Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van abban valami igazság,...

Van abban valami igazság, hogy aki első gyerekét nehezen szülte meg, annak a másodikat könnyebb lesz. Vagy fordítva, aki első gyerekét könnyebben szülte, annak a 2. szülés nehezebb?

Figyelt kérdés
2009. júl. 25. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem is tudom.Az első szülésem 4 óra volt,nem volt vészes, persze fájt:)A második 2 és fél óra volt ,de nem kívánom senkinek.:((
2009. júl. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán abban könnyebb, hogy tudod, mire számíts. Ismerek mindkettőre példát, úgyhogy általánosítani nem lehet. Hogy szülted az elsőt?
2009. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én "simán" szültem, de 12 órát feküdtem a szülőszobán mire meglett a kislányom, pedig már 5 perces fájásokkal mentünk be. Szeretnénk majd még egy babát, de nagyon félek, nekem sajnos nagyon szörnyű emlék. Leszámítva persze, hogy megszületett az én kis Szerelmem. :)
2009. júl. 25. 21:53
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gondoltam, hogy emiatt kérdezed! :S

Ha nem vagy ellene, kérhetsz epidurális érzéstelenítést. Én is kaptam, nagyon jó volt!! Bár sajna császár lett a vége (nem tágultam, a rossz szívhang miatt inditani kellett), a 4 órányi vajúdásból alig éreztem valamit! Ha lesz, akkor a másodikat is ezzel szülném!

2009. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát igen lehet nekem is jobb lett volna. Sajna a gáz nem sok mindent ért :(
2009. júl. 25. 22:35
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Kérj majd edát ha lehet!

Én is tizenórát szenvedtem, mire megkaptam (bizonyos tágulásnál adják csak) és hát megfogalmazni sem tudom, mennyire klassz volt :) Fájdalmat nem éreztem, de a nyomást igen, tényleg nagyon tuti volt.

Sajna köldökzsinórtekerge miatt csaszi lett belőle, de kb 30 percet megvolt az az illúzió, hogy a kitolás nem fog fájni :DDDD


Én is nagyon be vagyok tojva a következőtől, nagyon fájt a vajúdás...

2009. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
2,5 óra alatt megszületett a kisfiam.Nem kértem semmit,bírható volt,bár én nem is akartam kérni fájdalomcsillapítót.
2009. júl. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó voltam 1.babas
2009. júl. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen egyéni, hogy kinek mennyi receptora van egy adott "helyen" .

Én pl bírtam a gyökérkezelést, a törést, a vastagbélgyuszit, egy csomó mindenre nem kértem soha fájd.csillapítást, amire mások szoktak, az orvosok is csodálkoztak, de egy mezei rákszűréstől viszont majd leestem az ágyról, annyira fájt mindegyik orvosnál :(

Szóval ez teljesen egyéni.

Ha pár óra alatt meglenne a szülés (mármint a 2. ) , akkor azt hiszem én sem kérnék, félnék, hogy csak lelassítja.

A környzetemben többen is szültek edával és mindegyiknek egy csodálatos élmény maradt az egész szülés. Akiknek meg elhúzódó szülésük volt eda nélkül még mindig egy rémálom az egész...

2009. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


nekem szörnyű volt az első szülésem, beindított volt, 21 órát vaj

dtam, és azt hittem meghalok. Aztán úgy gondoltam, hogy köszönöm szépen, a lányom sajnos egyke lesz, mert mégegyszer ezt nem, pedig nagyon a kistesó pártján voltam. Ez 7 hónapja volt, és kb. 3 hónapos korától úgy gondolom ismét, hogy lesz kistesó, már neki is láttunk. :) És még egyszer végigcsinálnám, ha kellene, pedig hidd el, szó szerint értem, hogy azt hittem, meghalok. szerintem ne arra koncentrálj, hogy milyen volt az első szülésed, hanem arra, hogy ha megint szülsz, még egy aranyos kisbabát hozol a világra, aki a te gyermeked lesz. :) Sok szerencsét hozzá!

2009. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!