Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposommal nem jutunk...

6 hónaposommal nem jutunk tovább a hozzátáplálással, mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 hónaposan kezdtük a kóstoltatással, ma már ki van váltva egy étkezés, a másodikat is próbálom rmeénytelenül. Eszik már almát, körtét, répát, banánt de kizárólag üvegest, próbáltam főzőcskézni, nem ette meg. Próbáltam még krumplit, brokkolit, sütőtököt, rizssel kevertem a gyümölcsöket, akár üvegest is, nem ette meg. Babakekszes almát is próbáltam, abból sem evett csak 10g... Hogyan tovább? Úgy érzem, ez már kevés neki. Nagyon tanácstalan vagyok, már arra gondoltam, adok neki abból a levesből amit mi eszünk, bármilyen bab és káposztán kívül és persze fűszerek nélkül....de nem szeretném elrontani sem. Tanácsot várok! Köszi!
2012. márc. 19. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
ADnék tanácsot, de nem tudok. Én is csak azt mondhatom, hogy nekem sem megy. 1 kiskanállal ha eszik. És csak szopizik, szopzik és szopizik. Lehet h nincs készen rá. :-(
2012. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van olyan nap is, hogy egy evésre megeszik egy egész üveg bébiételt! Mindig ugyanazt a márkát adom, biztos van különbség is...de akkora nem lehet.... Husit nem is merek adni, pedig fontos lenne...de annak tényleg nincs semmi íze csak almával vagy valami mással....
2012. márc. 19. 08:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon ismerős amit írsz, és szerintem még sokaknak...


Ha megfelelően gyarapszik a pici, és amúgy nincs semmi gond, akkor ne aggódj. Még meg kell érnie a további lépésekre. Egyébként is gyakori, hogy inkább a gyümölcsöt eszik meg, a főzeléket pedig sokkal később fogadják el. Én sokáig gyümölccsel kevertem a főzit, hogy a fiaim megegyék, aztán fokozatosan elhagytuk a gyümit (almát, barackot).

Próbáld ki a gabonapépet, babakeksz helyett azt is tehetsz a gyümölcspépbe.

1-2 kiskanállal adhatsz persze a levesetekből is, csak próbaképpen.

2012. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Disi ***** válasza:

Lehet hogy nem segít a mi esetünk, de azért leírom. 5 hó+1 hetes korában kezdtük december elején. Eltelt úgy a december, hogy hol megevett 10 kanállal aztán megint csak kettővel... Úgy voltam én is vele, hogy biztos nincs még kész rá, de éjjel is keltünk enni, volt hogy már kétszer is. Aztán január elején apuka kenyeret evett előtte és úgy nyitotta a száját mint a kisangyal. Akkor azt hittem a kenyér a kulcs, aztán rájöttem, hogy nem hanem a darabos étel. Foga még csak most jön (8 és fél hós most), de már akkor elmajszolt mindent amit darabosan adtam neki. Én azt a trükköt szoktam bevetni ha már nem akar enni, hogy teszek elé pár darabot és ő szépen felcsipegeti magának. Most hogy jön a foga ő sem olyan lelkesen eszik, de a kenyérhéjat elszopogatja-rágcsálja és imádja a kölesgolyót és a bulátát. A múltkor főztem húslevest és fűszerezés előtt szedtem ki belőle, lefagyasztottam és abban szoktam neki megpárolni a husikat és a zöldségeket. Mondjuk én egy pici fűszert szoktam használni neki is, minimális sót, aztán 7 hós kora után zöldfűszereket. Egy ismerősömnek az jött be, hogy tett egy kis fahéjat a gyümölcshöz, rizspéphez, ez nálunk nem vált be, kicsapta a fahéj a babóm. Még annyit, hogy a babóm sokáig csak a tejpépet ette meg kanállal, a többit kézzel adtam neki 2-3 hétig, utána tudtam átszoktatni.

Na jó hosszúra nyújtottam és ahogy írtam az én babóm kirívó példa, de hátha tudtam segíteni :)))

2012. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen sokat segítettetek! Én is adtam a babának répakarikákat és elég jól ment, már van 2 foga, amit csak a mi kezünk harapdálására használja :) de megpróbálom majd a darabos ételeket kínálni. Tejpépet sem szereti, az ízesítettet sem.
2012. márc. 19. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a SINLAC rizsnyákot!6 hós kislányom bármit megeszik,ha avval keverem,nagyon fini,gyümölcshöz zöldséghez is szuper!Receptre írják,1332 FT,de nagyon megérte nekünk, és nem ismerek olyan babát, aki ezt ne ette volna!
2012. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7 hónapos. Ugyan ez az eset. Mindíg kinézte a tànyérunkból az ételt és rájöttem, hogy azt eszi és issza, amit én. Persze velem együtt az én tányéromból és az én poharamból. Két foga van és nagyon szépen rág. Az üveges bébi ételekből, Ő is csak gyümölcsöset eszi, így a husost is jó ízűen.
2012. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én ányom 8 és fél hónapos koráig SEMMIT nem evett, csak szopott. Mindent megpróbáltam én is. Érdekes módon ő a húsos kajákra kapott rá először. Most 9 hónapos elmúlt, és gyönyörűen eszik mindent, ami a korának megfelelő. Kézbe adott kaját is. Örülök, hogy nem erőltettem. A Sinlac nekünk is bevált, ahogy valaki már írta. Most is teszek néha a főzelékbe, gyümölcsbe, ha "durvább" íze van.
2012. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!