Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én viszem túlzásba?

Én viszem túlzásba?

Figyelt kérdés
Barátnőm kislánya ugyanannyi idős mint a kisfiam (11hós) és az övé kap mindent : túró rudit, gyümölcsjoghurtot, cukros löttyöket, felvágottat, májkrémet, a tejre, tejfehérjére se figyelnek oda hogy nem kaphat. Sőt! Az Ő kislánya azt a kaját eszi, amit a barátnőm pasija hoz haza a melóhelyéről. Én meg ha épp olyat főzök amiből nem ehet a fiam, külön főzök neki, figyelem hogy nem legyen nagyon sós, fűszeres. Édességet, cukrot, cukros löttyöket egyáltalán nem kap, ahogy tejet, tejfehérjét sem. még babapiskótát sem a benne lévő cukor+tojás miatt. issza a vizecskéjét ha szomjas, natúr joghurtba kap mindig friss gyümölcsöt meg babakekszet rágcsál. májkrémben megnéztem mi van, hát azt se kap jó darabig!! múltkor ANyósom a (bolti) tortán lévő tejszínhabbal etette a gyereket és meg se kérdezte kaphat-e, hát én olyan ideges lettem!! Jó vagy nem, hogy várok még azzal hogy ilyenekt egyen a babám? A családba is mindig mondják: "jajjj, Ő már ezt eheti!" meg: "Ti is ezt ettétek és semmi bajotok"
2012. márc. 14. 00:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem viszed tulzásba inkább örülj,hogy gondoskodó anya vagy és odafigyelsz a gyerekedre.Én is odafigyeltem mikor kicsi volt a fiam mindig néztem mit ehet mit nem.Most már lassan 4éves lesz és csak gyerek teát iszik cukor nélkül.Nagy ritkán veszek ivólevet.Nálunk az édesség csak túrórudi,tejszelet,joghurt.Semmi más nincs.Úgy vagyok vele ha ezért lenéznek nézzenek le,de ez az én nevelésem. :)
2012. márc. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem viszed túlzásba. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak ítéli. Nálunk én vagyok olyan mint a barátnőd. :) Kapott a lányom mindenfélét, nem óvtam annyira pld. a csokitól sem, a nyalókától sem. Most 4 éves, a gyümölcssaláta a kedvence :)


A húgomék meg úgy csinálták, ahogy Te, egészségesen, cukor nélkül, természetes ízekkel.. ez is teljesen ok! Az ő lányuk 3,5 éves, és most van az, hogy ha megérkeznek hozzánk ,az első dolga a csokis szekrény felkutatása, és elkér minden "egészségtelen" dolgot, mert otthon nincs náluk olyan.


Szerintem az arany középút a legjobb. Nem kell tömni egészségtelen dolgokkal, de az se jó, ha nem tudja mi az.

2012. márc. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

valahol a kettő között van az igazság. Énorvosként nem értek egyet a 8 hónapos kor feleltti pltej, tojás megvonással. Régen ugyanez volt a gluténnal,mamár tudjuk,hogy csak megnőtt a gluténallergiások számaamikor nem ajánlottunk 1éves kor alatt. Ma már kérjük bevezetni korábban. Véleményem szerint ez lesz a tejjel is,hiszen amióta nem ajánlott nőtt a tejallergiások száma.

Tehát szerintem óvatosan,odafigyelve 8 hónapos korra mindent be lehet vezetni. De ez a magán (szakmai) véleményem.Az én gyerekeim kapak mindent 8 hónaposan.

2012. márc. 14. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Régen (és ez alatt nem a 20-30 évvel ezelőttet értem) pár hónaposan már mindent ettek a gyerekek és nem volt ismert fogalom az allergia.

Én gyermekápoló vagyok, odafigyelek rá, hogy mikor miket ehetnek a gyerekek, de ami most megy nagyon erős túlzásnak érzem.

2012. márc. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
11 hónaposan már én is elkezdtem kóstoltatni mindenfélével,főleg azért is mert látta a többi gyereknél,vagy nálunk mit eszünk.1 évesen már azt ette amit mi.Nem csinálod rosszul,csak ne aggód túl a dolgot.Az én fiamnak pl. kedvence a májkrémes kenyér,a párizsi meg a lányomé.Jó minőségűt kell venni az a lényeg.Mindentől nem tudja az ember megóvni.Meg kell találni a középutat.
2012. márc. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy túlzásba viszed-e, de én is így csinálom. én örülök neki, hogy a gyerekem a korának megfelelő, jó minőségű ételeket eszi, nem azt, amit még elbír a szervezete.


én úgy érzem, hogy étel kérdésben tökéletesen körültekintő vagyok, viszont biztos van egy csomó olyan dolog amiben meg felelőtlen anyának számítok -pl.nem öltöztetem fel eléggé, vagy nem mosom külön az ő ruháit.

hozzáállás kérdése, ha neked ez jön zsigerből, akkor így jó.

2012. márc. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha te így látod jónak jónak csináld így.

11 hónaposan az enyémek is ettek mindent kivéve a cukros löttyöket de azokat mi se isszuk, se a szülők se a nagyobb gyerekek.

De én a tejfehérjétől se hatódtam meg ennyi idős babánál már, meg a májkrémtől se.

2012. márc. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettő között van az aranyközépút.A cukros löttyök,gyümölcsjoghurtok,babapiskóták azok nem egészségesek a babának,de még a felnőtteknek sem egészségesek a löttyök.Viszont ennyi idősen már meg kell ismertetni a fűszerekkel,joghurttal,túróval,sőt ha nincs allergia a családban a tejjel is érdemes,természetesen higítva.Kisfiam 10,5 hónapos halon,mézen,tejszínen,tejfölön,aprómagvasokon,tojásfehérjén,füstölt ételeken,kolbászon,májkrémen,babon,lencsén kívül már mindent eszik.Tejet is adtam neki szépen óvatosan,először krumplipürében 2 kanál felforralt házitejet,majd 1/3 tej,2/3 víz arányban tejbegrízt.Óvatosan de próbálkoztam és semmi probléma nem volt,azért még tartom magam ahhoz,hogy hetente csak egyszer kap hígítva tejet valamilyen ételbe.Babakekszet is kapott ,de nekem szimpatikusabb volt a kölesgolyó,és azt jobban is szereti.Persze nem kell a gyereket sok mű kajával tömni,de azért elkerülhetetlen,hogy mindig csak 100%os egészséges étellel etesd.
2012. márc. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kettő között van az arany közép ut! Attól nem lesz baja ha eszik túró rudit vagy babapiskótát hisz már mindjárt 1 éves lesz! De mindenki maga tudja hogy mit mikor ad a saját gyerekének!

1 éves kisfiu anyukája

2012. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!