Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a bizonytalanság bennem,...

Mi ez a bizonytalanság bennem, ha a gyerekem beteg?

Figyelt kérdés

Úgy elvagyok keseredve!!!


Alapvetően egy talpraesett,magabiztos nő vagyok!

DE

Ha a kislányom beteg,összeomlok...

Nem tudom,jól ápolom e ,nem teszek e rosszat neki..stb.

Felhivok telefonon,boldog-boldogtalant tanácsért..és a mire mindenki elmondja a véleményét,ugyan ott vagy ,mint az elején..semmit sem tudok!

Nem volt sokszor beteg a picúrom,most van másodszor megfázva az egy év alatt..én állandóan retegek,hogy nehogy valami baja legyen!

Igaz egyedül vagyunk,a párom csak havonta jár haza ,talán ez is baj,hogy nem nagyon van kire számitani.

Nem tudom miért bennem ez a nagy félelem!?


Most is,folyt az orra..porszivoztam,fenistil cseppet adtam

,hála az égnek láza nem volt.

Hivtam az ügyeletet mit csináljak,az előzöeket mondták.

Mára már nem kell annyiszor orrszivózni,most meg attól rettegek,hogy bizos eldugul bent neki és az is baj!!!

ÁÁÁ tiszta idióta vagyok????


Elnézést,hogy igy ideboritottam!!

Nem birtam,ki kell írnom magamból!


Ugye nem csak én vagyok ilyen???

Mit csináljak,hogy ez jobb legyen,tiszta "para" vagyok!?


Köszönöm,hogy ha elolvastatok és ha még írnátok is...azt nagyon megköszönném!

Akár ápolási tanácsot is szivesen fogadnék!


2012. márc. 18. 18:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%
Szia!Ne legyél elkeseredve ez teljesen normális,és minden édesanya így reagál szerintem,hiszen a gyerekéről van szó.Én ápolónőként végeztem,de nem dolgozom a szakmában,és mégis.Az első gyereknél volt ez a legerősebb,most a 3.-nál sokkal lazább vagyok.Nem azért mert nem féltem,csak az első babámnál még nem volt tapasztalatom,nem nagyon voltam gyerek közelébe,főleg beteg gyerekében nem.Meg ez a gyerek az enyém az én felelősségem,és nem akarok neki rosszat,sőt jól akarom csinálni.Rettegni viszont nem szabad.Figyeld a kicsit és hallgass az ösztöneidre.Gondold át a dolgokat lehetőleg higgadtan,mivel segíthetsz a babádon(parával nem az tuti)gondold át hogy ez csak egy nátha...igen van hogy bedugul az orra,sok folyadék,orrcsepp,orrszívás,párás levegő,gyakori szellőztetés,lázmérés.A fenistilt én is szoktam adni,és calciumot is náthában.Ne ijedj meg mert átragad a babára és ő is feszült lesz,később látva hogy te rettegsz ő is félni fog még egy náthától is.Pedig ez csak egy nátha indulj ki ebből,ez elő fog még fordulni,és Te egyre rutinosabb leszel hidd el.Én odáig jutottam hogy alig járunk dokihoz,mert nincs rá szükség.Ha nincs láza csak hőemelkedése nem csillapítom,de nem is megyünk dokihoz,hársfatea és az előbbiek,nálam bevált.Meg kell találni a nektek legjobb orrsprayt,abból mindig legyen otthon.Ha a száján veszi a levegőt biztos eldugult,ez nem a szívások mennyiségétől függ.Képzeld el az én gyerekeim voltak úgy hogy egy éjjel lázasak voltak,semmi tünet,se másnap semmikor,volt már hogy egy napig folyt az orra,másnap semmi(főleg a középsőre jellemzőek ezek a dolgok).Vele volt hogy az éjszaka közepén rohantam a kórházba mert üvöltött úgy ébredt,és a doki se tudta mi baja,aztán egy sebész mondta meg,és úgy kezelték,egy ritka rendellenessége volt,belülről begyulladt a hasfala,a nem jól záródott köldökén keresztül(ápolónők legyintettek hogy sok cseresznyét evett) életveszélyes állapotba kerülhetett volna ha otthon én is csak legyintek,de tudtam hogy baj van.Ezt csak azért írtam le,mert van ösztönünk,és Neked is van.Nem vagy idióta,csak anyuka vagy,szerencsés a gyereked,mert nagyon szereted és figyelsz rá.
2012. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%
Az én lányaim 5 és 2,5 évesek. Semmit nem változott a helyzet. Volt hogy seduxent vettem be, annyira kivoltam. Semmi nem zavar különösebben, csak betegek ne legyenek. Mindig attól rettegek, hogy valami komoly, de nem veszik észre csak ha már késő.
2012. márc. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,hogy időt szántatok rám.

Talán valamivel jobban viselném ha a párom itthon lenne.

