Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart a szülés utáni...

Meddig tart a szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés

Rémesen érzem magam. Egy igazi sárkány vagyok. :( A férjemmel állandóan veszekszünk, a türelmem sokszor fogytán a babámmal szemben is.

Most is úgy érzem, szétrobbanok, 1 órája csak üvölt, nem akar aludni. Közben meg zokogok, hogy milyen rossz anya vagyok. Egyszerűen vígasztalhatatlan, a szemei vérvörösek már a sok sírástól, hulla fáradt, aludni nem akar. Én meg már úgy érzem, ha fejre állnék sem lenne neki jó. Ringattam, énekeltem, letettem, felvettem, de semmi, egyszerűen semmi!!! Lassan úgy érzem, hogy 1000%, hogy nem vagyok jó anyuka. És emiatt megszakad a szívem, mert az akarok lenni. :(

A gyomrom az utóbbi hetekben már szétszakad, úgy fáj. Állandóan feszült vagyok. És baromi féltékeny.

Úgy érzem magam, mint egy rakás szerencsétlenség. Minden nap ugyanaz: főzés, mosás, takarítás, a kisfiamat ellátni, egy séta és kész, már jön is az este. Sokszor a körmöm levágni is fáradt vagyok estére, néha úgy elhagyom magam, borzalmasan nézek ki. Amikor a férjem nézegeti magát a tükörben, hogy "milyen nagy lett már", mert neki persze van ideje gyúrni is, akkor meg majd szétvet az ideg. És ez csak a töredéke a bennem kavargó dolgoknak.

Ja, és ennek már fél éve. Helyrejövök valamikor?? Vagy mindíg ilyen dinka leszek most már? Vagy nem hülye vagyok, csak önző? Segítsetek, kérlek!


2012. márc. 15. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ezt a férjeddel kellene megbeszélned. Szülés után fél évvel azért ez nem normális szerintem. Az én lányom is sokat sírt és én is átestem a "nem vagyok elég jó anya" krízisen, de a gyermekágyas időszak végre azért elmúlt. Sokat sétáltam a kislányommal (bár sokszor az is nehéz volt, mert a babakocsiban is üvöltött), felvettem a kapcsolatot kismamákkal a környéken, vagy akikekkel együtt szültem, összejártunk, együtt sétáltunk, nem lettünk nagy barátnők, de arra jó volt, hogy emberekkel találkozzak és kicsit kizökkenjek és lássam azt, hogy nem vagyok egyedül ezzel a "problémával".


Az én férjem ilyen szempontból nagyon rendes, sokat dolgozik de sokat segít ha hazajön és ha panaszkodom neki akkor megérti és ő kér engem, hogy csinálja heti 1-2 alkalommal szabad programot, menjek el edzeni, fodrászhoz, masszázsra vagy csak úgy csavarogni. Míg pici volt a lányom nem mentem mert nem bírtam elválni a picurtól, de 6-7 hónapos kora óta eljárogattam én is otthonról 2-3 órára és feltöltődve, boldogan mentem haza. Ez a férjemnek, a babának és nekem is jó volt.


Most 1 éves a lányom és 15 hetes terhes vagyok, de bírom a strapát, sok örömet lelek a kislányomban, tanítom beszélni, járni, sokat járunk játszóházba (egész pici kora óta járunk, Ti is mehetnétek...), csavargunk össze-vissza, így én is fel vagyok dobódva és van kedvem a házimunkához is.

Persze körmöm nekem sem volt kifestve fél éve,de azért igyekszem ápolt lenni, férjem ha este hazajön van, hogy egy órára bevonulok a fürdőbe és wellneszezek:)


Beszéljétek meg a férjeddel, ha neki jár a kondi és a szabadidő, Neked miért nem?

