Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Valakinek hasonló?...

Anyukák! Valakinek hasonló? Mióta megszültem azóta iszonyatos derékfájással küzdök. Mindig érzem, hogy fáj, még el is viselhető, de hajolni sokáig egyáltalán nem tudok mert borzalmas fájdalmaim vannak akkor.

Figyelt kérdés

Egyébként 4 hónapja szültem császárral és el sem bírom képzelni miért van ez azóta.

Van valami ötletetek esetleg tapasztalatotok ez ügyben?



2012. márc. 19. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy fél évig eltarthat, vagy akár örökre. A császár miatt fáj a derekad, mégpedig azért, mert valamit megszúrtak a tűvel. Legalábbis nekem ezt mondta a dokim.
2012. márc. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Másfél éve született a lányom császárral. Azóta iszonyatosan sokszor fáj a gerincem.


Egyrészt megterelő volt valószínű a gerincemnek a terhesség, bár nem szedtem fel sokat, de mégiscsak cipekednem kellett, másrészt a császár miatti gerincbe adott érzéstelenítőnek is lehetnek ilyen hatásai.


Ha erős fájdalmaid vannak, akkor menj el orvoshoz.

2012. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, mert mindig ülve szoptattam, meg éjszaka többször felkeltem a babához, így nem tudtam úgy aludni mint régen. Ez sokat számít. Idővel el fog múlni, ha már nem kell éjszaka kelegetni, vagy a babát cipelgetni. Én volt hogy a földön aludtam, mert úgy jobb volt, amikor már végképp nem bírtam, akkor elmentem az orvoshoz, ő írt fel gyógyszert, amitől átmenetileg megszünt a fájdalom. Azóta jöttem rendben teljesen, amióta újra rendesen tudok aludni. Én is császáros vagyok, de szerintem nem emiatt volt.
2012. márc. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én fekve szoptattam, és jól aludtam, mert babám hamar végigaludta az éjszakát. Nem biztos, hogy mindenkire hat a gerincbe adott szúrás, de szerintem van, akire igen, és sajnos végleges problémákat is okozhat. Nekem másfél éve fáj, nem múlt el, hiába állok, ülök, fekszek úgy ahogy akarok. Ja, és egy éve nem szoptatok.

Eljárok mozogni, olyankor jobb. De csak egy ideig.

2012. márc. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Ezek szerint nem vagyok egyedül ilyen problémával. Én is 4 hónapja szültem császárral és azóta iszonyatosan tud fájni a derekam. Nekem azt mondták, hogy nem feküdtem ki a 6 hetet. (De hogyan is tehettem volna meg, ha egyedül maradtam a gyerekkel.) Lehet a gerinc érzéstelenítőtől, a 9 hónap súlygyarapodástól....stb. Csak találgatni lehet. Nekem is sokszor van olyan, hogy hajolni nem bírok, állni huzamosabb ideig a gyerekkel a kezemben. Még egyenlőre bírom a fájdalmat (bár sokszor nehéz), de eddig még nem szántam rá magam, hogy elmenjek vele dokihoz. Szóval sajnos én is ilyen "cipőben" járok a derekammal. Jobbulást kívánok Neked!
2012. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem 10 hónapja. Nekem is fáj, de nekem csak éjjel. De akkor úgy hogy sehogy se jó fekve. Az elején volt olyan hogy úgy fájt, hogy megfordulni se tudtam. Ez mellékhatás vagy rossz helyre adták be az injekciót?
2012. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én simán szültem, de kaptam gerincbe érzéstelenítőt. Azóta ott egy csigolyám iszonyatosan fáj. Ha a csigolyám mentén a férjem végig húzza a kezét, ott annál az egynél borzalmasan fáj. Egyébként fáj az egész hátam, derekam. Terhesség előtt mindig hason aludtam, és nagy érvágás volt ez nekem, hogy hónapokig nem tudtam hason aludni. Már alig vártam, de most a derekam miatt nem tudok, egyszerűen fekszek, de majd' leszakad érzésem van. Az ágyunkkal is baj, mert minden reggel erre kelek, alig bírok megmozdulni. Szép ez 28 évesen... :))

1 éve szültem

2012. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 SzCJudit ***** válasza:
1 éve szültek szintén császárral. Én is végig fájlaltam a derekam, ami odáig fajult, hogy alig tudtam betenni a kisfiamat a kiságyba. 2 hete jutottam odáig, hogy elmentem egy jóhírű csontkovácshoz. Megállapította, hogy el van csúszva a farokcsontom és valamit elböktek szülésnél az 5-ös csigolyánál. Két kezeléssel rendberakott, azóta viszlát fájdalom :)
2012. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Múlthéten voltam csontkovácsnál, mert már mozogni is alig tudtam. Na ő mondta, hogy szülés után 2 hónappal ajánlott lenne minden kismamának elmenni, de az orvosok nem igazán reklámozzák. Előtte héten voltam a reumatológián, ahol csak fejcsóválva mondogatták, hogy hát igen ez ezzel jár, meg ne emelgessem a gyereket sokat és hasonlók. Ja és szedjek fájdalomcsillapítót, ha már nem bírom. Na elmentem csontkovácshoz, már első alkalommal azt mondtam, hogy hűűűűű az anyja ha én ezt előbb tudom! Szeredán megyek a második kezelésre, de esküszöm, mintha kicseréltek volna!

Én nem császárral szültem, viszont nagy volt a babám és nagy volt a pocakom is. Szét csúsztak a csigolyáim és a medencém is, na a csontkovács helyre rakta seperc alatt. :)

2012. márc. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

7. vagyok

És mennyire fáj amit a csontkovács csinál? Vagy inkább jól esik?

Engem be se utaltak reumatológiára, rögtön a háziorvos közölte, hogy ez ezzel jár és nem utal be mert nekem gyerekem van, úgyse tudnék elmenni. Itt kezelést írnak fel rá, ami 3 hét és valóban nem tudnék járni rá rendszeresen, de akkor is... Szedjek örökre bogyókat?

Bocsi az off-ért!

2012. márc. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!