.hosszabb pancsi.
2012. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, ha kiveszem nem érdekli, akkor nem eszik. Én ott vagyok végig és adom a szájába, így legalább a felét megeszi. Nálunk a spánielemet eteti.De apával nem dobálózik.
2012. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj,ha pl.kenyér falatokat teszek elé vagy gyümit,nem is eszik belőle,hanem azonnal dobálni kezdi.
2012. márc. 13. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Első körben adnék a kezébe valamit amivel elfoglalja magát evés közben, tudom nem jó dolog és a 2. gyerek előtt én is azt mondtam, hogy az asztalnál nincs játék...de a 2. nehezebb eset evés terén, de ha ez sem segít akkor én is kivenném az etetőszékből, ha éhes úgy is visszajön.
2012. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fiam 1 éves, és ő is most kezdte ezt... :( Ő unalmában csinálja (mert nagyon unalmas az evés). Ha csak egy falatot rakok mindig a tálcára, akkor azt a szájába teszi, ha kettő falat van a tálcán, akkor tuti ledobja. Ja és, csak akkor nem dobja le az egy falatot, ha már az előzőt lenyelte, mert ha rág még, akkor addig is szórakoztatja magát a ledobálással :(

Vagy én is kézből etetem, mert úgy gyorsabb.

Csak megjön az eszük egyszer :)

2012. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálunk akkor kezdödött,amikor egyedül kezdett enni,azóta néha engedi csak,hogy etessem.Ha kiveszem az etetőszékből,inkább nem eszik.Már végig néztem "nyugodtan" ahogy mindent ledobál,hátha rájön,hogy ezzel nem idegesít fel,de ez sem jött be:(
2012. márc. 13. 21:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ezt akkor csinálja a lányom, ha egyedül kell ennie, pontosabban ha nincs időm mellé ülni nekem is enni. Ezzel hívja fel magára figyelmet.

Ha leülök én is, akkor látszik, hogy utánoz, ugyanúgy rág mint én, ugyanúgy iszik mint én, ugyanúgy megtörli a száját mint én.

Le kell ülnöd mellé, még ha nincs is időd, vagy nem vagy éhes, és úgy kell tenned mintha ennél Te is !!!

2012. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1 évesem nekem is ezt csinálja. 1 napig bejött, hogy 1 falatkát kapott a kezébe, adogattam, köv. nap betömködte a szájába, amiket adtam, majd mikor tele lett, kivette és azt dobálta. Úgyhogy most azt csinálom, hogy amíg nem nyeli le, nincs másik. Ja, és néha jobban csúszik, ha közben iszik vizet.
2012. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!