Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok 13-14 hónapos...

Mit adtok 13-14 hónapos babának vacsorára (most vezetném be)?

Figyelt kérdés

A kisfiam 13,5 hónapos múlt. Most szeretném bevezetni nála a vacsorát (1-2héten belül).


Védőnő szerint vajas kenyeret adjak neki sonkával, amit reggelire is ajánlott.


Pár napja szokott le a hajnali szopizásokról, viszont azóta reggel 7-8 helyett van, hogy 5 órakor, legkésőbb 6:30-kor kell fel.

A reggelit annak ellenére h 1 évesen lehetett vlna bevezetnünk, 10 hónaposan már adtam neki, mert a védőnő szopi mellé tápszert ajánlott, s a reggelit fontosabbnak tartottam, hogy megmaradjon a szopi.


Most így néz ki a napirendje:

fél8-ról 7 körülre tettük a reggelit, ami vajas kenyér sonkával vagy csak vajas kenyér, valamikor alnatira bio lekváros kenyér (dm-es). Egyszer kapott méhg reggelire tojássárgáját vajjal keverve, s tejfölös kenyeret, amikor bevezettem a tejfölt. Egy nagy karé kenyeret eszik meg, majd szopi, de pár napja, mivel azt vettem észre, játszik a cicin, s nem hiszem h lenne még bőven tejem, így kap 120 ml tápszert még a reggeli és szopi után.


10-kor Tízórai.

Ekkor vagy bébiételt kap vagy bébiétel háztartási kekszel keverve, vagy narancs, mandarin, esetleg tejpép.


Ebédre: (12:30-14) attól függ bealudt-e vagy álmos-e s korábbra kell hozni. Amúgy 13 óra van kitűzve, ami változik.

főzelék hússal vagy májjal, ha nem nagyon eszi, gyümölcsös bébiétel is van belekeverve.



Uzsi 16-16:30 körül, van hogy csúszik 17re, de utóbbi ritka eset.

Akkor u.azok a variációk, amelyek tízóraira.


19-19:30körül fürdetés. de tavaly nyáron úgy csináltuk, hogy volt, amikor 20 körül fürdött. Jó időben tovább is kint szoktunk lenni.


Fürdés után szopi, majd 210 ml tápszer, ami van h kicsit sok, van h épp hogy elég.


Mostanában megint kezd ingadozni a súlygyarapodása, s mivel reggel is korán felkel, ezért gondoltam a vacsi bevezetésére.


Reggelit mikor bevezettem, mert észrevettem h nem elég neki az a mennyiség, amit kap, s a szopi, mellette ingadozott a súlya. Onnantól kezdve helyreállt.

Most is ezt érzékelem, s megint elkezdett ingadozni a súlya.


Védőnő szerint a magasságával nincs gond, mert a vele egykorúak kisebbek, s magasabb az átlagnál.

78 cm

viszont a súlya kevés, már 10 kg felett kellene lennie és csak 8300 g, ami ingadozik mostanában. Ha védőnő méri, nagyobb, ha a doki, akkor mindig kevesebb.


Az lenne a kérdésem,ha a ti baátok is anyatejes, tápszert kap-e s mennyire fontos, hogy nappal és este is kapjon?


A vacsora bevezetését ti hogyan kezdtétek?

Miket adtatok a babaátoknak és adtok most?


A kenyéren kívül lehet mást is adni vacsira? S csak is vajas kenyeret sonkával adhatok, ha mégsem lehet? védőnő folyamatosan ezt hajtja, meg a tápszerezést, hogy hízzon.


A mi ételeinkből még nem agyon evett, külön főzök neki, többnyire úgy, amit 6 hónaposan is kapott, de mostanában inkább darabosan, van h pépesen.


Egyszer kapott úgy a kmiénkből h rizst főztem, sült húst, s nagyjából lett összeturmixolva (amugy a darabos ételeket ezsi, kapott egy párszor) és rizsszemeket tettem bele még ezen felül. de nem nagyon ette, nagyon száraz volt neki, hiába kevertem bele gyümölcsöt, úgy sem naygon ette.

rántott burgonyát, karfiolt amikor csináltam magunknak, abból csipegettem a szájába, azt eszi, s a rántott húsiból is kapott, hogy szokja a panírozott ételeket.

