Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak ebédre 13 hós...

Mit adjak ebédre 13 hós babámnak ha semmilyen zöldséget nem eszik meg?

Figyelt kérdés
Krumpli, sóska, spenót. Kb ennyit eszik meg. A többi nem kell, kiköpi :((
2012. márc. 19. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezeket nagy arányba, keverve mással. Aztán szépen lassan kevesebbet ebből, többet abból.
2012. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha ezeket eszi akkor kénytelen vagy ezekkel variálni. Ha megeszi a húst akkor belekevered. Aztán körítheted/dúsíthatod rizzsel.

Majd változik az ízlése. A nagyobbik lányom babaként mindenevő volt most viszont iszonyat válogatós. A kicsi olyan 1 éves koráig céklán és tökön élt szinte, aztán most mindent megeszik (1.5 éves)


Egyébként meg nem kell minden nap zöldséget ennie. Ehet tésztát (sajtos, bolognai, lasagne...már ha nem tejérzékeny) aztán az enyém él hal a levesekért :) Ehet rizses húst, tarhonyát. Nálunk nagyon menő a tészta (persze nem azt eszi állandóan), májat krumplipürével stb, rengeteg kaja van és ha már 2 féle zöldséget megeszik akkor vitamin ügyileg nyert ügyed van :)

Olyan 1 éves lehetett amikor befejeztem a külön főzést és azt kapta amit mi eszünk.

2012. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem főzök már külön neki, most 1 éves 2 hónapos. Mindig van olyan kaja, amit fixen szeret, hátha éppen az aznapit nem. De különben csak annyi, hogy vagy később fűszerezem, amikor már kivettem az övét, vagy kevésbé fűszerezem (általában a második szokott lenni), valahogy a lányom sokkal szívesebben is eszi a felnőtt kajákat, mint ezeket a baba pépeket.
2012. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ő is azt enné amit mi, amit neki főzök külön, az már nem kell hetek óta. A tészta nyerő, viszont a rizs tiltólistán van, azt az állaga miatt nem eszi. Máj nem kell, viszont a husit is eszi szerencsére meg a halat. De sokszor eszik húst krumplipürével. Sajtos/juhtúrós-tejfölös tészta. Leveseket nem eszi, még a gyümölcs leves sem kell neki :(( Pedig minden gyümit megeszik, azokat imádja. Ja a múltkor még a rakott brokkolit is ette.

Akkor nem nagy baj ha most ilyenje van? Mindig kínálom persze, hátha egyszer elfogadja. Eddig mindent megevett, annyira örültem, jó étvágya volt. Most csak csipeget és válogat :((

2012. márc. 19. 16:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy baj, nyugi :) Minden babánál van ilyesmi, változik az ízlésük. Ha megette korábban akkor később valószínűleg megint megfogja enni. Ha halat is eszik akkor tényleg változatosan étkezik. Lehet, hogy jön valami új fog és ez befolyásolja az étvágyát, ízlését
2012. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk pl tegnap 1 évesem abszolút nem akart semmit enni, ma meg annyit falt... Van ilyen.
2012. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiamnal ugy szoktam varrialni, hogy pl. reszelek repat a bolognai spagettibe mert azt nagyon szereti. Fiam imadja a krumpli proszat is. A nyers krumpli melle szinten szoktam lereszelni repat. Multkor vagtam bele nagyon aprora egy kis brokkolit is. Igy is megette gond nelkul sajtal meg tejfollel a tetejen. Szeritnem eszre sem vette, hogy benne van. Gombapaprikasban szoktam neki tenni nagyon aprora vagott karfiolt mert mashogy meg sem enne. Ahol mi elunk a gomba mar adhato 9 honapos kortol (ezt csak azert emlitettem meg nehogy valaki megkovezzen emiatt mert tudom, hogy otthon mashogy van). Gombaporkoltbe szoktam neki tenni egy kis zoldborsot es ez sem okoz gondot. De pl. a borsofozelek nem kell meg a parolt borso neki. Pl. rantottaba is tudok neki tenni egy kis zoldseget a sonka melle (brokkoli, paradicsom, paprika, hagyma...mikor mi van otthon). Fiam szereti a sutoben sult krumplis rantottat es ebbe is csempeszek zoldsegeket. Ha krumplipure marad meg akkor osszekeverem neki reszelt repaval, egy kis megparolt hagymaval, zoldborsoval, tojassal es kisutom neki. Igy is megeszi. A pizzat megpakolom neki jo sok paradicsommal meg paprikaval es sok sonkaval meg sajtal. A rakott zoldsegeket megeszi mert van benne daralthusi (pl rakott kel, rakott kaposzta). Csoben sult zoldsegeket is megeszi jo sok sajtszosszal es krumplival. Lasagnaba is szoktam neki tenni zoldseget a hus koze, foleg padlizsant.
2012. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!