Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Babám 3hónapos,...

Anyukák! Babám 3hónapos, szopizik, és 7165g, a gyerekorvos szerint csökkentsem az etetések számát, mert sok a súlya. Én az igény szerinti szoptatás híve vagyok, és nem tudom mit csináljak. Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ne hallgass az orvosra azt, szoptasd nyugodtan, ahogy eddig is. Nem is értem, szakember hogy mondhat ilyet, hogy sok a súlya, és kevesebbet egyen... :o
2011. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Anyatejes babánál nincs olyan, hogy sok a súlya. Majd ha elkezd mozogni, lemozogja, nyugi.

Etesd annyiszor, ahányszor kéri.


A barátnőm lánya 7,5 kg volt 3 hónaposan, most 22 hónapos, és nincs 12 kiló. Vagyis teljesen átlagos a súlya.

2011. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek,de hát az orvosnak nem kéne tudnia,hogy a baba később lemozogja?sőt még a védőnőm is azt szajkózza,hogy a 2óránkénti etetés túl gyakori..

Az anyósom meg azzal traktál,hogy vizet adjak neki,hogy ezzel is húzzam az időt..

2011. febr. 21. 14:59
 4/17 anonim ***** válasza:
Szia! Ha így teszel, hamarosan elkezd apadni a tejed. Én is valami hasonló tanácsot kaptam, és a babám 5 hónapos korától tápszeres lett, pedig kezdetben folyt a tejem minden etetés előtt. :-( MInden jót és jó egészséget Nektek! Üdv, 14 hónapos kisfiú anyukája
2011. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 hónapos és 6,5kg, kis husigolyó. A gyerekorvos mindig nagy kikerekedett szemekkel kérdezi, hogy ANYATEJES??, az istenért nem akarja elhinni, hogy nem adok neki mást. Alapból nagy súllyal 4 kg-val születtünk.

Vizet ne adj neki, fölösleges, jóllakni nem fog vele, időt se nyersz és csak a tejed fogy majd:(

2011. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A te babád ilyen típusú, kis dundi. Szerintem szoptasd nyugodtan, hiszen az anyatej a legjobb neki a világon. Bár az enyém enne ennyit, mert az enyém vékonyabb és nem is akar többet enni.
2011. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj, de szerintem nagyon sűrűn eteted. 2 óránként eszik 3 hónaposan? Én nem is tudom, hogy hogy bírod... magadra van időd, ki tudod pihenni magad? Az én fiam 2 hónapos és 4 óránként eszik. Szépen hízik.


Reklamál a tejcsiért? Mert nem mindig azért sírnak, mert éhesek. Én a saját babámon tapasztaltam, és ha nem látom a két szememmel el sem hiszem: Pont itt volt a doki néni és a baba aludt. Percre pontosan 3 óra telt el az előző etetés óta és felsírt. És gondoltam adok neki, mire a doki néni megkérdezte tőlem, hogy biztos ezért sír-e mert éhes? Én persze bizonygattam, hogy igen. Mire megsimogatta a gyereket, bekapcsolta a zenélő forgót, beszélt hozzá két percig. A baba abbahagyta a sírást, elkezdett nézelődni és otthagytuk. És elaludt! Másfél óra múlva ébredt. Akkor megtanultam, hogy nem biztos, hogy azért sír mert éhes, még akkor sem, ha éppen etetési idő lenne.


Most 4 óránként eszünk, lassan végig aludjuk az éjszakát és semmi problémánk nincs a pocak fájáson kívül. Van időm magamra, van időm a háztartásra és a férjemre is. A baba kiegyensúlyozott, mosolygós, jó kedvű.

2011. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Kedves utolsó!

Attól, hogy a te babád 4 óránként eszik még más baba igényelheti a kétóránkénti etetést. Az én babám is 2 óránként szopizott még 5 hónaposan is. És bizony éhes volt, mert addig sírt, amíg cicit nem kapott. Szóval nem egyformák a babák.

2011. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem vitázni szeretnék, de egyet értek a 15:50-es válaszolóval. Egy 3 hónapos 7165g-os baba bizony lehet, hogy nem is éhes két óránként. Az én kisfiam 4 hónapos 6280g-mal, hurkás baba.

És igen, szép dolog az igény szerint szoptatás és teljes mértékben egyet is értek vele, én is így etettem a babámat. De ha minden nyikkanásra cicire teszed, nem fogod megtudni, hogy biztosan azért sír-e, mert éhes.

2011. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Két óránként etetsz egy majdnem 8 kilós babát? Egyetértek az orvossal, ez túlzás. Valószínűleg nem mindig a kaját követeli ha sír, de ezt már ki kellett volna tapasztalnod 3 hónap alatt.
2011. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!