Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Banán egyéves kortól? Egy...

Banán egyéves kortól? Egy ismerősünknek ezt mondta a védőnője. Mi lehet az oka? Mi a hozzátáplálással kezdtük: 6 hónapos korban.

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 23:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezzel kezdtuk, nem hiszem barmi baj lenne vele, legfennebb szorulast csinal.
2011. dec. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
én banánt kb 7 hónaposan adtam, jól leszúrtak, hogy magas a káliumtartalma, emiatt óvatosan kell adni a babáknak. semmi baja sincs, imádja a banánt azóta is. :)
2011. dec. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mert a magas káliumtartalom mit okozhat? Utánanéztem, de nem találtam semmi riasztót.
2011. dec. 17. 23:57
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az elsők között volt.

Nem lehet, hogy valami allergia a családban vagy hasonló áll amögött, hogy ismerősödnek ezt ajánlották?

2011. dec. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, de nincs kizárva.
2011. dec. 18. 00:42
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Túl sok kálium fogyasztása vese- ill. szívproblémákat okoz, ezért nem ajánlják a sok SÓ!!! fogyasztását szív- és érrendszeri betegségben ill. magasvérnyomásban szenvedőknek. Már hallottam ilyen hajmeresztő védőnői tanácsról, hogy a magas kálium tartalma miatt banánt ne adjanak babáknak, de én ezt igencsak irreális félelemnek tartom. Arról még nem hallottam, hogy egy banántól bárkinek bármi problémája lett volna az esetlegesen előforduló szoruláson kívül. Gondolom senki nem fél mázsa banánt töm a gyermeke szájába két lapát só kíséretében. Huh, bocs a hosszú irományért, de néha amit összehablatyolnak az "illetékes elvtársak" (lásd védőnő/gyerekorvos/házi orvos) hozzátáplálással kapcsolatban az kritikán aluli... :(
2011. dec. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
4,5hósan adtam a kisfiamnak,semmi baja nem lett tőle,még szorulást sem okozott neki!
2011. dec. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam a banánról, hogy baba-szempontból besorolták a déligyümölcsök/citrusfélék közé, ezért lehet csak 1 év felett adni, nehogy allergizáljon.


Én mindkét gyerekemnél 6 hósan kezdtem a hozzátápit, mindkettő nagyon hamar kapott banánt, nem lett bajuk.

2011. dec. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

7,13-as vagyok!

a banánban lévő magok allergizálhatnak,ezért mondják azt,hogy mielőtt adod a babának,előtte ki kell vágni a magokat!

2011. dec. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én védőnő vagyok és a fősulin tényleg azt tanítják, hogy 1 éves kor alatt ne adjuk, mert sok méreganyag van benne. Egyébként mielőtt elmentem szülni 5 évet dolgoztam, és azalatt 3szor változott a hozzátáplálási javaslat, az ember követni se bírja. Amúgy 5 hónapos a fiam és már evett banánt.
2011. dec. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!