Próbálok mindent úgy csinálni, ahogy a védőnő ajálja, viszont azzal h kenyér lehet csak vacsira s csakis sonkás vajas kenéyr, nem nagyon értek egyet, mert szeretném változatosabbá tenni a vacsit. ahogy a reggelit is, annak ellenére h csak is vajas kenyeret adhattam volna neki sonkával.



Egyszer az egyik baba mama szobában láttam h egy 1 év alatti babának uzsira zöldséges, húsos bébiételt adott az anyukája?

Uzsira ti is szoktatok azt adni, vagy maradhat a tejpép, gyümölcs?

Joghurtot, túrót is kapott már. Pár napja kapott először gyümölcsdarabos joghurtot. Abból 2 pohárkával evett meg. Azelőtt úgy kapta, h natúr joghurt gyüm. bébiétellel vagy gyümölccsel keverve.


2012. márc. 18. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Reggeli: vajas, medve sajtos, vajkrémes kenyér, uborka, paprika, paradicsom, rántotta, sonka, Pick szalámi, párizsi, virsli, lekvár, zalai, tavaszi felvágott.


Tízórai: Joghurt


Ebéd, amit mi eszünk össze nyomva villával, vagy apróra vágva késsel. Pl. Spagetti tésztát apróra vágom, rá a husos szaft. Levesekből zöldség villával szétnyomva, Husi apróra felvágva bele keverve.


Uzsonnára : péksütiket, kakaós csiga, túrós táska, pizzát csiga, lekváros levél, fonott kalács, kuglóf...


Gyümölcsöt napközben eszegetünk uzsi előtt, utánn


Vacsi: ami ebédből marad, vagy a reggelire felsoroltak közül valami.


Lefekvés előtt 150-180 ml tápszer


Reggel kicsit szopizik mikor felkel.



Rengeteg bébi kaját kap, ami 6-8 hónaposnak elég a napi 3-4 tápszer mellé, de az nem valami laktató, tápláló egy 1 évesnek. Kevés benne az olaj, szénhidrát, olyan mintha diétán lenne a babád, szerintem azért ilyen vékonyka.

2012. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne főzz neki külön, inkább olyanokat készítés magatoknak, amit ő is megtud enni!

Paradicsomos húsgombóc, spagetti, tök, zöldbab, borsó főzelék pörkölttel, nokedli pörkölttel, spenót fött husival, rakott karfiol, burgonya püré rántott husival, paprikás csirke tejfölös én tésztával, tejfölös karfiol nokedlivel.. Ezek szaftosak, ha kell kicsit turmixolod. Levesek gazdagon zöldséggel, abból a zöldség tészta vagy grízgombóc.


Reggelire vacsira eheti azt amit te, bármilyen felvágott, péksüti.


Tízórai, uzsonnára gyülölcs, vagy milli krémtúró, danonino, danon görög vagy gyümölcs joghurtok! Túrórudi ( csokit nem leszedni:) tejszelet!

2012. márc. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennyi idős gyereknek nyugodtan mehetne már a tej, sajt, túró joghurt és mindenféle tejtermék.Száz féle felvágott van, nem muszáj csak sonkát adni.Lekváros, vajas, vajkrémes kenyér feltéttel mehet reggelire és uzsira is.Ebédre husis főzelék és a bébiételeket próbáld mellőzni, mert az valóban nem elég tápláló már neki.

A tápszer nem megoldás szerintem, mert hiába van tuningolva, a gyerek nem fog hízni, ha egyrészt ehetne más, sokkalta táplálóbb dolgokat, másrészt meg ő már van olyan idős, hogy lemozogja.

Az én lányom 14,5 hós.Egy hónapja 9,5 kiló volt aztán beteg lett a fogai miatt és most jó ha megvan 9 kiló...

Nem kell emiatt aggódni, azzal etesd amit szeret és nem baj ha nem hízik olyan ütemben mint mondjuk 6 hónapos korában.

Adhatsz neki már virslit is meg esetleg alkalmanként túró rudit, tejszeletet nasinak.

A védőnőnek meg nem kell mindent az orrára kötni, te vagy a gyereked anyja, a gyerekedre és a szívedre hallgass amikor a menün gondolkodsz a számára:)

Én mindig meghallgatom a védőnőt, aztán van amit megfogadok és van amit nem.Van amiben anyósra vagy anyukámra hallgatok és van amiben nem engedek a 48-ból egyik nagyszülő felé sem, ez pedig a csoki :)

2012. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Medve sajtból te melyiket adod neki? A natúrt vagy izesítettet?


