Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen esetben rendelheti el...

Milyen esetben rendelheti el a gyerekorvos a szoptatás abbahagyását?

Figyelt kérdés
Ha amúgy az anyukának van elegendő teje, akkor létezik olyan ok, ami miatt nem szoptathat tovább az édesanya? Nem olyasmire gondolok, hogy pl. drogozik az anya, hanem valami egészségügyi okra.
2012. márc. 18. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan betegsége van, amire mindenképpen gyógyszert kell szednie, és ez a babának ártana.
2012. márc. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erős gyógyszert szed; más nem jut eszembe
2012. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mármint ezt gondolom nem a gyerekorvos rendelné el, hanem az anya orvosa, ha tud róla, hogy az anya szoptat.
2012. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A barátnőmnek 1/2 évig trombózis miatt véralvadásgátlót kell szednie (injekciót naponta), olyan fajtát, ami árthat a babának. Ő nem szoptathat, pedig lenne teje.


Másik ismerősnek pajzsmirigy betegsége van gyerekkora óta. Ő is olyan gyógyszert szed, ami mellett nem lehetett szoptatni. Bár elvileg létezik tudtommal olyan pajzsmirigy gyógyszer is, amivel lehetne szoptatni, de ő valamiért nem olyat kap(ott).


Vagy ha az anyuka bekerül a kórházba pl. autóbaleset miatt, műtéteken esik át, akkor is gondolom, nem igazán lenne lehetősége szoptatni ilyen helyzetben.

2012. márc. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is elsőre arra gondolok, hogy olyan gyógyszer, ami árthat a babának, akkor anyuka nem szoptathat annak ellenére, hogy lenne teje, sajnos! De ha anyukának nagyon sokszor van hányás hasmenéses vírusa is, akkor is leállíthatják egy időre, és előfordul, hogy közben elapad a tej.
2012. márc. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jé, és tényleg, ez nem is jutott eszembe, pedig nekem is ez volt. Két hónapos volt a fiam, amikor sikerült összeszednem egy elég durva ételmérgezést, na akkor azt mondta az orvosom, hogy nem szoptathatok, amíg ez tart. Sajnos két nap után el is apadt a tejem, mivel amúgy is nagyon ingadozó volt a mennyisége. Jó lett volna, ha tudok fejni, de annyira ki voltam ütve, hogy jóformán felülni se nagyon tudtam.
2012. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem állandó gyógyszert kell szednem,amit nem lehet felfüggeszteni,abbahagyni és váltani sem másik gyógyszerre,mert egyik mellett sem szabad szoptatni.Így én nem szoptathatok,még a kórházban elapasztották a tejemet.Kisfiam most 4 hónapos.
2012. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!