Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a bizonytalanság bennem,...

Mi ez a bizonytalanság bennem, ha a gyerekem beteg?

Figyelt kérdés

Úgy elvagyok keseredve!!!


Alapvetően egy talpraesett,magabiztos nő vagyok!

DE

Ha a kislányom beteg,összeomlok...

Nem tudom,jól ápolom e ,nem teszek e rosszat neki..stb.

Felhivok telefonon,boldog-boldogtalant tanácsért..és a mire mindenki elmondja a véleményét,ugyan ott vagy ,mint az elején..semmit sem tudok!

Nem volt sokszor beteg a picúrom,most van másodszor megfázva az egy év alatt..én állandóan retegek,hogy nehogy valami baja legyen!

Igaz egyedül vagyunk,a párom csak havonta jár haza ,talán ez is baj,hogy nem nagyon van kire számitani.

Nem tudom miért bennem ez a nagy félelem!?


Most is,folyt az orra..porszivoztam,fenistil cseppet adtam

,hála az égnek láza nem volt.

Hivtam az ügyeletet mit csináljak,az előzöeket mondták.

Mára már nem kell annyiszor orrszivózni,most meg attól rettegek,hogy bizos eldugul bent neki és az is baj!!!

ÁÁÁ tiszta idióta vagyok????


Elnézést,hogy igy ideboritottam!!

Nem birtam,ki kell írnom magamból!


Ugye nem csak én vagyok ilyen???

Mit csináljak,hogy ez jobb legyen,tiszta "para" vagyok!?


Köszönöm,hogy ha elolvastatok és ha még írnátok is...azt nagyon megköszönném!

Akár ápolási tanácsot is szivesen fogadnék!


2012. márc. 18. 18:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Azthiszem én tudom miről beszélsz!Én ugyan ez vagyok mint te!14hónapos a Kislányom 2x volt idáig beteg de rettegek hogy az lesz!Fogalmam sincs miért van ez de engem hülyének néznek emiatt.Mikor beteg úgy érzem hogy az én hibám hogy nem vigyáztam rá.Holott tudom hogy ezeken át kell esni.Nemtudom mikor fog ez javulni.Megnyugtatásképp NEM VAGY EGYEDÜL!!!:-)

Nálunk ilyenkor a Sinupret csepp jött be.3nap alatt helyrerakta.Vény nélkül kapható.

Ja és tudom milyen egyedül lenni a Kicsivel.Párom kamionos.:-(

2012. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon aranyos vagy,hogy írtál!:)

Akkor Te is tudod milyen...:(

Neked sem egyszerű akkor,a kamionozás sem egy család barát foglalkozás...sajnálom,sajnos áldozatot kell hozzni a megélhetésért:(


A Sinupret cseppet nagyon sokat olvastam már,nálunk nem ajánlotta még az orvos,védőnő.

Mire jó,mi a hatása?

2012. márc. 18. 19:37
 3/20 anonim ***** válasza:
53%

Csatlakozom paramamik! :)

Én dettó ugyanez vagyok. Próbálom lazábban venni a dolgokat, pl. nem öltöztetem túl a gyereket, és nagyon laza vagyok, sétálgatok vele, aztán egész éjjel azon aggódom, hogy mekkora hülye vagyok, mert most tuti meg fázott, mert miért nem adtam rá a kilencedik pulóvert is. Hallgatózom, hogy nem szipog e. Ma köhögött kettőt, én már egy merő idegroncs voltam, tejóéééég!tuti beteg, megint orrszívózás, megint gyógyszerek...

Maga a borzalom vagyok:-))

És nem mellesleg én is sokat egyedül, az én párom is kamionos!:-)

-H-

2012. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
Hasonló vagyok én is, bár próbálom tartani magamat. Legutóbb mikor beteg volt a fiam, éjjelente többször is felkeltem hozzá, csak azért hogy figyeljem a légzését, minden oké-e? Takargattam, meg simogattam. Ennél rosszabb már csak az volt, mikor annyira magas volt a láza 1x, hogy kénytelenek voltunk hütőfürdőztetni. "Jajj de ügyes vagy", "mindjárt vége"- biztattam, mikor az apja elvégezte a folyamatot, de legbelül zokogtam, hogy "vedd már ki....szegénykémet....".
2012. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Jajj Lányok!

