Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel segíthetnék 1 hónapos...

Mivel segíthetnék 1 hónapos kisfiamon, aki már 6 napja nem kakilt?

Figyelt kérdés
Alapvetően anyatejes baba, de kiegészítésül kell tápszer is, mert sajna nincs elegendő tejem. Úgy vettem észre, hogy a tápszer fogta meg a hasát, mert napról napra egyre keményebb lett a széklete, de 6 napja semmi és látszik, hogy már erőlködik. Eddig tornát, hasmasszázst és 1x cukros kamillateát próbáltunk.
2012. márc. 15. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezeket folytassátok és ha semmi változás nincs, akkor menjetek orvoshoz, ő biztosabbat tud mondani.

Az én kislányomnak ilyen hat hónaposan volt, én ugyan ezeket csináltam neki, és 5 nap múlva minden rendben volt, tudott kakilni.


Jobbulást a picinek!

2012. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lázmérőzést szokták még javasolni, vagy továbbra is a tea. Esetleg hívd fel a védőnődet, hátha tud még valami praktikát. :)
2012. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup is mehet, ha kell. Es erdemes lenne tapszert valtani. Vagy nem tudnad feltornazni a tejet? Meg nagyon az elejen vagytok, nekem a masodik honaptol lett rengeteg. :-)
2012. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lázmérőzd meg a popsiját, ez meg kell hogy ingerelje. A gyógyszertárban vegyél szélcsövet,azt naponta többször használhatod és sokat fog segíteni,kakilni is fog tudni. És a szélcsőhöz nem fog hozzá szokni!
2012. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anyatejes volt a babám (most is csak már 16 hós), 1x volt, hogy nem tudott kakilni. Akkor ettem pár szem aszalt szilvát reggel és aznap már kakilt. Kicsit meg is hajtotta. Egy próbát megért.
2012. márc. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A patikában lehet kapni glicerines kúpot, amit erre találtak ki. Nekünk a gyerekorvos írta fel még anno, mikor a kicsi megszületett. Nem alkalmaztam sokat, csak ha már 5-6 napja nem volt kaki, de pár órán belül mindig meg volt a hatása. (Míg nagyon kicsi volt, félbevágtam a kúpot, és csak felet adtam.)
2012. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lányomnál a három napot vártuk meg először, utána lázmérő! Volt, hogy nem volt megint három napig, de ahogy közeledtem a hőmérővel, már ráérzett és nyomta is! Nem szabad eddig hagyni benne, de ezt a védőnőnek is tudnia kellene! Azért egy felnött szervezetet is megvisel, ha nincs széklete 6 napig!
2012. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk semmi nem vált be, csak a glicerines kúp. (nem szokott hozzá!)

1 hónapos babádnak elég egy fél, de az átmérőjéből is "szedhetsz" le a kezed melegével.

2012. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!