Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen előélettel elvinnétek...

Ilyen előélettel elvinnétek most ügyeletre a babát?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos.

03.03-án éjjel nagyon ugatott, majdnem befulladt, de mivel tudom, hogy ilyenkor hideg levegőre kell vinni, ezért kint ültünk az udvaron 1,5 órát, ettől jobban lett. Reggel elvittem az ügyeletre, beutaltak a kórházba, bent töltöttünk 4 napot. Inhaláláson kívül nem csináltak semmit, jobban lett, jöhettünk haza. Itthonra kapott pipás gyógyszert, szombatig használtuk, és antihisztamint, köptetőt illetve Calimuskot. Hétfőre kötőhártya gyulladása lett, elvittem orvoshoz. Hétfő este megint nagyon ugatott, éjjel egymást érték a köhögőrohamok, adtam neki Rectodelt kúpot, és szintén az udvaron dekkoltunk. Kedden orvos, kapott antibiotikumot, és megvizsgálta a dokinéni. Nem talált nála igazából semmit. Azóta szedi az antibiotikumot, és még mindig ugat, de már nem annyira, kicsit hurutosabb lett. De olyan, mintha húzna neki a mellkasa.

Vinnétek ügyeletre vagy nem?


2012. márc. 15. 15:05
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
9%

Bocsi én nem tudom mire érted az hogy ugat!Nálunk a kutya ugat csak!

Én elvinném!

2012. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
76%

vinném bizony mint ahuzat! A krupp vagy hörghurut nem egy normális dolog,beszűkülnek a légutak,nem szabad otthon kikúrálni. tessék csak akkor hazamenni a kórházból ha mindne rendben van!

nekem is kruppos volt a fiam,de kinőtte. Flixotide spraynk volt.

2012. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
69%
nyílván az első válaszoló még nem találkozozz ilyennel,rakja össze a kezét!
2012. márc. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
76%

Én sosem bírok ilyenkor nyugodtan gondolkodni,biztos elvinném,addig idegelném magam,míg el nem indulunk.

Inkább hallgassák meg az ügyeleten és mondják 100szor,hogy semmi baja.

2012. márc. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
11%
De találkoztam barátnőm kislánya is kruppos meg unokaöcsém is de sosem mondta senki azt hogy ugat.
2012. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Tényleg örülj neki, hogy még nem hallottál ilyent!

A nagyobbik, 3,5 éves gyerkőcöm is kruppos, sajnos tudom mi fán terem.

Attól félek, hogy ha elviszem megint kórház lesz belőle, ahol nem csinálnak vele semmit, csak újból összeszed még valamit, mint most a kötőhártya gyulladást.

Ahogy kijöttünk a kórházból vettem inhalátort, naponta 3* használjuk Salvus vízzel. Ő is Ezt a Flixotide puffos valamit kapta.


Kihagytam, hogy tegnap óta 38,5 a láza, ami előtte nem volt neki.


Amint felébred viszem, remélem minden rendben lesz.

2012. márc. 15. 15:19
 7/39 anonim ***** válasza:
76%

pedig ugatásra hasonlit

Kérdező: vinném ügyeletre,röntgent csináltak,nem-e tűdőgyulladás?

Lányom hasonlóan kezdte,azóta reggel-este flixotilde, ha kezd köhögni azonnal ventolin.

2012. márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

A kruppot kísérő köhögést ugató köhögésnek hívják, nekünk a dokinéni szokta mindig kérdezni, hogy ugat-e a gyerek vagy normálisan köhög.


De ha megkérhetlek légy szíves ne kötözködjél, mert most nem vagyok erre hangolódva, és hátha olyant írok, amit magam is megbánok!

2012. márc. 15. 15:22
 9/39 anonim ***** válasza:
68%

Pedig a dokik is ,,ugató" köhögésnek titulálják.

A krupnak ez az ,,ugatásra" hasonlító száraz köhögés a jellegzetessége.

Ez most annyira fontos v.kinek hogy ugat-e, vagy sem?

2012. márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
67%
Lányomnak is pár hete volt hörgőgyulladása és egyik éjszaka alig kapott levegőt, húzott a mellkasa. Mi is elvittük dokihoz, rectodelt kellett neki adni, valamint spiropent hörgőtágítót kapott amit majdnem egy hétig szedett 2-szer egy nap. Én mindenképpen visszavinném.
2012. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!