Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves fiam nem hajlandó...

Három éves fiam nem hajlandó semmilyen gyümölcsöt enni. Mostmár zöldséget se nagyon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
tapasztalt anyukák segítsetek! Már a répát is kiköpi azt eddig ette karfiolt se hajlandó már. Csak krumplit! Gyümit rostoslét egyáltalán semmit! Mi lesz így?
2011. ápr. 12. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Csinálj neki mindenféle finom mártogatóst, és párolt zöldséget adj mellé.
2011. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kisfia 10 éves és babakora óta nem eszik gyümölcsöt, zöldséget. Nem hajlandó elfogadni, ha látja magát a gyümit, zöldséget, ezért az anyukája próbál olyan kajákat főzni neki, amiben nem jelenik meg egészében a zöldség. Kell hozzá egy kis turpisság és kitartás, de az biztos, hogy nem lehet könnyű neked sem.

Ez a kisfiú a legtöbbször vajas kenyeret eszik, és tésztákat...tiszta őrület.

2011. ápr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg néha bepróbálkozhatsz egy-egy üveges bébiétellel? :) Mondjuk sárgabarack vagy őszibarackkal? Én azt szoktam mondani a lányomnak (2,5 éves) hogy lekvár. Ő is csak almát eszik nyersen, semmi mást. Se körte, se kiwi, se banán, se szőlő, semmi. De az üvegest megeszi még nagy ritkán.


És a joghurtot sem eszi újabban 2-3 hónapja, és a kakiján is látszik, hogy nem rostdús a táplálkozása... :(( Én is bajban vagyok vele sokszor.

2011. ápr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 eves lesz majusban, semmilyen gyumolcsot es zoldseget nyersen nem hajlando megenni. Fozelekben megeszi a krumplit, borsot, szemes babot, es a levesben a fott repat, karalabet. Mast nem. En multi vitamint adok neki, hogy ne legyen vitamin hianyos es bizom benne, hogy kesobb meg fogja enni a zoldseget, gyumolcsot nyersen is. JA, es az enyem is imadja a tesztat minden mennyisegben.
2011. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!