Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babátok mit eszik...

8 hós babátok mit eszik reggelire és vacsira?

Figyelt kérdés

Az én babám alig akar már cicizni és a tápszert nem issza meg. Sajna a tejpép és a gabonapép nem kell neki. Mivel próbálkozzak reggelire és vacsira? Ti miket esztek? Foga még nincs.

Tízóraira kap gyümit, ebédre főzeléket husival, uzsira egyelőre babajoghurtot, lassan kezdjük a sima natúr joghurtot. Vacsira eddig tejpépet evett, de már nem eszi meg. :( Most pár napja Hippes jóéjt papit kap, azt megeszi. Reggelente cicizett, de napok óta alig hajlandó.

Tanácstalan vagyok, mit adjak neki, hogy azért a napi szükséges tejalapúja meglegyen...


2012. márc. 17. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs foga, akkor igazán darabosat nem tudsz neki adni. Mivel rágja el?! Semmivel ..

Csak olyat kaphat, ami pépes és egyben le tud nyelni.

Lehet, hogy csak azzal a tápszerrel van gondja, amelyiket most próbáltad nála. Nem azt mondom, hogy próbáld ki rajta mind a 70 félét, de a van ismerősöd, akkor kérj tőlük tápszert, hátha az bejön a gyermekednek.

Milyen tejpépekkel próbálkoztál? HA-t sok gyerek nem eszi meg. Nálunk a Nestle zöld dobozos tejpép volt a nyerő. Már nem emlékszem milyen ízesítése volt.


Nem írtad, hogy ébred-e esténként vagy végig alussza. De vacsira adhatsz neki főzelék maradékot délről vagy valami tartalmasabb, sűrűbb ételt.


Egyébként általában ilyen korban van a vízválasztó a gyerekeknél, ami a szoptatást jelenti.

2012. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tápszerből Milupát próbálgatjuk, tejpépből már többet próbáltunk, Milupa,Hipp,Humana... egyik sem kell most neki. Talán ráunt a tejpépre, mert azt már egy ideje minden nap kapott, nem tudom. Kínomban már tápszeres babakekszet is kutyultam, de az sem kellett neki.

Gabonapépből 7 gabonásat evett, de most az is elutasítja pár kanál után. Nem tudom, mi történt vele.

A főzelékkel, gyümivel, babajoghurttal semmi gond, azokat jóízűen megeszi.

Adhatok neki reggelire is joghurtot, meg uzsira is???

Annyira szeretném ha még szopizna, de olyan elutasító, én meg olyan nehezen viselem.:( Sír, feszeng, elfordul... :( :(

2012. márc. 17. 22:05
 3/10 A kérdező kommentje:
Ébred éjjel, de nem azért, mert éhes, hanem mert annyira pörög-forog az ágyában, hogy folyton belekeveredik a takaróba, ilyenek. Cumival rögvest visszaalszik, esetleg iszik.
2012. márc. 17. 22:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Aha .. sír, feszeng .. jön a foga!

Figyeld majd meg. Ha minden étkezésnél elkezd sírni és minimálisat eszik, akkor biztos, hogy a foga jön.

8 hónapos a lányom. 2,5 hétig minden este 120 ml tápszert óhajtott megenni, se többet, se kevesebbet.

Napközben (tízórai, ebéd, uzsonna) rendesen evett, nem volt nagy cirkusz. De reggel és este .. csak úgy zengett a ház.

Ahogy kibújt a 3. foga, semmi baja nincs. Eszik rendesen és nem sír a 3. kort vagy kanál után!

2012. márc. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Majd kipróbáljuk az ízesített tápit, de ahhoz még várnunk kell 9 hóig, mi még csak most töltöttük a 8 hót, szóval még egy hónap...

Vagy mennyire kell szigorúan kivárni?

2012. márc. 17. 22:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is a fogára a szopi elutasításkor... 8 hós fogatlan, szóval lehetséges, de pl. a tejpép elutasítást akkor sem értem. :) :)
2012. márc. 17. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:

De a tejpépet is kanállal adod..

Képzeld csak el, hogy neked mennyire fj, mikor a rossz fogadhoz hozzáér valami. Pl. hideg vagy meleg ital/étel. Ő ugyanezt vagy még rosszabb fájdalmat érez mikor fel van dagadva a foga helye. Lehet, hogy véletlen hozzákoccant a kanál vagy csak hozzáért. Ez is lehet egy rossz élmény, amitől óvakodni fog.


Én nem vettem ennyire szigorúan a hónapos lebontásokat. Először kevesebbet adtam neki, de amikor láttam és tapasztaltam, hogy nincs tőle problémája, akkor simán adtm normálisan.

Mivel mi 3,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást (eü. okok miatt), így én már nem veszek semmit sem "szigorúan".

Nincs szent írás, ha lenne, akkor minden könnyebb lenne.


A foga helyére pedig vegyél Dologélt a patikába és azzal kenegesd. Főleg kaja előtt 5-10 perccel, hátha ettől többet eszik majd.

2012. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazad lehet... :-) Koszonom a valaszt.
2012. márc. 18. 10:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom jövő héten lesz 9 hós, még reggel és este tápszert eszik. 2 hete nem hajlandó a tízórait és az ebédet csak nagy nehezen,sírva megenni,vagy egyáltalán meg sem eszi. Szerintem is a foga jön. Hisztisebb is,mint valaha,és nagyon anyás,mintha mellé még a szeparációs szorongás is párosulna. Gyümit tejpépbe rakom, pár kanállal lenyel,aztán hisztizik az alvásért. Már én sem tudom,mit adjak neki,mert a joghurtot és pudingot sem eszi.
2012. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma reggel nem kellett a cici, tápszer ivás sem volt, de kevertem a tápszerbe sinlacot és gyümit, úgy evett belőle.

Este lefekvés előtt kipróbáltam és bekentem a fogát Dentinox-al és cicizett, végre! :) Úgy látszik, tényleg a foga is oka a dolognak!

2012. márc. 18. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!