2012. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szia! hú ismerős,nekem 10,5 hónapos a kisfiam,egy csomószor sikerül minden,igényesen nézek ki,jó a kedvem,mindent szépen megcsinálok,kisfiam sem hisztis,aztán mindig vannak rosszabb időszakok,kisfiam ráadásul egy olyan típus aki még azért is képes hisztizni ha épp nem sikerül gyorsan megfognia egy játékot,férjem nagyon rendes és sokkal türelmesebb.Nekem is vannak a mai napig oylan érzéseim hogy szörnyű anya vagyok,gondolom az is hozzátesz,hogy ugye még csak most mászunk ki a télből,neme télen amúgy is minden bajom van.Ne aggódj mindenki életében vannak hullámvölgyek.A lényeg az hogy kapcsolódj ki,kérd meg szüleid vagy férjed egy kicsit vigyázzanak a babára,mert hidd el egy anyukának is kijár a pihenés a kikapcsolódás,ő is ember.Próbáld meg nem ostorozni magad,és pozitívan gondolkodni.
2012. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Türelem. Sokan vagyunk ugyanebben a cipőben. Többek között én is. Engem bíztat a tesóm, hogy egyszer elmúlik ez is, mint a megereszkedett has:-) Az én fiam 9 hónapos. Most tudom elmondani neked, hogy talán talán valamit javult a helyzet a fejemben-lelkemben. Talán már olyan 1 hónapja nem ugrok a férjem torkának ha esetleg valami nem úgy alakul ahogy elterveztem...vagy csak úgy spontán. KIVÉVE mielőtt megjönne, sajnos ilyenkor tökmindegy mi van mi volt, mi lesz, a férjemnek lőttek, az tuti. Leharapom a fejét még akkor is ha nem úgy rakta be a mosogatógépbe a villát ahogy én szoktam. Na mindegy, nem részletezem. Szóval fel a fejjel. Jobb lesz. Talán 1 év, de másfél év után egész biztosan :-) Én várok türelmesen, megpróbálom addig nem megölni a férjemet, megpróbálok addig nem elmenni az északisarkra, megpróbálom addig nem elásni az anyósomat, és megpróbálok nem összeveszni a pár megmaradt barátommal.
2012. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Hát, akkor nincs mit tenni.. Várok. Igyekszem türelmesen.. :)

2012. márc. 16. 08:55
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó vagyok. Tudod nekem még mi vált be? MagneB6 vagy az a természetes nyugtató DM-ben is lehet venni fémdobozos Wörishofener Nervenpflege. És most vettem Premens tablettát, bár még nem kezdtem el szedni, nem tudom hat e valamit. Ezt direkt menzesz előtti emberölési kényszeremre. Majd meglátom mit segít. Az előzőleg felsoroltak nálam beváltak, szerintem egy próbát megér Neked is:-)

Ja és esténként 1 deci vörösbor néhanapján. Olyan jó amior ealszik a gyerek, és még nem vagyok hulla fáradt, megiszok egy pohár vörösbort, ellazulok.

Főzés mosás gyereksétáltatás körforgásból való lázadást teljes mértékben megértem. Én majd meghalok, hogy mindennap ugyanazt kell csinálnom, napi 77 alkalommal elpakolni, felmosni, porszívózni, port törölni, főzni, konyhát összetakarítani...tudo ő már mászik, így jobban oda kell figyelnem, hogy mindenhol tisztaság legyen...ha nem is patikatisztaság, de azért minimum össze legyen söpörve pl, az örökösen hulló hajam, vagy azok a mocskos porcicák, amiket előszeretettel csócsál az én kisfiam. A reggel ezzel elmegy, ma még fogat sem mostam, hajam mint egy kóc, szemöldököm mint Brezsnyevé, lábamon a szőrt a kutyánk is megirigyelné..más testrészemről nem is beszélve. Most elaludt, gyorsan netezek 9 percet, aztán kezdem, a pakolást, a reggelije nyomait valahogy megszűntetni, hogy ne a hangyák legyenek többségben a lakásunkban. Aztán esetleg fogat mosok, sminkelek!, hajamat kivasalaom, az sokat segít. Felébred, megint megetetem, rájövök, hogy kár volt a reggeli nyomait összetakarítani. Kimegyünk sétálni, de előtte felöltözünk, én leizzadok, ő ordít. Túl melegen öltöztetem fel, akkor elkezdem levetkőztetni, ő még mndig ordít, rólam folyik a víz, rájövök, hogy kár volt sminkelni. Addigra jól felidegesedik a gyerek, nincs kedve sétálni, végig üvölti a babaocsiban az utcát, engem néznek, hogy már megint mit csinálok a gyerekkel, mosolygok lefolyt sminkkel, és rájövök, hogy a hajamat kár volt kivasalni, mert a szél szerteszét fújta. Sétálunk 1 órát, ha szerencsém van akkor abbahagyja a bőgést, ha nincs akkor kiveszem a dögnehéz babakocsiból, egyik kezemben a gyerek, másikkal próbálom tolni a babakocsit ami persze mindig a k*rva árokba akar bemenni, kézzel lábbal próbálom irányítani, a gyereket tartani, ekkor megszólal a telefonom. Sírógörcs. Haza akarok menni. De tényleg haza, anyához, bemászni az ölébe, és csak elbújni a karjaiba. De nem lehet, már nem él. Már csak én vagyok...meg ő, az én gyerekem, akinek olyan szüksége van rám, mint nekem anyára, de én még itt vagyok neki, így hát hazacipelem :-)) Itthon elkezdek azon agyalni, hogy mit adjak neki enni, ekkor leesik, hogy még nem is főztem! Azonnal elkezdek örült módon csinálni valamit, legalább a gyereknek. Hogy én nem eszek az már nem is érdekel, majd eszek zsömlét. Főzök, közben ő kint ordít, mert be akar jönni a konyhába, de az ajtót elbarikádozó dolgot nem tudja átmászni, én nem hozom be, mert hideg a kő, megfázik, így csak csítitom, kiszaladok felkapom, leteszem, megint bőg, kiszaladok de közben hasra esem a barikádban. Fekszem, röhögök, közben kifut a kajája, sírok. A gyerek rám mászik, húzza a hajam, üt vág, harap! Haza akarok menni. Kaja kész, elkezdem etetni, a falra fújja, az arcomba fújja, nem kell neki, neki zsemle kell amit én eszek. Rájövök, hogy kár volt főznöm. Megfogadom, hogy nem főzök neki többet, majd kenyéren fog felnőni. Leteszem játszani, megpróbálom a konyhát összetakarítani, a gyerek bőg, mert a foga is jön, éhes is maradt. Én pánikban futkosok, kínálok neki mindent, semmi nem kell. Tápszer. Sírok, az én gyerekem miért nem eszik rendesen? És eljön a délután, 5-6 óra, már megint eltelt egy nap...hát így:-) Nem vagy egyedül! Merre laksz? Nincs a közelben kismama akivel tudnál dumálni?