Én úgy tudtam h párizsit, virslit, szalámit nem lehet még neki adni. Paradicsomot paszirozva kapott, de még paprikát, uborkát nem. Valahol olvastam h bevezetésként azt főzni kell. Ti főztétek vagy csak nyersen kapta a baba?


Én a spagettit bolti szószból készítem, s azt állítólag nem ehetnek, s a főzés is nehézkes nekem, em tudnék időben mindig kifőzni, ezért van az h külön főzök. Bébiételből mi a 11-12 hónaposnak valót adjuk. De leginkább olyankor, amikor úton vagyunk vagy nem jutok a konyhához (apóssal élünk, s óréákat eltölt a konyhában van h napi szinten), s a kicsit meg nem nézi. Szerinte azért nem kell ennie m az 55 kilómmal egy túlhízlalt tehén vagyok, s ezért ne egyen a gyerek se.


Amit már evett a mi főztünkből: az a húsleves leve, s aznap a zöldségeket összenyomom vagy turmixolom neki. Húst még csak turmixolva kapott, kivéve a rántott hús, azt csipegettem neki.

Valamelyik nap főztem burgonya főzeléket fasírtttal, abból evett. Ezeken kívül külön főzök neki mindent, akkor jobban oda jutok a konyhához, magunknak pl. ma is 17 óra után tudtam megfőzni az ebédet, s az már késő lenne neki. S ezért pl ma bébiételt kapott.


Az enyém reggel és este kap tápszert. Mot kórházban voltunk, most jöttünk haza. Ott pl. reggel 30 ml-t szopizott reggeli kenyér után, majd ivott 130 ml tápszert. Este 70 ml-t szopizott s megivott mellé 230 ml tápszert. A vacsorát most vezettük be, lekváros kenyér volt tegnap, ma meg ami ebédről megmaradt, külön főztem neki burgonyát hagymával és májjal. Et ette ebédre és vacsira.

A levessel délután lettem kész, olyat még nem evett, zöldségleves, azt holnap adok neki, bár abban pirospaprika van, de már 1 éves elmúlt, így azt is bevezetem nála.


Túró rudit már pár hete kapott, azóta kb vagy 4szer evett, nem sokat, a miénkből törtem le neki, csokival együtt.

Krémtúrót és joghurtokat még nem adtam neki. A danonn barackos joghurton kívül.

Túrót, babajoghurtot, sajtot már kb. 9-10 hós kora óta kap.

Tejfölt amint betöltötte az egy évet, akkor kapott.


Ilyeneket nem tudtam h már ehet: „Uzsonnára : péksütiket, kakaós csiga, túrós táska, pizzát csiga, lekváros levél, fonott kalács, kuglóf...”


S ezt csipegetett neki vagy oda adod?

Nálunk olyan a fiam ha elé teszem a tányért, amiben kockára van vágva a kenyér, képes többet a szájába venni, s ha elveszem tőle vagy kiveszem kezéből/szájából, balhézik.

Kölest is úgy merek adni, ha kivesz egyet s elveszem tőle a dobozt, amiben van, ert épp hogy betette a szájába, venné a következőt.

Ha egészben adnék oda valamit, pl. múltkor kis darab banán, egyből enyomta a torkán, úgy kellett kivenni.


Második: a zöldborsó főzeléket hogy adod? A héját ár adhatjuk neki? Vagy amint kész vagy átpaszírozod külön a babának valót?

Spenótot mi nem ezsünk. A tejfölös karfiolt nem ismerem azt hogy készíted el?


A tápszert viszont a védőnő ajánlotta, hogy hízzon. A reggeli bevezetését is azért kezdtem el, mert nem értettem vele egyet, de szólt, h az anyatej már kevés neki, ezért nem hízik, s 3 éves koráig szüksége van a tápszerre. Tejet meg mondta, hogy 15 hónapos kora előtt ne adjunk neki, csak ha tejpegrizt készítenék, s azt is felesbe vízzel. Még a tejet ezért nem vezettük be.

Tejbegrízt utoljára 10 évesen készítettem, s valamiét félek hozzákezdeni, nehogy elrontsam. Mindig az egyszerűbb ételek nem mentek nálam valamiért. Pl. a lecsót mindig elrontom, de akármilyen bonyolult ételt mondanak, azt meg jól el tudom készíteni, nem tudom miért van ez így.

2012. márc. 25. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!