Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött baba kiságya -...

Újszülött baba kiságya - külön szobában vagy a szülők ágya mellett?

Figyelt kérdés

9 nap múlva szülök, császárral. Mindennel készen vagyunk, első baba lesz. Van a babának külön szobája, de nem tudjuk, hova tegyük a kiságyat az első időkben.

Én alapból úgy gondolnám, hogy a kiságy a babaszobába kerüljön, és aludjon ott a baba a kezdetektől. A babaszoba és a mi szobánk között van egy ajtó, és ha azt nyitva hagyjuk, akkor pontosan rálátunk a babára és a kiságyra.

Szerintetek ez így jó?


Elférne a mi szobánkban is a kiságy, de a Párom 3 műszakban, összevissza dolgozik, és az Ő pihenése is fontos számomra. Külön aludni pedig nem szeretnék a Páromtól, tehát az kilőve, hogy én megyek a babaszobába, a Párom meg marad a miénkben.


Ti hogyan oldjátok meg ezt a kérdést?


2010. jún. 4. 08:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk sajna kicsi a hely, úgyhogy mindenképp velünk lesz egy szobában a kiságy. De ha lenne külön szobánk, én is úgy csinálnám mint Ti, hogy nyitva hagynám az ajtót. üdv:39 hetes km
2010. jún. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Első naptól kezdve külön szoba külön ágy. Szobájának ajtaja két lépésre van a miénktől, légzésfigyelő van.... Párom sokszor ügyeletes, és nagyon észnél kell lennie a munkában, így szüksége van pihenésre. Kisfiam egyébként annyira így szokta meg, hogy ha vendégségbe megyünk nagymamáékhoz, nem tud velünk aludni egy szobában, náluk inkább kiköltözünk a nappaliba a kinyithatós kanapéra, hogy a kisfiam külön szobában lehessen. :)


Nyugodtan tedd külön. Attól még ugyanúgy nagyon jó anyuka leszel, hogy nem alszol vele együtt.

2010. jún. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ :)

Te is mindjárt szülsz, könnyű és gyors szülést kívánok Neked!!!

2010. jún. 4. 08:12
 4/18 anonim ***** válasza:
Mindenképp külön szobára voksolok. Nálunk ott van még egy nagyágy és ha nyugtalanabb ott alszom vele. A férjem nyugodtan tud pihenni, ha pedig én vagyok fáradt ő megy át hozzá. Van bébiőr is és ha nem ott alszom akkor is meghallom ha sír.
2010. jún. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kedves 2.válaszoló, Neked is köszönöm a választ! Ezek szerint jól gondolom én is, hogy jobb lesz a külön szoba, úgyis rálátunk.
2010. jún. 4. 08:13
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves 3.válaszoló, köszi :) Nálunk is van a babaszobában egy ágy, végszükség esetén néha majd átmegyek én is. De örülök, hogy sokan gondoljátok úgy, hogy külön legyen a baba. Ez nekem megnyugtató, első gyermekes anyukaként az ember még kicsit bizonytalan...
2010. jún. 4. 08:15
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Nagyon sokan úgy gondolják, hogy mindenképpen együtt kell aludni a babával, és ahogy olvasom itt, nagyon sok védőnő és doki is az együtt alvást részesíti előnyben. De én úgy gondolom, hogy akinek van lehetősége, tegye külön a babát, mert egy idő után mi felnőttek zavarni fogjuk őt az alvásban (apa esetleg horkol, mocorgunk, forgolódunk, stb.), arról nem is beszélve, hogy nem akarnám rászoktatni olyanra, amiről később nagyon le akarnám szoktatni. :)

Nagyon jó egészséget, és jó babázást kívánok!

2010. jún. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is külön terveztem!... :)

De hát amikor az ember Anyuka lesz sok terv dugába dől! :)

Nálunk költözött a kiságy,majd egy véletlen folytán (betegek lettünk a párommal és fokozatosan kiköltöztünk mellőle a nappaliba,hogy ne zavarjuk!)mégiscsak egyedül aludt!Így majdnem 3 hónapos korában költöztetteük át a saját szobájába!Imádja hogy egydül van (persze csak éjjel marad el) hogy nyugi van, hogysötét van!Nálunk is két lépésre van a szobája!

De nekem könnyebb is volt szülés után hogy nem kell átmenni másik szobába mikor még kicsi volt és néha óránként kelt vagy egyszerűen nem aludt éjjel!Csak átnyúltam a kiságyba átvettem...Nekem kényelmesebb volt,én a következő gyermekemet is először biztos magam mellé fogom tenni kb 2-3 hós koráig!Majd ha hazamentek érezni fogod hogy neked hogy jobb!

Jó Babázást kívánook!

2010. jún. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is külön szobája van a picimnek, viszont én költöztem Vele. Nem azért, mert ezt tartom helyesnek, csak nálunk a két szoba között még van egy konyha, és mire én meghallanám, hogy sír a kislányom, a párom már rég felébredne. Nagyo9n éber alvó. Ami azért nem jó, mert este 6-7körül ér haza, reggel 5kor kel, és nem elég, hogy dolgozik, még sofőr is, napi többszáz kilómétert vezet. Szóval nálunk muszáj volt a költözés. Ha tehetném, biztosan úgy csinálnám, mint Ti :) Szóval ez így szuper ;) Jó babázást!
2010. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
Tekintve a lakásotok (ilyen szempontból) szerencsés adottságait, gyakorlatilag a külön babaszobában is egy légtérben van veletek nyitott ajtónál a baba, tehát én is úgy csinálnám, ahogy te eltervezted. Nálunk mondjuk egy szobában alvás van, de jó alvó a kislányom, meg szerencsére a férjem is, ha régebben felsírt éjjel a baba, volt, hogy a férjem továbbaludt békésen :)
2010. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!