Mindig az van bennem,hogy ha történik valami akkor egyedül nem fogok tudni helytállni,ez is befolyásolja a félelmeimet.Mert ha menni kellene orvoshoz akkor,ugye amig én felöltöztetem a gyereket,addig apa beinditja az autót (vidéken lakunk)stb.Már be sem állok az autóval a garázsba,hogy baj esetén nem kelljen azzal is az időt vesztegetni.

Sokszor úgy gondolom ez már beteges nálam! :(

Vagy már attól is kiakadok,ha orvoshoz kellene menni,utálom ,ahogy a torkába nyúlt a múltkor is...szóval ,amióta anya lettem ,kivettek "valmit" belőlem,amitől eddig olyan magabiztos voltam:)

2012. márc. 19. 07:46
 14/20 anonim ***** válasza:
53%
Hát, valahogy én is ilyen vagyok! Soha semmiben nem vagyok paramami, de ha beteg a gyermekem, akkor kifordulok magamból! Tiszta ideg leszek, stb.! Most volt influenzás a gyermekem, eddig szerencse, még csak nátha és 3 napos láz volt, de katasztrófa vagyok! Annyira képes vagyok izgulni, hogy idegességemben hasmenésem van! És nem arra gondolok, hogy hamar meggyógyul, hanem azon parázok, hogy mi lesz, ha rosszabb lesz! Most míg beteg volt, többször össze is kaptunk a férjemmel, mert akaratlanul is bele kötöttem szegénybe! De nem tudok mit tenni ellene! Soha nem parázok túl dolgokat, de ilyen esetben, amikor beteg a gyerek, kész vagyok! Úgyhogy megértelek!
2012. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%
Én is így vagyok,főleg,hogy a nagyobbik fiam ősszel és télen állandóan beteg és már előre félek,hogy nehogy a kicsi is ilyen beteges legyen.Meg attól félek,hogy annyira bepánikolok,hogy leblokkolok és nem tudok normálisan,ésszerűen gondolkodni.A nagyobbik kruppos,és mikor először előjött nála 3 évesen,én nem voltam otthon,dolgoztam,a szüleimnél volt és mivel azelőtt nem volt neki soha még ilyen,ők sem ismerték fel,és mire hazaértem,már annyira zihált,hogy be kellett mennünk a kórházba.Én ilyenektől félek legjobban,hogy ne kelljen kórházba menni,meg ne érje semmi nagyobb baj őket.Inkább nem is írom tovább,mert csak belelovalom magam megint.
2012. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
Jaj, én is ilyen vagyok! Január 1-jén bekerült a lányom a kórházba tüdőgyulladás gyanúval. Akkor volt 7 hónapos! Végigbőgtem az egész estét, remegve vártam a röntgen eredményt, szó szerint hánytam az idegtől! Annyira aggódtam, hogy már csöveket láttam a pici lányom testén! Pedig csak a 3 napos lázat kapta el, és félrehallott valamit az ügyeletes orvos! Nem is fogtak bent a kórházban! Még jó, hogy a férjem nagyon nyugodt ember és állandóan mellettünk van! Én is a Corisalia-t javasolom és tengervizes orrcseppet!
2012. márc. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Jajj Lányok!

Én meg már azt hittem,hogy csak én vagyok ennyire "idegbeteg" ilyenkor"

DE

Tudjátok mi az őrület?

Hogy bármelyik gyereknek a családban ha valami baja van,ezelőtt mindig engem hivtak tanácsért pikk-pakk tudtam mit kell csinálni...

A páromnak van egy nagyobb lánykája,aki gyakran van nálunk.

Neki krónikus hörghurutja van..nagyon kell rá vigyázni...ha bárminkor baja volt,akár magas lázzal is ,hihetelen önfegyelemmel és magabizossággal ápoltam...sőt az injekció beadását is csak velem volt hajlandó engedni :) szószerint...mert nem egyszerű a kiscsaj(de ebbe most nem megyek bele)

Szóval az az őrület,hogy ha a saját gyerekmről van szó félhülye leszek az idegeskedéstő...leblokkolok,belelovallom magam a milenne,ha c. szituba..annak meg tudjátok mi a vége!?

Pedig mindig elhatározom,hogy megnyugszom és bla-bla-bla...de men megy!

2012. márc. 20. 12:18
 18/20 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk éppen tegnap volt egy őrült esténk. A lányom lefejelte az ágy szélét. Ilyenkor sík hülye leszek, mert lelki szemeimmel már látom hogy a kórházban ülünk, mert bevérzik az agya aztán....


Tiszta hülye vagyok. Én nem tudom mi lesz így az elkövetkező 20-25 évben. Meg fogok zakkanni.

2012. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ki, és miért pontoz le ennyire mindenkit? Szórakozik valaki? Nincs jobb dolga?
2012. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom,miért pontozza le valaki,azt amire én kivétel nélkül "zöld kezet" adtam!!!!

Ennyi boldogsága legyen!

2012. márc. 20. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!