2012. márc. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mintha én írtam volna le a napunkat! :)

Köszönöm a válaszod, ez most jókedvre derített!

Sajnos nincs egy kismama ismerősünk sem a környéken, én is és a párom is vidékiek vagyunk, de Pesten élünk, és itt nem sok ismerősünk van, közülük még kevesebb a babás. Egy barátnőm van, de ő most szült, rá még várnom kell 1-2 hónapot, míg felerősödnek. + az egyik nővérem él még itt, de ők sajnos nagyon elfoglaltak, ritkán tudunk találkozni.

Ez a Premens tabletta érdekel, lehet, hogy én is benevezek egy körre. A férjemnek említettem, ma itthon van szerencsére velünk. Azt mondta, hogy ha havi 5 veszekedést megúszunk vele, már megérte. :D

Magnéziumra már én is gondoltam, veszek azt is.. Hátha.

Nagyon köszönöm mégegyszer a válaszod!!!

2012. márc. 16. 12:13
 7/10 anonim ***** válasza:
2.vagyok,igen azt a természetes nyugtatót és a Magnéziumot is szedtem,szedem,de még kipróbáltam egy homeopátiás bogyót,még mikor 2-3 hónapos volt a kisfiam és használt,sokkal jobb kedvem volt.a nevét sajnos nem tudom,de ha beírod googleba hogy szülés utáni depresszióra,levertségre homeopátiás bogyó akkor kiadja.
2012. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, de sajnos nekünk a homeopátia egyszer sem jött be, pedig többször próbáltam már. Így úgy döntöttem, nem kísérletezek vele többet!


Az 5. válaszolónak:

Tudom, hogy már vettél, de ha esetleg vennél következő adagot a Premensből.. Utánanéztem, és bár más a neve, de a hatóanyaga ugyanaz! Ez valamivel kedvezőbb ár!


[link]

2012. márc. 16. 15:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Premens-es vagyok. OKé, köszi! Legközelebb ezt veszem. Amúgy is nagyon drágáltam a premens-t. Majd ha lesz időm elolvasom alaposan amit belinkeltél, most nics rá időm, mert ...áá, nem is mondom úgyis tudod..dőlök be az ágyba. De! levágtam a körmeimet, és kivasaltam a hülye organza függönyöket!És fel is tettem...mondjuk ablakot nem pucoltam..majd holnap:-)

Érdekes, a homeós cuccok nálam is mind kuka. Bár ez nem is kérdés, nem is hiszek semmi ilyenben, egyszerű parasztvakításnak tartom. Túlságos "földönjáró" ember vagyok. Tulajdonképpen most elgondolkoztam, és rá kellett jönnöm, hogy semmiben nem hiszek. Na..elkalandoztam. Még javaslom a C-vitamint is naponta, ez is segít..legalább beteg nem leszel:-)

Jóéjt:-)

2012. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Béres csepp + C vitamin kombinációt lassan 2 hete szedem. :)

Az édesapám benevezett egy körre, mert hogy túl sovány vagyok, és majd ettől megjön az étvágyam. Meg nem leszek olyan fáradékony. Hiába magyarázom, hogy eszek én (amikor van időm), de mivel egész nap pattogok, mint egy nikkel bolha.. Szóval érted?!

Mondjuk nem tudom, mennyi idő, mire hat, de tegnap én is úgy ájultam be az ágyba! :D

Ma elmegyek, veszek magnéziumot is.. Remélem ennyi csodaszer már segíteni fog valamit!

Eldöntöttem azt is, hogy mától tornázni fogok napi 20 percet.. Remélem a kisfiam nem húzza át a tervem! :)

Szép napot nektek!

2012. márc. 17. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!