Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vega baba létezhet, ha a...

Vega baba létezhet, ha a szülők nem azok, csak úgy?

Figyelt kérdés

13hónapos lányom ha hús van az ételben, akkor inkább éhen van, pár elkülönülő zöldséget kicsipeget, ma konkrétan( borsó répa kukorica) és slusz, se a májat se a szivet se a rizst nem eszi meg belőle. De ez mindennel így van, ami hús azt köszöni nem.

És alig eszik alapból. Mit csináljak vele?

Értelmezhető babáknál a vegaság?


2012. márc. 15. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha alig eszik, akkor nem a hussal van a gond. Ha vega lenne, akkor a zoldseget, rizst megeene, de azt irod, hogy az sem kell.

Nem lehet, hogy az allagaval van a gond? Nem tul kemeny neki a hus?

2012. márc. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak válogat. A kisgyerekek elég sok minden alapján - szín, állag, forma, teríték - válogathatják még a szeretem-nemszeretem ételeket, de ez még nem következetes, változhat. Sok olyan baba van, aki több hónapig csak egy vagy pár féle ételt hajlandó elfogadni és elzárkózik az újdonságoktól (meg sem kóstolja). Ez az önállósodás, a saját akarat egyik kifejezése. Ha a szülő ilyenkor nagy feneket kerít a dolognak (látszik, hogy kétségbeesik, szomorú vagy egyfolytában kínálgatja, alkudozik, jutalmaz), akkor elég furcsa étkezési szokások alakulhatnak ki...
2012. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Az én lányom is full vega, mostm ár 3 éves. Soha semmilyen húst - ill. hazudok, a Füstli virslit igen - nem evett meg.


(mondjuk májat/szívt felnőttként sem ennék meg brrrr....).


Utoljára akkor evett húst a lányom mikor még üveges bébiételben pépesítve volt. amúgy ő alapjáraton nem eszik, csak kb. 6-7 féle ételt: üres tésztát, üres kenyeret, néha virslit, gyümölcsöket, zöldségeket és slussz.


(Egyébként ha ez érdekesség én is és a férjem is megvagyunk hús nélkül akármeddig - férjem 6-7 évig vega volt, én időszakosan el-elhagyom a húst, majd vissza)

De amúgykészítünk húsos ételeket, tehát ehetne ha akarna de semmi. Semmilyen főtt ételt nem eszik meg.

2012. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy ette a zöldséget, hogy ez teljesen elkülönül, a rizs az májas lett, így az is húsos. Ez egy ideje indult nála, eddig nem volt baj a hússal.

Minden olyan kaja amiben nincs hús az nagyon megy nála. Pl pestos tészta azt mind egy szemig megeszi, de ha egy pici sonkát teszek bele, akkor azt már nem. Ha pl hal van rizzsel külön akkor tejföllel majonézzel a rizs elfogy a hal ottmarad.

Ha nem eszik főtételt akkor követeli a gyümit, ami akkor nem lenne baj, ha nem csak azon élne.

És próbáltam teljesen íztelenül, fűszeresebben, középúton sehogy...:(

2012. márc. 15. 15:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elmúlik, legalábbis nagyon remélem, mert az én 1 éves lányom is elkezdte a válogatást. Amit eddig megevett, és szinte mindent megevett, leszűkült: krumpli, tészta, sóska, spenót. Mindenben krumplinak kell lenni, mert csak úgy eszi meg. Megeszi a sajtos-tejfölös, juhtúrós-tejfölös tésztát. Szerencsére úgy is, ha csirkemell van benne. Viszont a májat csak rizzsel ette meg, de most a rizs van tiltólistán. Tuti az állagával van baja, de nem fogom neki leturmixolni, amikor eszik már ilyen ételeket. Mindig bepróbálkozok mindennel, de van, hogy a kenyérnél kötünk ki. Inkább azt adok ebédre, mint gyümit. És szinte semmilyen zöldséget nem hajlandó most megenni.
2012. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
mos 14 eves vagyok nálam is igy kezdödött de most nem tudum furcsa modon ritkan megeszem baba koromban en kiköptem amiben hus volt legalábbis amikor megtamultam köpni
2016. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

az en fiamnal is ez van, mondjuk en nem banom ha igy marad.. en is csak cs.mellet eszem meg, de ha nem lenne se hianyozna

anyu ugyanez volt, par eve derult csak ki, hogy nem bontja le a szervezete es gyerekkoratol valoszinuleg ezert is utasitotta el

2016. márc. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!