Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki az első gyerek után...

Aki az első gyerek után egyből bevállalja a másodikat, annak minden szuperül, zökkenőmentesen zajlott?

Figyelt kérdés

Engem nem a szülés tart vissza, mert az a kórházba éréstől 22 perc volt alig értünk be, viszont a hazaérkezéstől kezdve minden egy küzdelem volt. Hasfájós volt, megküzdöttem a hozzátáplálással 2 hónap próbálkozás után ment le neki először étel a torkán, küzdünk az alvással, küzdöttünk a mozgásfejlődéssel. Egyszerűen ez a sok minden engem teljes mértékben visszatart egy második babától.

más is érez így?


2010. okt. 17. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, 13 hónap van a két gyerek között. Míg terhes volt,

mindig azt mondta hogy kis korkülönbséggel szetené a gyerekeket.

Nem vilt egyszerű neki terhesen cipelni a az ölében a gyereket, majd 8-9 hónaposan járni tanítani, hajolni hozzá, menni utánna.

Miután megszületett a pici, 2 gyerekhez kelt éjjelente.

Sétàlni nem tudta vinni a kicsit és a nagyot egyszerre, csak este mikor a párna otthon volt, vagy a nagyik nagypapik besegítenek.

Most már a kicsi is 1 éves, a nagy 2 múlt, de nem lehet vele semmitől beszélgetni, csak panaszkodik hogy ilyen nehéz olyan nehéz a két gyerekkel, hol ott rengeteg segítsège van, minden héten hètköznap valamelyik mami papi náluk van, hètvégente a férje rengeteget besegít, leviszi a gyerekeket 2x2 órára, éjjel a férje is kel az egyik gyerekhez.


De van akinek semmi segítsége, ès mégis össze tudja hangolni a 2 gyereket, megoldja a dolgokat. Ez hozzáállás kèrdése is szerintem, bár nem egyszerű, fárasztó kèt gyerekkel, de megéri:)

2010. okt. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nálam minden zökkenőmentes volt az 1 lányommal. És valószínűeg ezért vállaltuk be ilyen hamar a testvérét. 16 hónap van köztük. Nincs sok segítségem, mert a férjem elég sokat dolgozik, de a gyerekek szerencsére még most is jó gyerekek. Délután pl. egyszerre alszanak kb 2 órát, akkor egy csomó mindent meg tudok csinálni.
2010. okt. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 poci-maci ***** válasza:
100%

Nekem a két gyerkőc között 20-21 hónap lesz!

A kisfiamnál nem volt zökkenőmentes semmi sem!

A hozzá táplálás elkezdése után nem akarta meginni a tápszert hiába váltogattuk hogy hátha a másik fajtát elfogadja de nem kellett neki egyik sem és így maradtunk a réginél!

Hasfájós is volt nem alvó típus kb 14 hónapos koráig 1-2 alkalommal fel is kelt enni!


A párom 7-5 ig dolgozik mire hazaér fél6 fürdik átöltözik eszik stb 7 óra utána segít megfürdetni a kisfiamat játszik vele vacsizik a fiam és együtt mennek aludni!

Nekem ez is nagy segítség hogy munka után hogy ezt is bevállalja!


Tényleg szerintem is hozzá állás kérdése hogy a két gyerkőcöt összehangold hogy te is tudjál pihenni illetve tud végezni a munkádat!

2010. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem olyan nehéz volt, amiylen csak lehet (nehéz szülés, hasfájós, rosszul alvó gyerek, hozzátáplálás 1 éves korig katasztrófa, alvás 21 hós korig katasztrófa, minden fog több hét nonstop nyűglődés, elhúzódó szeparációs szorongás, nulla segítség), de én már szerettem volna korábban is, a férjem most adta be a derekát! 22 hós a kicsim, és most szeretném, ha összejönne! de én nem vagyok egy könnyen megtörhető típus, bár azt nem mondom, hogy nem szemeztem a kötéllel és a kampóval egyszer sem az elmúlt 22 hónap folyamán! :)))))))))
2010. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Problémás terhesség,hosszú nehéz szülés, refluxos baba,majd két hónaposan kiderült, hogy fejlődési rendellenesség miatt műtét,sok félelem után holnap derül ki, hogy terhes vagyok-e, 15 hónapos a fiam.
2010. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!