Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Náthásan kaphat az 1 éves...

Náthásan kaphat az 1 éves baba oltást? Enyhe hőemelkedése van.

Figyelt kérdés
1 éves babám csütörtökön a védőnőhöz menne 1 éves státusz vizsgálatra pénteken oltásra,enyhe hőemelkedése van éjszaka óta és nagyon náthás.Vigyem őt a védőnőhöz így és oltásra vagy kérjek új időpontot? 7-én volt 1 éves,nem akarom,hogy kicsússzon valamilyen időpontból.
2012. márc. 14. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor sincs semmi baj, ha egy kicsit később kapja meg az oltást, volt, hogy csúsztunk két hetet legalább. Ha gyanús volt, hogy beteg a fiam, akkor megkérdeztem a védőnőt, hogy ilyen panaszok esetén be lehet-e oltatni, vigyem-e, és az ő javaslata alapján döntöttem. Szerintem te is kérdezd meg, mond el, hogy mik a panaszok. Mikor csak egy kicsit náthás volt simán beoltották, de láz/hőemelkedésnél nem tudom.
2012. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem oltatnám be náthásan. Egyszer nekünk beoltotta a kedves dokinénink, pedig megkértem rá, hogy ne tegye, 4 napig kínlódtunk a lázzal, és még egy 1 hétig a betegséggel.
2012. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy normális orvos sem olt náthás gyereket. Ha 1-2 hónapos csúsznak az oltások, akkor sincs semmi baj.

Mi az 1 éves státuszon is 13 hónaposan voltunk, mert a fiam nagyon beteg volt a szülinapján.

2012. márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is pont csak tegnap tudtam vinni az ikreimet oltatni és 1 éves státuszra, pedig már pár nap múlva 13 hónaposak, mert elötte betegek voltak. Eszem ágában sem volt levinni őket addig, azt mki tudja, hogy nem szabad. Ha hőemelkedése van, akkor készülődik benne vmi, és oltás nélkül lehet hogy le tudja küzdeni a szervezete és nem lesz nagyobb baja. Semmi nem fog történni, ha akár csak 2 hét múlva lesz 1 éves státuszon.
2012. márc. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, de milyen oltás van 1 évesen?

Amúgy tényleg nem gondd, ha kicsit csúszik, előbb gyógyuljon ki a náthából, elég most az az immunrendszerének.

2012. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!