Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyereknek kell...

Másfél éves gyereknek kell már tehéntejet vagy tápszert adni, ha napjában már csak 3-szor szopizik?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves kislányom nem szopik már, nem fogadja el a tápszert, nem szereti a tejet, mégis jól érzi magát. :)

Pótol ő hússal, tojással stb.


Szerintem, ha még szopik a kicsid, akkor végképp nem kell aggódni. Tudják ők, mi a jó nekik. Gondolod a te gyermeked is eszik már sok mindent.

2012. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Az jó, hogy háromszor szopizik egy nap, de egy ennyi idős gyereknek, már mindenfélét kellene adni, a gyümölcsöt a főzeléket, husit, joghurtot, csak a tejci nem elég neki, de ha ezeket adod neki, akkor nem kell még emellé tápszer, a tehéntejjel meg várhatsz még nyugodtan, de ha megpróbálod, akkor először mindenképpen felesbe add neki mindenképpen. fele tej, fele víz, és forralás kötelezően.
2012. márc. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A védőnő szerint ennek a felezésnek semmi értelme, mert ha allergiás, akkor is az lesz. Attól, hogy vizet öntünk hozzá, még az összetevők benne maradnak, és allergizálhatnak ugyanúgy.

Forralni pedig csak a házitejet kell, a boltit nem.

2012. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem úgy mondta gyerekorvos, hogy amíg 2x szopizik, addig nem kell tej, tápszer. de kapjon még túrót, joghurtot, sajtot.
2012. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell, az anyatej tökéletesen elég. :)

De adhatsz neki tehéntejet, ha gondolod.

(Off: a felezésnek tényleg nincs semmi értelme, ahogy írta már előtte valaki. Inkább úgy csináld, hogy először csak egy pár kortyot adsz neki, és ha nem lesz tőle baja, akkor mehet több.)

De egyáltalán nem fontos még a tehéntej. :)

2012. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok. És forralni sem kell a bolti tejet, mert az már pasztőrözött, de vannak babák, akiknek jobban ízlik a forralt tej, szóval azzal nem csinálsz bajt, de nem "kötelező" forralni. Viszont a házit muszáj forralni!!
2012. márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Természetesen kap minden mást mellette, jó evő. :) És mondjuk az is igaz, hogy olyan ételeket, melyekbe kell tej-pl. tejbegríz, gyümölcsleves, zöldborsó főzelék - ilyesmiket is eszik. Csak sok helyen olvastam, hogy ennek ellenére reggelire,estére kakaót adnak a babáknak, a nagyobb mennyiségű tej miatt. És ezért bizonytalanodtam el. :) Köszönöm mégegyszer a válaszaitokat.
2012. márc. 20. 07:08
 8/8 Zsöff85 ***** válasza:
Jaj dehogy kell neki még több tej, egyáltalán nem kell tej az embernek, nemhogy literszámra. Egyen tejterméket meg teljes örlésű gabonát, hüvelyeseket, abban is van kálcium.
2017. júl. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!