Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik az első babát nem tudták...

Akik az első babát nem tudták szoptatni, azok a másodikat sem?

Figyelt kérdés
Kisfiamat csak 3 hétig tudtam, sajnos nem volt elég tejem. Most várjuk a kistesót, és annyira szeretném, ha Őt tudnám! Mennyi rá az esély, hogy most menni fog, ha elsőre nem ment? (mindenféle tejserkentőt kipróbáltam, a pénztárcámat nem kímélve, de semmi...). Akiknek másodjára már ment, azok mit csináltak másképp?
2012. márc. 14. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm az első kislányát nem szoptatta. Minimális teje volt, és az is nagyon gyorsan elment. A második babáját az első napokban nagyon-nagyon gyakran, óránként-félóránként mellre tette. (Az elsőt csak háromóránként.) Így beindult normálisan a teje, nem kellett pótolni. K
2012. márc. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valamiért elment a válaszom.


Szóval a második kislányát két évig szoptatta. Ennyit akartam még írni. Remélem, Neked is sikerül másodjára a szoptatás.

2012. márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de jó neki! akkor majd én is megpróbálom, hogy gyakrabban teszem mellre, én is csak 3 óránként csináltam amúgy. Köszi a választ!
2012. márc. 14. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Én - hála Istennek- mindkét gyerekemet tudtam szoptatni.Az elsőnél én is "háromóráztam", a második pedig az első két napban non-stop mellen volt. Másodjára sooksl könnyebben indult be a tejem, az alatt a két nap alatt kilenc centit nőtt a mellbőségem. (Lehet, hogy egyesek fizetnek is a nagyobb mellekért, de én kb. megpusztultam tőle, úgy fájt egy ideig.) Az elsőnél meg nehézkesen indult a tejem.


Ja igen, és az első babánál ezerrel ittam a szoptatós teát, a másodiknál meg egyáltalán nem. Szóval a tapasztalataim alapján, tényleg a minél gyakoribb szoptatás a döntő.


Mikor fogsz szülni?

2012. márc. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudtam szoptatni egyik kislányom sem :(
2012. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
augusztusban fogok szülni
2012. márc. 14. 14:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, a minél gyakoribb szoptatás a lényeg. Az elsőnél én ittam a tejserkentőket és fejtem is. Most nem iszom ,fejni sincs időm, mégis van tejem rendesen.
2012. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem se ment elsőre. A 3 óránkénti szoptatás, váltott mellből, iagzi tejgyilkos volt nálam. ja és fejtem is, és a védőnő javaslatára a lefejt tejet cumisüvegből kínáltam, ha 3 órán belül megéhezett. Eredmény: cumizavar, szoptatás vége. Persze közben egy vagyont elköltöttem tejserkentőkre.


A másodikkal mindent máshogy csináltam kb. Igény szerinti szopi, két mellből, ha az egyik kevés, és sosem látott cumisüveget (a nagy egy alkalom után rákapott, és elutasította a cicit). Sose fejtem, minek. 15 hós koráig szopott, akkor lettem terhes a 3.

2012. márc. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

18:59-es vagyok, előbb küldtem el :)


Szóval akkor lettem terhes a 3.al. Aki most 2,5 hós, és gond nélkül szoptatom. Nincs sok tejem pedig, nem feszül, nem fejek, mégis van mindig annyi, amennyi kell. Ja, és nem lóg ám egész nap a mellemen a gyerek, és éjjel is jól alszik... De fogalmam sincs, mikor mennyit eszik, és hányszor pl. Nem mérlegelek, na az is tejgyilkos szerintem. Heti egyszer mérem, hogy hízik e, ennyi elég is.


Szóval nyugi, szerintem neked is menni fog :)

2012. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!