Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell elkezdeni a hozzátáp...

Hogy kell elkezdeni a hozzátáplálást egy 7 hós babánál?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel egyszerre szültünk de az ő kisfia még kizárólag anyatejes viszont most már ő is rájött, hogy el kellene kezdeni a hozzátáplálást. Ennyi idős korban hogyan és mivel kell kezdeni? És mikor éri be vajon azokat a babákat akik már 6 hós koruktól kapnak mást is? Mármint mikortól kaphat a korának megfelelő bébiételt?
2012. márc. 17. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok baba csak 7-8 hótol fogad el más ételt anyatejen kívül. Semmiről nincs elkésve a barátnőd babája sem. Én 6 hósan kezdtem etetni. Alma, körte, barack, banán. Tehát először a gyümik, után a zöldségek. Gyümiket tízóraira, zöldségeket ebédre adtam. Lereszeltem az almát, első nap csak 1-2 kanál, utána 3-4. 3. nap ha nem volt gond, annyit evett amennyit akart. 4. nap következett az új gyümölcs.
2012. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bébiételeket is ehet ami a korának megfelelő
2012. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elkezdeni ugyanúgy kell,mint 4 hónaposan. Először csak kóstoltatni,majd kiváltani egy étkezést. Bébiételt kaphat a korának megfelelőt. De akár abból is ehet majd,amit az anyuka főz otthon.
2012. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Én nem javasolnám kapásból a kész bébiételeket, mert azokban általában már bőven van olyan alapanyag is, amit a "sima" táblázatok még nem ajánlanak x hónaposan, csak később... A házi koszt sokkal több szempontból előnyös.

A hozzátáplálási táblázatok pedig (már amelyik a hivatalos ajánlásokat követi) pont csak 6 hótól indul. Az, hogy ők 1 hónappal el vannak csúszva, semmit nem számít ebből a szempontból. Nem a szigorúan vett életkor a lényeg ilyenkor, hanem a fokozatosság! Ha ők később kezdték, akkor mindent egy picit később fognak enni, ha kb. követik az ajánlást; de ezzel semmi baj nincs. Nem lóverseny, sőt.

Ha az anyuka megteheti, inkább hozzátápláljon, mint elválasszon.

2012. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!