Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van ez a hozzátáplálással...

Hogy van ez a hozzátáplálással? Mi után mi következik?

Figyelt kérdés
Almát már eszünk. A védőnéni azt mondta, hogy meggyet és őszibarackot már lehet vele kóstoltatni. Utána mi jön? Mi a sorrend?
2011. dec. 8. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:

hát ez eléggé szabadon van hagyva. millió táblázat van, onnan nézheted ki hónapról hónapra, azon belül meg ahogy szeretnéd...

pl. én az őszi után a sütőtököt, krumplit, répát vezettem be és csak azután a meggyet.


[link]


én ezt használtam

2011. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen konkrét sorrend nincs.

Én alma után őszit adtam, majd sütőtököt, majd sárgarépát, majd krumplit almával vagy sárgarépával. Meggyet is lehet adni már ilyenkor, én kevertem neki almával.


Nézz meg egy hozzátáplálási táblázatot és nagyjából haladhatsz a szerint (bár vannak eltérő táblázatok, eltérő infókkal, de azért segítségedre lehet).

Pl. [link]

2011. dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a boltokban található baba ételekről puskáztam,azok alapján variáltam :-)

Nincs konkrét sorrend. Amit adhatsz,azt mindegy milyen sorrendben adod,a lényeg,hogy hagyj időt mire megszokja az új ízt,figyeld,hogy nem e érzékeny valamelyikre. Ha megszokta az ízeket és nem érzékeny,akkor keverheted is a gyümiket-zöldségeket.

Az én gyermekeim pl oda voltak a főtt alma-krumpli püréért :-)


Jó babázást!!

2011. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a Nestlé-féle táblázatot használtam (ld első hsz), de fontos hogy az csak a saját készítésű ételekre vonatkozik. Bolti bébiételekben pedig azt figyeltem hogy hány hótól lehet adni, de figyelembe vettem a táblázatban lévő sorrendet is.
2011. dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a sorrend szinte mindegy, csak arra figyelj, hogy a korának megfelelők közül válassz, illetve azokat társítsd egymással.

én ez alapján mentem:

[link]


alma, őszi, meggy, krumpli, sütőtök volt a sorrend. a barack volt a kedvenc.

2011. dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!