Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy javitsak 1 éves kislanyom...

Hogy javitsak 1 éves kislanyom etvagyan?

Figyelt kérdés
sziasztok, segitsegre, tancsra lenne szuksegem. barmit megeszik a kislanyom: joghurt, kukoricafelfujt, már a kiflit is rágcsálja, turoskremek, banan, alma, gyumolcsok. de a fott kajaval gondjaim vannak. egyaltalan nem akarja elfogani, meglatja akanalat es szajosszeszoritas, fejelforditas, nem kell neki, bezzeg a joghurtot megenne, de gondolom mar kellenek a fott kajak, probaltam az ujbegyemmel, de csak buzloget kopozi ki. igazan el vagyok keseredve, mert igy nem fog hizni. lehetseges h a fogai jonnek, nem tudom, mert kaki az van napi 3x. es nem tudom mibol, ha keveset eszik. ugyanez az innivaloval is, tobbszor par kortyocska csak! miert ilyen rossz evo, hogyan szoktassan ra a fott kajara? szoktam neki adni, huslevesle, osszetorom a repat, petrezset, tesztat, krumplit....de nem nagyon rajong az evesert. tudom turelem, de ecceruen mar nincsen sok turelmem, foldhoz dobalja a kajat. probalajtam, hogy eletettem krumplidarabokat pl. megkostolta, es annyi foldon landolt.
2009. jún. 11. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Eloszor is!Ha a kicsi igazán éhes akkor megeszik mindent.Tehát hagyd éhezni!Ami azt jelenti,hogy az étkezések elott,(ebéd ,vacsora)egy jó óra hosszával (minimum)Ne adj neki semmit.Ha így sem kell neki,akkor sem pótold,édes kajákkal és jogghurttal sem.Ha ígazán éhes lesz,és látni fogja hogy te nem adsz neki mást csak fótt ételt,akkor enni fog.Ezt tapasztalatból írom!!!
2009. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igyekezni fogok.turelmesnek lenni, de ha ordit es nem akarja a fott kajat?
2009. jún. 11. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:

1. szabály - éhes gyerek eszik, (álmos gyerek alszik)

2. szabály - minél jobban parázol, annál kevésbé fogja megenni


Az én kislányom étvágya is nagyon hullámzó volt ebben a korban. Ez normális. (Most 27 hónapos)


1. javaslat - bízz a babádban, megoldja. Neked annyi dolgod van, hogy mindig időben legyen ott az étel (tudom, elég pazarló eljárás, de biztonságot ad a gyereknek).

2. javaslat - egyetek együtt, az egész család, de legalább ti ketten, egy asztalnál. Én úgy csinálom most is: egy falat nekem, egy falat lányomnak (ha nem akar enni önállóan).


Kézzel én is etettem - ismerem az száj összeszorít, fej elfordít esetet, rengeteget idegeskedtem emiatt, aztán ráhagytam, letettem a kanalat és kezemmel adtam, úgy elfogadta az ételt.


Fogadd el így a babádat, ő ilyen étkű. Nekem volt olyan időszakom, amikor CSAK kefirt és tejfölt volt hajlandó enni a lányom rendes mennyiségben, minden mást csak pár falatot. Bevásároltam hát sokat ezekből és főztem magamnak finomakat. Aztán egyszer csak azt vettük észre, hogy a kis csaj kér ebből, abból. Kis rántotta innen, kis fasírt onnan. És egyszer csak elmúlt az étvágytalansága (pontosabban a válogatóssága).


Ne add fel és ne a súlyán parázz, hagyd meg a védőnőt a saját hitében, neki úgy jó. ;)

2009. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is rossz evő volt sokáig.

Én eltereltem a figyelmét (Etetőszéket se szerette) adtam a kezébe játékot, kapott 1 másik kanalat a kezébe és próbált ő enni egyedül vagy bohóckodtam neki.

Néha most is nehéz és rossz evő.De ez betudható a frontnak,a fogzásnak,ha álmos vagy csak épp akkor nem ízlik neki amit adni akarsz neki(válogatós,ilyenkor van az amikor az kell neki amit mi eszünk)kíváncsi és azt gondolja az finomabb amit mi eszünk. :)

Sok sikert és tényleg kitartás és semmit ne erőltess,mert akkor csak kényszernek fogja érezni az evést és akkor tuti nem is lesz soha jó evő!!!! :(

Beszéd meg vele,hogy ez finom és csinálj úgy mintha te akkor megeszed ha neki nem kell.Nálunk bevált és kíváncsi lesz rá,hogy ha te megennéd akkor ő is megkóstolja.Vagy még 1 ötlet eszembe jutott.Tegyél oda mellé 1-2 állatfigurát és adjál nekik is a kajcsijából utána neki is " látod kicsim a kis barátaid is esznek veled! Kérsz te is 1 kicsit? Megkóstolod? ....STB.

Remélem valami beválik és tudtam kicsit segíteni. :)

11,5 hónapos kislány anyukája

2009. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!