Attól félek,hogy ez nem fog változni?!

Az egész napom elmegy ilyenkor azzal,hogy figyelem szegénykémet,hogy látok e rajta valami szokatlant!

ÁÁá nagyon rossz ez!

2012. márc. 18. 20:13
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

off

Kedves kérdező! én a helyedben biztos hogy nem adnék pl Fenistil cseppet náthára, mert ez antihisztamin, vagyis elsősorban az allergiás megbetegedésekre való, sima náthára sosem adnék neki ilyet, akkor már inkább a homeós cuccok, pl Coryzalia

2012. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Szia...

Nem magamtól adom a Fenistilt,orvosi rendelvényre!

Azért adják nátha esetén,mert az orrban lévő nyálkahártyát is nyugtatja...megszünteti a duzzanatot.

Először én sem értettem,hogy miért kapja a kislányom...az orvos magyarázta el.

Pld.a babám dörzsölte az orrát,szemét...tudod ,mint nekünk is ,amikor "irritálja" valami..szóval ezekre is hat.

Azt mondta a doki,tartsak belőle itthon és amikor egy sima ,vizes orrfolyós,tüsszögős nátha előjön,akkor adjam a gyereknek.

Ezért használjuk!

Nagyon köszönöm,az észrevételedet!

Neked is minden jót kivánok!

2012. márc. 18. 21:37
 8/20 anonim ***** válasza:
53%
Szia, sima náthára én csak calcimusc ampullát adok neki.
2012. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%

Javulni fog a helyzet, ne féljetek! Amikor látjátok majd, hogy sikerül túljutni a betegségeken, és a baba ismét mosolygós és egészséges, akkor jusson eszetekbe, hogy ebben bizony nektek is szerepetek van! Egy idő után határozottabbá válik az ember, bár az aggódás sosem múlik el. Amikor oviba került a lányom, és egyik kórság jött a másik után, na akkor hamar megedződtem...csak a hányós betegségek készítettek ki onnantól kezdve, a náthával, influenzával, lázzal már nyugodtabban birkóztam meg.

És még valami: figyeljétek meg, hogy a gyerekek, babák sokkal könnyedebben "fogják fel" az egészet, nem is értem, de amint picit jobban vannak, máris mosolyognak, játszanak, mintha mi sem történt volna! Az, hogy az orruk folyik pl sokszor nem is zavarja majd őket, ha kicsit nagyobbak lesznek! Szóval kitartás, meg fogtok ti is edződni, de az anyai aggodalom az azért mindig maradni fog, viszont erőt ad a gyógyításhoz!

Egy 12 éves és egy 14 hónapos anyuja

2012. márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

6. vagyok, az offoló

az az igazság, hogy én sokszor az orvosokban sem bízok már, vagyis nagyon sok az infó, mindenki mást mond, és véleményem szerint ki kell választani azt, akiben vmiért megbízol

azért írom ezt, mert kisfiam ekcémás, elvittem a város legjobb magánbőrgyógyászához, aki még az arcára is szteroidos krémet írt fel

a gyerekorvosunk meg azt mondta isten mentsen tőle, hogy szteroiddal kenjem az arcát

a mi gyerekorvosunk ha mondhatom ezt gyógyszerellenes, vagyis ő csak "végső esetben" javasolja, pl lázcsillapítás csak 38,5 fölött, antibiotikumot nem ad ránézésre ahogy a többi orvos, stb

persze kinek a pap, kinek a papné, de nekem ennek a dokinak a hozzáállása tetszett a legjobban, így én őrá hallgattam

és tőle van ez az infóm is, hogy fenistilt csak allergiára

én is parás vagyok egyébként a betegségektől, viszont nem szeretem gyógyszerrel tömni a gyereket, ha nem muszáj

2012. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!